14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny Quantec Premium do drukarek Xerox - Zamienniki oryginalnych bębnów Xerox

Haloid Company to pierwotna nazwa firmy znanej jako Xerox, ale dopiero od lat 60-tych znamy ją pod obecnie używaną nazwą Xerox Corporation, która funkcjonuje do dzisiejszego dnia. Firma Xerox od początku swojej działalności skupiała się na urządzeniach do druku i kopiowania, jako jedna z pierwszych wyprodukował fotokopiarki. Jednak dopiero w latach 70-tych firma otworzyła niezwykle znamienny w historii informatyki ośrodek Xerox PARC (Xerox Palo Alto Research Center), co zapoczątkowało jej ogromny rozwój. Ów znamienity ośrodek znajduje się w Kalifornii w mieście Palo Alto. W tym miejscu został wynaleziony między innymi pierwszy sprzęt do laserowego wydruku. W naszym kraju firma dobrze znana wśród marek elektroniki użytkowej, jako dostawca wysokiej klasy sprzętu takiego jak kserokopiarki czy drukarki z przeznaczeniem na rynek dla małych i dużych firm. Jak wiadomo, w firmach szuka się oszczędności, a najprościej wygospodarować środki poprzez optymalizację kosztów związanych z drukowaniem. Quantec jest dostawcą wysokiej jakości zamienników bębnów do drukarek Xerox, ich jakość jest porównywalna z oryginalnymi bębnami, dlatego też stosując zamienniki tej marki można maksymalnie zredukować koszty drukowania w firmie, zachowując jednocześnie wysoką jakość wydruków. Produkty Quantec dostępne są w dwóch wariantach, pierwszy Quantec Premium dla odbiorców ceniących sobie najlepszy stosunek ceny do jakości oraz Premium Plus, który przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników drukarek.

Toner ze zintegrowanym bębnem czy osobny toner - wady i zalety

Drukarki laserowe można podzielić na dwie podstawowe grupy. Pierwsza to urządzenia wyposażone w kasetę z tonerem ze zintegrowanym bębnem światłoczułym. Drugą grupę tworzą urządzenia, w których oba akcesoria - kaseta i bęben - występują jako oddzielne, całkowicie niezależne elementy. Na który model warto się zdecydować? Oba rozwiązania mają pewne zalety i wady. Wymieniamy je poniżej.

Zarówno kaseta z tonerem, jak i bęben światłoczuły, to elementy, bez których proces druku laserowego nie mógłby się odbyć. Pierwszy z wymienionych jest zasobnikiem, w którym zgromadzony jest środek drukujący w postaci sypkiego tonera - mieszanki drobinek metalu, żywicy i pigmentu. Drugi, czyli bęben światłoczuły, jest elementem, na którym powstaje tzw. wydruk utajony i który przenosi cyfrową treść na papier, czyli sprowadza ją do formy fizycznej. W skrócie wygląda to następująco - laser wyznacza na światłoczułej powierzchni bębna obszar, który ma być zadrukowany (lub odwrotnie, zależnie od technologii), a w tym samym czasie toner jest przenoszony na wałek magnetyczny. Stamtąd trafia na wałek światłoczuły a następnie - na arkusz papieru.

Toner ze zintegrowanym bębnem

Często zdarza się, że oba elementy są ze sobą zintegrowane. Takie rozwiązanie można spotkać przede wszystkim w tańszych modelach. Teoretycznie, wydaje się to sporym udogodnieniem - zamiast dwóch, musimy kupić i wymienić tylko jeden element. Można zatem oczekiwać, że zapłacimy mniej, a sama czynność serwisowa będzie znacznie prostsza. Cóż, to tylko pozory.

Należy zdać sobie sprawę z tego, że bęben światłoczuły nie zużywa się w tym samym tempie co zawartość kasety z tonerem. W wielu przypadkach, jego żywotność jest trzy razy większa! Wynika z tego, że wymieniając kasetę ze zintegrowanym bębnem, jedna z dwóch części składowych tego elementu wciąż jeszcze jest sprawna i gdyby nie doszło do wyczerpania zasobów środka drukującego, moglibyśmy nadal z niej korzystać.

Niestety, obu podzespołów nie sposób rozdzielić, więc gdy tylko drukarka zasygnalizuje nam niski stan tonera, musimy pozbyć się całkowicie sprawnej części. W praktyce oznacza to, że niepotrzebnie wydajemy pieniądze i obciążamy środowisko zbędnym elektrośmieciem.

Dlaczego więc producenci przyjmują taką strategię? Proste - chodzi o pieniądze. W ostatnich latach, drukarki laserowe znacząco staniały, co uczyniło je bardziej dostępnymi. Zysk producentów, płynący ze sprzedaży samego sprzętu zmalał, więc trzeba było to sobie powetować strumieniem gotówki płynącym ze sprzedaży materiałów eksploatacyjnych.

Takie rozwiązanie ma tylko jedną zaletę - sprzyja zapominalskim. Kupując kasetę, automatycznie kupujemy bęben, więc jego niesprawność nie zaskoczy nas w najmniej oczekiwanym momencie.

Kaseta bez bębna

"Laserówka", w której kaseta i bęben są oddzielnymi elementami, to rozsądniejszy wybór. Pozwala bowiem wymieniać każdy z elementów rzeczywiście wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. To przekłada się na spore oszczędności, zwłaszcza dla osób drukujących dużo i często. Dodatkowo, ograniczmy produkcję elektrośmieci.

Wady? Tylko jedna - łatwo zapomnieć o konieczności wymiany bębna, jednak to można łatwo rozwiązać. Wystarczy tylko mieć taki element schowany w szafce z zapasami materiałowymi.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl