14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Prism do drukarek Canon - Zamienniki tonerów Canon

Każda drukarka laserowa marki Canon do funkcjonowania potrzebuje określonych materiałów eksploatacyjnych, najczęściej zużywanymi elementami są bębny oraz tonery. Zakup drukarki laserowej to spory wydatek, ale koszty jej eksploatacji w oparciu o oryginalne tonery i bębny stanowią jeszcze większe obciążenie dla budżetu, ale nie jesteśmy skazani na oryginalne części zamienne, możemy skorzystać z alternatyw. Alternatywy czyli zamienniki do drukarek to tańsze nawet o 70% odpowiedniki oryginalnych tonerów i bębnów. Jedną z marek zamienników jest Prism. Dzięki markowym zamiennikom możemy drukować wydajniej, zachowując przy tym wysoką jakość druku. Zamienniki Prism do Canon charakteryzuje doskonała relacja ceny do jakości, dlatego marka Prism jest chętnie używana w firmach, urzędach, ogólnie w środowiskach biurowych oraz wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zachowania poziomu jakości druku. Tonery Prism są w pełni zgodne z normą ISO 19752, jest to jedna z najważniejszych norm dotycząca tonerów monochromatycznych. Producent zamienników Prism na swoje produkty oferuje gwarancję wynoszącą 1 rok.

Co to jest sterownik do drukarki?

Sterownik to jedno z najczęściej używanych pojęć, gdy mowa o urządzeniach drukujących. Zwykle mówimy o nim w kontekście instalacji nowego sprzętu lub problemów z jego pracą. O ile osoby będące za pan brat z nowoczesną technologią doskonale wiedzą, co kryje się pod tym określeniem, to dla przeciętnego użytkownika, to słowo może brzmieć całkowicie obco, jakby zostało wypowiedziane w niezrozumiałym języku. Czym jest sterownik do drukarki? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób realizowany jest proces drukowania? Żeby treść mogła zostać przeniesiona na papier, urządzenie drukujące, czyli hardware, musi wykonać polecenie, które zostanie wydane przez oprogramowanie, czyli software. Nie każdy o tym wie, ale słowo "sterownik" odnosi się nie tylko do software'u.

Sterownik jako serce drukarki

Każde, nawet najprostsze urządzenie elektroniczne funkcjonuje w oparciu o mikroprocesor, który odpowiada za przetwarzanie kodu. W ten sposób, inicjowane są konkretne działania, których w danej chwili rządza użytkownik. Przykładowo, wciskając przyciski na klawiaturze prostego kalkulatora, użytkownik wysyła do procesora informacje w postaci kodu. Te następnie są przetwarzane i zamieniane na obliczenia, a efekty tego procesu są widoczne na wyświetlaczu w postaci konkretnych działań. Także w przypadku urządzeń drukujących, układ zespolony (czyli składający się z jednostki głównej i graficznej) odpowiada za zarządzanie ich pracą. To właśnie ten układ jest sterownikiem drukarki.

W momencie, gdy użytkownik wybiera polecenie Drukuj, komputer, tablet lub smartfon wysyła do drukarki ciąg znaków. Gdyby rozpisać to na papierze, większość z nas pomyślałaby, że patrzy na rezultat pracy informatyka, który zasnął z głową opartą o klawiaturę. Nic bardziej mylnego. W kodzie zawarte są wszystkie informacje na temat tekstu lub grafiki do wydrukowania. Zadaniem sterownika jest rozszyfrowanie tego ciągu i przełożenie go na język zrozumiały dla drukarki. Następnie, inicjowane są konkretne działania, w tym pobór papieru i wprawienie w ruch głowic.

Sterownik jako mózg drukarki

Aby układ zespolony mógł zacząć analizować kod, najpierw musi zajść proces przetwarzania i przesyłania zawartości ekranu. Za to odpowiada oprogramowanie drukarki, które także jest określane mianem sterownika. Mówimy tu o programie, który odpowiada za komunikację na linii komputer-drukarka. Ponadto, umożliwia konfigurowanie hardware'u zgodnie z preferencjami użytkownika. Dotyczy to m.in. koloru wydruku, jego jakości, rodzaju i rozmiaru zastosowanego papieru, orientacji wydruku, szerokości marginesów, obramowania i wielu innych kwestii technicznych.

Sterownik w postaci oprogramowania dostarcza producent drukarki, w postaci fizycznego nośnika (płyty CD). W związku z tym, że napęd optyczny powoli staje się tylko wspomnieniem, sterowniki można też pobrać z cieci - z repozytorium danej firmy. Dotyczy to nie tylko aktualnie produkowanych modeli, ale i drukarek, które ustąpiły już miejsca nowszym generacjom.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl