14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny Activejet do drukarek Brother - Zamienniki bębnów Brother

Drukarki laserowe Brother możemy znaleźć w wielu biurach i domach. Są to produkty o doskonałej konstrukcji, zawierające również technologie, które umożliwiają oszczędzanie na drukowaniu. Jednak stosując oryginalne materiały eksploatacyjne i tak będziemy ponosili spore koszty. Czy można zoptymalizować koszty druku? Oczywiście! Rozwiązaniem są zamienniki do drukarek Brother od Activejet, które należą do czołówki, zarówno pod względem jakościowym, jak również wydajnościowym. Wysoką jakość zamienników Activejet potwierdzają liczne testy organizowane w czasopismach komputerowych oraz na portalach branżowych. Bębny Activejet do drukarek Brother produkowane są na nowoczesnych liniach technologicznych, w oparciu o normy ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 27001. Produkty posiadają certyfikację British Standards Institution Group Polska. BSI to organizacja zajmująca się oceną jakościową produktów. Wszystkie produkty, w tym również bębny do drukarek Brother objęte są gwarancją producenta. Inwestycja w zamienniki bębnów do drukarek Brother to ekonomiczne drukowanie, w połączeniu z wysoką jakością druku.

Bęben światłoczuły i jego rola w drukarce Brother

Drukarki Brother zdobyły ogromną popularność na polskim rynku. Nie jest to specjalnie zaskakujące, bo japoński producent oferuje solidne, niezawodne urządzenia, których cena prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie na tle amerykańskiej konkurencji. Użytkownicy doceniają drukarki atramentowe z logo Brother, a coraz więcej osób obdarza swoim zaufaniem także japońskie "laserówki". Dziś przyjrzymy się nieco uważniej tym drugim. Początkujący użytkownicy takich urządzeń często zastanawiają się, czym jest bęben światłoczuły i jaką pełni funkcję w drukarce. Żeby nie pozostawić żadnych wątpliwości, rozbijmy ten temat na czynniki pierwsze.

Nie jest tajemnicą, że japońskie urządzenia elektroniczne są nie tylko zaawansowane, ale i niezawodne. Najczęściej, za wysokiej klasy produkty trzeba słono zapłacić. Brother jest miłym wyjątkiem od tej reguły. Firma wyspecjalizowana w produkcji drukarek do użytku domowego i w niewielkich biurach zaskarbiła sobie względy użytkowników idealnym kompromisem między ceną i jakością. Na najwyższe uznanie zasługuje także uczciwe podejście do klienta. Ta ostatnia cecha jest wyraźnie widoczna w konstrukcji bębna światłoczułego, ale po kolei.

Bęben światłoczuły w drukarkach Brother - co to takiego?

Bęben światłoczuły jest elementem o cylindrycznym/rurkowatym/walcowatym kształcie. Charakteryzuje się małą średnicą i niebieskawym kolorem. Jest nieznacznie szerszy niż kartka formatu A4.

Jak wskazuje na to sama nazwa tego elementu, powierzchnia bębna światłoczułego jest pokryta materiałem światłoczułym. Właśnie to sprawia, że element ten może spełniać swoją funkcję (na marginesie - kluczową w procesie drukowania laserowego).

Za co odpowiada bęben światłoczuły?

Wydruk laserowy powstaje w momencie, gdy do tzw. wydruk utajony zaczyna przyciągać drobinki tonera, a te zostają przeniesione na papier. To właśnie bęben światłoczuły umożliwia stworzenie wspomnianego wydruku utajonego. Światło lasera oświetla światłoczuły obszar, wyznaczając miejsca, gdzie trafi środek drukujący. Pod wpływem punktowego rozładowania, wałek zaczyna przyciągać cząsteczki tonera. Następnie środek drukujący zostaje przeniesiony na papier i utrwalony poprzez dosłowne wprasowanie (przy wykorzystaniu wysokiej temperatury).

Bęben światłoczuły w drukarce Brother - cechy charakterystyczne

Wcześniej wspomnieliśmy o uczciwym podejściu japońskiego producenta do klientów. O co dokładnie chodzi? Spieszymy z wyjaśnieniem.

W przypadku większości "laserówek" do użytku domowego lub w niewielkich biurach, bęben światłoczuły jest zintegrowany z kasetą z tonerem. Pozornie może wydawać się, że to wygodne rozwiązanie - zamiast wymieniać dwa podzespoły, wymieniamy tylko jeden. Trzeba jednak wiedzieć, że bęben wykazuje kilkukrotnie dłuższą żywotność niż toner. W rezultacie, połączenie obu elementów znacząco wpływa na podwyższenie kosztów eksploatacji urządzenia. Kolejna rzecz, wymieniając bęben przy każdej wymianie kasety, zwiększamy produkcję elektrośmieci.

Brother jest jednym z nielicznych producentów w tym segmencie, którzy podchodzą uczciwie do tematu. We wszystkich japońskich drukarkach, kaseta i bęben występują jako oddzielne elementy, za co należą się najwyższe słowa uznania.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl