14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Activejet do drukarek Epson - Tusze zamienniki Epson

Współcześnie urządzenia drukujące marki Epson znajdziemy w wielu polskich przedsiębiorstwach. Drukarki cieszą się również popularnością wśród użytkowników domowych. Drukarki Epson już w standardzie posiadają technologie ograniczające zużycie tuszu, również poprzez zastosowanie specjalnego oprogramowania komputerowego, które pozwala odrobinę zredukować koszty drukowania, jednak cały czas pozostaje duże pole do popisu dla użytkowników. Stosując zamienniki Activejet do drukarek Epson można jeszcze mocniej zmniejszyć koszty. Ma to szczególne znaczenie w firmach, gdzie roczne koszty drukowania mogą sięgnąć nawet setek tysięcy złotych. Stosując zamienniki można wygenerować oszczędności, nawet do 60% w skali roku, co stanowić będzie ogromną kwotę. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będzie można przeznaczyć na rozwój firmy, podwyżki dla pracowników bądź zatrudnienie nowych. Tusze do drukarek Epson oferowane przez Activejet to najlepsza możliwa inwestycja, albowiem stanowią one najlepszy stosunek ceny do jakości. Produkty Activejet posiadają atesty i certyfikaty ISO potwierdzające ich wysoką jakość.

Tanie drukarki w promocjach - czy warto kupić?

Będąc na zakupach w markecie często można spotkać super oferty na drukarki atramentowe. Wielu użytkowników decyduje się na ich zakup, głównie za sprawą kuszącej ceny. Niestety niska cena urządzenia to najczęściej pułapka zastawiona na nieświadomego użytkownika. Przed zakupem określonego urządzenia, dobrze jest poznać podstawowe kwestie dotyczące drukarek atramentowych i ich eksploatacji, aby później nie żałować dokonanego zakupu.

Koszt oryginalnego tuszu do taniej drukarki

Zakup oryginalnego materiału eksploatacyjnego do drukarki atramentowej może nas kosztować krocie. W zależności od techniki druku, aby drukować czasem trzeba wymienić całą kasetę drukującą, nie wystarczy wymienić jednego koloru. Taka formuła pociąga za sobą ogromne koszty, które już w początkowej fazie eksploatacji mogą przewyższyć koszt zakupu urządzenia. Producenci drukarek wiedzą o tym doskonale, więc obniżają ceny urządzeń, tak aby w oczach użytkowników były one jak najbardziej atrakcyjne - i tak wyjdą na swoje, gdy rozpocznie się proces eksploatacji urządzenia. Drukarki o których mowa najczęściej kosztują do 200 złotych. Przy zakupie taniej drukarki, zawsze zwracajmy uwagę na kasetę drukującą i ilość wkładów oraz ceny oryginalnych materiałów eksploatacyjnych - najczęściej tutaj tkwi kruczek.

Podczas zakupów warto zwrócić uwagę również na dostępność zamienników. Wielu użytkowników, szczególnie domowych może już na starcie zastosować alternatywne materiały eksploatacyjne, przez co oszczędności wzrosną. Oczywiście każdy kij ma dwa końce, decydując się na zamienniki do drukarek musimy pamiętać o możliwej utracie gwarancji, oczywiście mowa o gwarancji producenta urządzenia np. Epson. Mając na uwadze ten problem, producenci zamienników przejmują na siebie obowiązek gwarancyjny, więc na ścisłość nie musimy bać się, że w przypadku awarii nie będzie nikogo, kto pomoże nam w naprawie urządzenia. Współczesne zamienniki do drukarek produkowane są w oparciu o rygorystyczne zasady, określane przez normy ISO. Szansa, że dojdzie do uszkodzenia z winy zamiennika jest dzisiaj minimalna. Usterki wynikają najczęściej z nieprawidłowego sposobu przechowywania zamienników, czy też ich zastosowania w urządzeniu. Trzeba pamiętać, że drukarki atramentowe są bardziej podatne na zaschnięcie tuszu, gdy nie są przez dłuży czas użytkowane, mogą sprawiać problemy. Warto raz na tydzień wydrukować cokolwiek, aby utrzymać sprawność tuszów i drukarki na wysokim poziomie. Istotne są także warunki eksploatacji.

Podczas zakupu urządzenia dobrze jest także popatrzyć jakie tryby pracy oferuje urządzenie oraz jakie ma możliwości komunikacji. Nawet w tanich drukarkach można znaleźć interfejs WiFi, co pozwoli wyeliminować kable z przestrzeni domowej. Jednak w tanich rozwiązaniach z WiFi trzeba się liczyć ze słabszą jakością odbiornika, przez co drukarka nie będzie dobrze funkcjonowała, gdy będzie znacznie oddalona od routera.

Wybierając urządzenie trzeba dokładnie zastanowić się, do czego faktycznie drukarka będzie służyć i jakie ilości dokumentów będziemy drukować. Do biura bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia laserowego, jednak i tutaj będzie trzeba przeanalizować koszty zakupu oryginalnych materiałów i zamienników.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl