14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Activejet do drukarek Ricoh - Zamienniki tonerów Ricoh

Każda drukarka do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiednich materiałów eksploatacyjnych. Najczęściej wymieniamy oczywiście tonery, w drugiej kolejności bębny oraz inne elementy drukujące. Koszty oryginalnych materiałów eksploatacyjnych mogą sięgać wielu tysięcy złotych w skali roku. Wiele firm zastanawia się jak zredukować koszty drukowania i wzrok w pierwszej kolejności pada na alternatywne materiały eksploatacyjne, których producentem jest firma Action S.A., właściciel marki Activejet. Activejet na rynku zamienników działa już od 2002 roku. Ogromne doświadczenie oraz nowoczesne linie technologiczne, certyfikowane przez europejską firmę BSI, pozwalają tworzyć jedne z najlepszych na rynku produktów zamiennych przeznaczonych do drukarek laserowych i atramentowych. Tonery Activejet cechuje doskonała wydajność, względem oryginalnych tonerów można wydrukować nawet o 33% więcej stron A4 na jednym tonerze. Oczywiście uzależnione jest to od wielu zmiennych, jednakże Activejet do drukarek Ricoh to czołówka wśród zamienników.

Jak odczytać ilość stron dotychczas wydrukowanych

Współczesne drukarki pozwalają na wykonanie wydruku diagnostycznego, który zawiera szczegółowe informacje na temat stanu drukarki. Wśród wielu cennych informacji, znajdziemy tam na przykład informacje o adresie MAC drukarki, jak również licznik zrealizowanych wydruków. Po co nam licznik zrealizowanych wydruków? Przydaje się w sytuacjach, gdy chcemy oszacować pozostałą żywotność tonera czy bębna. W przypadku firm, może również przydać się w celach statystycznych, do obliczenia faktycznego kosztu drukowania.

Jak zaoszczędzić tusz/toner w drukarce

Najprostszym sposobem na oszczędzanie tuszu jest wdrożenie odpowiednich procedur nie tylko dotyczących drukowania, ale również odpowiedniego przygotowywania dokumentów do druku. Kilkanaście lat temu, studenci jednego z amerykańskich uniwersytetów sformułowali tezę, według której rząd Stanów Zjednoczonych mógłby oszczędzić na drukowaniu ponad 400 mln dolarów rocznie, gdyby zmienił w dokumentach urzędowych czcionkę z Times New Roman na Garamond. Nie jest tajemnicą, że znajdziemy w sieci czcionki, które zostały zaprojektowane z myślą o ekonomicznym drukowaniu. Przygotowując kolejny dokument może warto tym razem wykorzystać inne, mniej znane czcionki, ale za to ekonomiczne? Spróbuj! Oszczędności na tej metodzie mogą sięgnąć nawet 30 procent. Oczywiście czym więcej drukujesz, tym więcej będziesz mógł zaoszczędzić.

Kolejną kwestią jest odpowiedni papier do drukarki. Nie od dzisiaj wiadomo, że papier złej jakości potrafi zwiększyć zużycie materiałów eksploatacyjnych. Ba… nawet papier, który jest przechowywany w nieodpowiedni sposób może doprowadzić do większego zużycia takich elementów jak bębny światłoczułe czy wałki. Wybierając papier postaw na znane marki, a po zakupie papieru zadbaj o właściwe warunki przechowywania, unikaj przede wszystkim wilgoci, jak również nie trzymaj papieru blisko źródeł ciepła. Zabezpiecz go również przed kurzem, dostawanie się do wewnątrz opakowania kurzu może pogorszyć jakość papieru.

Drukując cokolwiek z Internetu, ze strony internetowej zastanów się, czy musisz drukować stronę WWW w całej okazałości tj. z grafikami, wykresami. Jeżeli potrzebujesz wydrukować jedynie tekst, przed uruchomieniem drukowania, spróbuj wyłączyć na stronie grafiki i sprawdzić podgląd wydruku. Jeżeli strona w tym kształcie będzie spełniała Twoje wymagania, wydrukuj ją w takiej formule. Warto też wiedzieć, że na stronach internetowych dostępne są często specjalne wersje do druku, które są odpowiednio sformatowane i dostosowane do preferencji użytkownika. Jeżeli nie potrzebujesz wersji drukowanej, zastanów się, czy nie lepiej będzie zrobić wydruk do pliku PDF. Dokumenty w formie elektronicznej mogą być dzisiaj z łatwością przenoszone pomiędzy urządzeniami, umieszczenie tak wydrukowanego dokumentu w czytniku lub urządzeniu mobilnym będzie nie tylko praktyczniejsze, ale również pozwoli oszczędzić.

Na koniec warto wspomnieć o trybie draft, czyli drukowaniu w jakości roboczej. Jeżeli musisz wydrukować coś na szybko, skorzystaj z tej funkcjonalności.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl