14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny TelForceOne do drukarek Brother - Zamienniki bębnów Brother

Firma Brother powstała w Japonii w połowie lat trzydziestych poprzedniego wieku. Została stworzona pod zupełnie inną nazwą, która brzmiała "Nippon Sewing Machine Manufacturing Co.". Najpierw firma ta bardzo prężnie rozwijała się na rynku japońskim, zsykując ogromną popularność i rzeszę zwolenników. Po blisko dwudziestu latach firma zaczęła eksportować swoje produkty na szersze rynki miedzy innymi do Europy czy do USA. W latach osiemdziesiątych zmieniła nazwę i już jako "Brother Industries, Ltd." zaczęła produkcję urządzeń drukujących, faksów, jak również maszyn do pisania. Firma Brother obecnie posiada oddziały na całym świecie, również i w Polsce. Jednak nasz rodzimy oddział pozostaje pod opieką oddziału mieszczącego się w Austrii. Obecnie firma jest bardzo popularna na rynku polskim i uchodzi za jednego z najważniejszych dystrybutorów i producentów najbardziej profesjonalnych sprzętów biurowych na świecie. Zamienniki bębnów do tych urządzeń są bardzo poszukiwane, szczególnie te, które są bardzo dobrej jakości i posiadają niezbędne certyfikaty. Bębny do drukarek Brother od TFO należą do najlepszych na rynku w tej klasie zamienników.

Drukarka czy kserokopiarka - co wybrać i kiedy?

W erze powszechnej cyfryzacji, drukarka jest tak samo podstawowym elementem wyposażenia biura, jak komputer. Niektóre firmy przedstawiają szczególnie duże potrzeby w kwestii drukowania. Każdego dnia, do fizycznej postaci sprowadzają setki dokumentów, często muszą też kopiować dokumentację zewnętrzną. W takim przypadku, najprostsza drukarka biurkowa nie ma racji bytu. Zatem, wybrać jeden z zaawansowanych modeli? A może lepszą opcją okaże się kserokopiarka?

Wybór drukarki do domu jest dość łatwą kwestią. Przyszły użytkownik musi tylko zastanowić się, czy lepiej w jego przypadku sprawdzi się urządzenie monochromatyczne czy kolorowe. Gdy już odpowie sobie na to pytanie, będzie musiał zdecydować się między urządzeniem atramentowym a laserowym. Jeżeli jednak mówimy o wyborze sprzętu biurowego, napotkamy znacznie więcej rozterek. Wynika to z faktu, że przekrój sprzętu dedykowanego do użytku profesjonalnego jest ogromny, a różnice nie dotyczą jedynie funkcjonalności, ale także ceny.

Jakie urządzenia wybieramy do biura?

Może się wydawać, że większość przedsiębiorców skupia się przede wszystkim na urządzeniach wielofunkcyjnych, czyli oferujących funkcje drukarki, skanera, kopiarki i faksu. Tymczasem praktyka pokazuje, że wiele firm wybiera wyłącznie jednofunkcyjne drukarki biurkowe. Takie podmioty nie mają większych problemów z dokonaniem wyboru, bo nawet nie biorą pod uwagę zakupu kserokopiarki. Dylemat zaczyna się w momencie, gdy biuro przedstawia znacznie większe potrzeby w tym zakresie i nie zadowoli się wyłącznie urządzeniem jednofunkcyjnym. Wówczas, podstawowe pytanie brzmi: wybrać drukarkę wielofunkcyjną czy kserokopiarkę?

Jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej?

Zanim przejdziemy do urządzeń "cięższego kalibru", zastanówmy się przez chwilę nad modelami, które oferują wyłącznie funkcję drukowania. To sprzęt idealny dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, a ich praca z urządzeniami drukującymi sprowadza się wyłącznie do wydruku faktur. Modele jednofunkcyjne sprawdzą się też w dużych biurach, ale z całą pewnością nie jako główne urządzenie. Taka drukarka może pracować najwyżej na biurku asystentki.

Modele wielofunkcyjne oferują już znacznie większe możliwości, bo poza drukowaniem umożliwiają także skanowanie i kopiowanie. Świetnie sprawdzą się w niewielkich firmach, jak i w tych większych, ale wyłącznie w sytuacji, w której biuro pracuje przede wszystkim z dokumentami cyfrowymi, rzadziej z fizycznymi.

Teoretycznie, drukarki wielofunkcyjne oferują wiele tych samych funkcji co kserokopiarki. Jaki jest więc sens wydawania znacznie większej kwoty na wyraźnie droższe urządzenie? Cóż, wszystko kręci się wokół potrzeb. Kserokopiarka z prawdziwego zdarzenia może obsługiwać formaty większe niż standardowe A4. Jest wyposażona także w zaawansowane funkcje kopiowania (np. w rozciąganie czy przycinanie dokumentu), a wydrukowanie lub skopiowanie nawet tysiąca stron w jednym cyklu nie stanowi dla niej większego wyzwania. Oczywiste jest, że tego typu sprzęty są niezastąpione w zakładach poligraficznych, ale nie tylko. Profesjonalne ksero znajdzie też zastosowanie w dużych kancelariach prawnych, gdzie każdego dnia drukuje się i kopiuje tysiące stron, czy w pracowniach architektonicznych, gdzie codziennie pracuje się z dużymi formatami.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl