14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze i tonery Asarto - Zamienniki do drukarek atramentowych i laserowych

Dlaczego Twoja drukarka nie drukuje - popularne problemy

Drukarki stają się nie tylko coraz bardziej zaawansowane, ale i coraz niezawodniejsze. Niestety, wciąż jeszcze zdarzają się sytuacje, w których urządzenie odmawia posłuszeństwa, a najczęściej dzieje się to w najmniej odpowiedniej chwili. Spokojnie, problemy z drukowaniem nie muszą oznaczać, że urządzenie wymaga troskliwej opieki wykwalifikowanego serwisanta. Wiele usterek ma charakter typowy i z łatwością usuniemy je we własnym zakresie.

Współczesne drukarki są całkiem "smart" i potrafią komunikować się z użytkownikiem na wiele sposobów. Zanim przystąpisz do poszukiwania błędów lub usterek, najpierw sprawdź, co do powiedzenia na ten temat ma urządzenie. W najbardziej uprzywilejowanej pozycji są właściciele modeli wyposażonych w ekran. W tym przypadku, wystarczy tylko odczytać komunikat. Tańsze urządzenia, które nie mają na pokładzie takiego udogodnienia, zwykle wysyłają komunikat w postaci migających lampek. Aby go odczytać, musimy posiłkować się instrukcją obsługi. Zdarza się jednak, że sprzęt nie podaje żadnej informacji lub komunikat nijak ma się do stanu faktycznego. Co robić w takiej sytuacji?

Nieprawidłowo ułożony papier

Przykładowo, na ekranie pojawia się informacja o braku papieru, podczas gdy w podajniku znajduje się jeszcze sporo arkuszy. To jeden z najczęściej występujących błędów. W takim przypadku, wina zwykle leży po stronie niewłaściwego ułożenia kartek - rolki nie mogą pobrać arkusza i urządzenie interpretuje to jako brak papieru. W takiej sytuacji, wystarczy tylko poprawić położenie zawartości podajnika.

Brudne rolki

Jeżeli to nie pomogło, najprawdopodobniej doszło do sytuacji, w której rolki transportowe zostały zablokowane przez nagromadzony kurz i inne zanieczyszczenia. Zastanów się, kiedy ostatni raz czyściłeś drukarkę? Jeżeli nie możesz sobie przypomnieć, najprawdopodobniej właśnie tu tkwi źródło problemów. W tej sytuacji, nie obejdzie się bez rozkręcania obudowy. Jeżeli nie wiesz jak bezpiecznie wyczyścić urządzenie drukujące, lepiej zleć tę czynność serwisowi.

Zacięty papier

Zdarza się, że rolki zostają zablokowane nie przez zabrudzenia, a przez arkusz, który utknął pomiędzy nimi. Większość producentów podaje w instrukcji procedurę postępowania w takiej sytuacji, ale zawsze chodzi o ręczne usunięcie winowajcy problemów. W przypadku drukarek domowych, sprawa nie jest specjalnie skomplikowana. Jeżeli jednak mówimy o dużych maszynach biurowych, wyciągnięcie problematycznej kartki nastarczy więcej kłopotów.

Problem ze sterownikami

Jeżeli kłopotów nastarcza nowa drukarka lub pierwszy raz podpinana do danego komputera, wina może leżeć po stronie sterowników. System operacyjny powinien automatycznie zainstalować odpowiednie oprogramowanie sterujące, ale zdarza się, że do procesu wkrada się błąd. Wówczas należy zrobić to samodzielnie, korzystając z plików udostępnianych na stronie producenta.

Inne przyczyny

Wśród innych potencjalnych problemów, należy wymienić następujące czynniki:

 • pusta kaseta lub kartridż,
 • gdy użytkownik korzysta z kilku urządzeń drukujących - wybór niewłaściwej drukarki z menu drukowania,
 • w przypadku urządzeń korzystających z Wi-Fi - niewłaściwie skonfigurowane połączenie,
 • zablokowana kolejka drukowania przez pliki, które nie zostały wydrukowane w przeszłości.
Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl