14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Actis do drukarek Canon - Zamienniki tonerów Canon

Zamienniki Actis do drukarek Canon cieszą się największą popularnością wśród użytkowników biznesowych. Nic w tym dziwnego, marka tonerów Actis została stworzona właśnie o zastosowaniach biurowych, oferując dobrą jakość wydruków, świetną wydajność, a to wszystko w bardzo konkurencyjnej cenie, dzięki czemu firmy mogą oszczędzić na drukowaniu nawet do 60% w skali roku.

Actis to marka tonerów zamiennych należąca do firmy Action S.A. działającej na rynku IT od kilkudziesięciu lat. Ich produkty od zawsze odznaczały się starannością wykonania, nie inaczej jest z tonerami do drukarek Canon. Actis znane jest z produkcji zamienników o doskonałym stosunku ceny do jakości, oferowane tonery posiadają gwarancję producenta nawet do 36 miesięcy, na etapie produkcji, tonery Actis do drukarek Canon są dokładnie sprawdzane w laboratoriach, wszystko z myślą o klientach, którzy zawsze chcą mieć to co najlepsze. Tonery Actis spełniają rygorystyczne normy ISO pod kątem jakości i zgodności z ochroną środowiska.

Jak policzyć faktyczne koszty druku? Tanie drukarki vs droższe

Wybór konkretnego modelu drukarki jest podyktowany wieloma względami. Na szczycie ich listy zazwyczaj stawiana jest tania eksploatacja. Wielu kupujących, jako punkt odniesienia traktuje orientacyjny koszt wydruku jednej strony, podany w specyfikacji urządzenia. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że informacje serwowane przez producentów nijak mają się do faktycznych kosztów, składających się na koszty, jakie przyjdzie nam ponieść w toku eksploatacji urządzenia drukującego. Jak więc obliczyć faktyczne koszty druku? poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Orientacyjne zużycie środka drukującego, które podają producenci, jest obliczane na podstawie wytycznych normy ISO/IEC 24711. Taki test przewiduje wydrukowanie pięciu wzorcowych stron A4, które w minimum 5% muszą być pokryte każdym z 4 kolorów. Zdjęcie znajduje się tylko na jednej z kartek, więc wystarczy tylko nieznacznie zwiększyć procent wydrukowanych grafik, by obliczenia producenta straciły na aktualności. Inna sprawa, obliczając całkowity koszt posiadania, nie można uwzględnić wyłącznie zużycia środka drukującego. Na eksploatację składają się bowiem także inne czynniki. Jakie?

Co składa się na koszt wydruku?

Mówiąc o całkowitym koszcie posiadania, pod uwagę należy wziąć:

  • koszt nabycia (zakupu lub dzierżawy) urządzenia drukującego,
  • koszt zakupu materiałów eksploatacyjnych - wkładów ze środkiem drukującym (kartridżów, kaset), a w przypadku niektórych drukarek laserowych, także bębnów światłoczułych,
  • koszt zakupu papieru,
  • koszt zużytej energii elektrycznej,
  • koszt czynności serwisowych i wykonanych napraw.

Obliczenia związane z kosztami eksploatacyjnymi wymagają uwzględnienia każdego z tych czynników. W przeciwnym wypadku, nie będą precyzyjne.

Jak obliczyć koszt wydruku?

Aby móc obliczyć faktyczny koszt użytkowania drukarki, każdy z wymienionych wyżej składników należy rozpatrywać w określonym przedziale czasu. Za punkt odniesienia posłuży nam rok - obliczamy wszystkie koszty w skali roku, a następnie uzyskany wynik dzielimy przez liczbę stron, które zostaną wydrukowane w tym czasie.

Dla wielu osób, wyniki obliczeń mogą być zaskakujące. Najczęściej okazuje się, że urządzenia droższe w chwili zakupu, okazują się znacząco tańsze. Wynika to z faktu, że droższe sprzęty charakteryzują się lepszą jakością wykonania i bardziej zaawansowaną technologią. To z kolei przekłada się na większe oszczędności w kwestii zużycia środka drukującego i prądu. Lepsze urządzenie to bardziej niezawodne urządzenie i tu mamy kolejną oszczędność - mniej wydajemy na serwis i redukujemy koszt wynikający z bezczynności drukarki. Materiały eksploatacyjne? Ta kwestia często okazuje się niejednoznaczna. Najczęściej jest tak, że im droższa drukarka, tym tańsze są wkłady, jednak rynek zamienników oferuje już niedrogie i solidne zasobniki z tuszem lub tonerem także do najtańszych modeli. To właściwie jedyna kwestia, w której wynik może być remisowy lub z lekką przewagą droższego urządzenia.

Obliczając koszty drukowania nie można zapomnieć, że na pierwszym miejscu należy uwzględnić własne potrzeby. Dla osób, które drukują okazjonalnie, lepszym wyborem może okazać się tańszy, czyli teoretycznie droższy w utrzymaniu model. Wynika to z faktu, że przy skromnym obciążeniu drukarki, różnica w cenie będzie zwracać się bardzo długo.

Zamienniki premium
  • Actis
  • Activejet
  • Asarto
  • Cartridge Web
  • Jetworld
  • Orink
  • Prism
  • Quantec
  • TFO
  • Tiom
  • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl