14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny Jet World do drukarek Canon - Zamienniki bębnów Canon

Prowadzenie działalności wymaga często wydruków o najwyższej możliwej jakości. Urządzenia wielofunkcyjne i drukarki marki Canon to wybór, który bez dwóch zdań pozwala na wysoką jakość druku, jednak koszty drukowania w firmie mogą sięgać dziesiątek tysięcy złotych miesięcznie, co z pewnością będzie sporym obciążeniem dla budżetu przedsiębiorstwa. Czy można zachować wysoką jakość druku, płacąc za bębny światłoczułe nawet do 60% mniej? Oczywiście, że tak! Zamienniki JetWorld do drukarek Canon to produkty o najwyższym poziomie jakości, które już na etapie produkcji są skrupulatnie sprawdzane, czy spełniają normy jakościowe, jeżeli jakikolwiek produkt odbiega od standardów, jest eliminowany, dzięki temu firma dostarcza swym klientom produkty o możliwe najlepszej jakości. Do tego dochodzi konkurencyjna cena, która pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy na drukowaniu. Tę zaletę docenią również użytkownicy domowi, którzy drukują ponad normę. Bębny JetWorld do drukarek Canon to gwarancja udanego drukowania!

Jak powstaje wydruk w drukarkach laserowych?

Pomimo że drukarki laserowe na stałe zadomowiły się już pod strzechami, wciąż jeszcze towarzyszy im aura ekskluzywności, zarezerwowana wyłącznie dla sprzętów klasy high-end. Nic dziwnego. Przecież samo określenie "laserowa" nasuwa skojarzenia z zaawansowaną technologią, której nie zrozumie nikt, kto przed nazwiskiem nie stawia skrótu inż. Czy na pewno? Dla wielu osób może wydać się to zaskoczeniem, ale drukarki laserowe wcale nie są tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Jak powstaje wydruk w "laserówkach"? Przyjrzyjmy się temu tematowi z bliska.

Na wstępie wypada zaznaczyć, że technologia druku laserowego nie jest żadną nowością. Pierwsze takie urządzenie, sygnowane przez IBM, trafiło do sprzedaży w 1976 roku. Należy jednak podkreślić, że takie sprzęty przez bardzo długi czas utrzymywały zaporowo wysokie ceny, przez co mogły sobie na nie pozwolić wyłącznie osoby i podmioty, które faktycznie potrzebowały zaawansowanej drukarki. To jednak przeszłość, bo obecnie podstawowe "laserówki" są tylko nieznacznie droższe od swoich atramentowych odpowiedników, a co za tym idzie - ich popularność znacząco wzrosła.

Jak zbudowana jest drukarka laserowa?

Żeby móc lepiej wytłumaczyć zasadę powstawania druku laserowego, najpierw wypada przybliżyć budowę takiej drukarki. Pod obudową znajduje się interperter, czyli element odpowiedzialny za przetwarzanie danych z komputera, bęben, laser (wraz z układem zwierciadeł) i toner, czyli zespół nanoszący bitmapę na papier, oraz układ rolek i wałków transportowych. To kluczowe elementy urządzenia, które odpowiadają za to, że obraz z monitora trafia na papier.

Jak działają "laserówki"?

Zasada działania drukarek laserowych jest podobna do tej, którą wykorzystują kserokopiarki - druk jest nanoszony warstwowo, aż na arkusz trafi dokładnie to, co jest wyświetlane na ekranie komputera, smartfona, tabletu i każdego innego urządzenia, za pośrednictwem którego inicjowany jest proces.

Zacznijmy od początku. Gdy interperter przetworzy dane wysyłane przez komputer na język zrozumiały dla drukarki, urządzenie zaczyna tworzyć tzw. wydruk utajony. Odbywa się to na światłoczułej powierzchni bębna - laser wyznacza obszary, na które nie zostanie naniesiony toner (technologia white-white) lub te, które mają przyciągnąć drobinki środka drukującego (technologia white-black).

Gdy mający postać sypką toner trafi na odpowiednie obszary bębna, rozpoczyna się proces drukowania. Poprzez elektryzowanie ładunku o przeciwnym znaku elektrody umieszczonej pod papierem, proszek zostaje przeniesiony na arkusz, który następnie trafia do fusera. Tam środek drukujący zostaje utrwalony w warunkach wysokiej temperatury - kartka przesuwa się między rozgrzanymi wałkami, a toner ulega zlepieniu i utwardzeniu.

W tym momencie, bęben światłoczuły ulega rozelektryzowaniu i jest oczyszczany z resztek tonera. Cały proces jest powtarzany wielokrotnie, ponieważ powierzchnia światłoczuła jest zdecydowanie za mała, by mogła zmieścić cały obraz wydruku w trakcie jednego cyklu pracy urządzenia.

Zamienniki premium
  • Actis
  • Activejet
  • Asarto
  • Cartridge Web
  • Jetworld
  • Orink
  • Prism
  • Quantec
  • TFO
  • Tiom
  • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl