14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Orink do drukarek HP - Zamienniki tonerów HP

Firma Hewlett-Packard założona w stanach zjednoczonych w 1939 roku jest jednym z najbardziej znanych producentów elektroniki. Produkuje przede wszystkim sprzęt komputerowy, sprzęt poligraficzny, a nawet sprzęt medyczny czy naukowy. Obecnie firma zatrudnia na całym świecie ponad 320 tysięcy pracowników. Oprócz produkcji sprzętu, Hewlett-Packard jest także dostawcą usług IT. Drukarki HP są chętnie kupowane przez klientów, co wpływa również na wzrost zapotrzebowania na wysokiej jakości zamienniki tonerów HP, do których zaliczają się tonery Orink.

Zamienniki tonerów HP produkowane przez Orink dedykowane są przede wszystkim dla osób lub firm, które chcą maksymalnie obniżyć koszty użytkowania drukarki HP. Wszystkie oferowane zamienniki tonerów HP są zdecydowanie tańsze, niż oryginalne materiały eksploatacyjne, dzięki czemu takie firmy jak Orink znajdują miejsce na rynku zamienników, sprzedając swoje jakościowe produkty w bardzo dobrych cenach. Warto dodać, że tonery Orink spełniają wszystkie normy jakościowe oraz oferują równie wysoką jakość wydruku, jak oryginalne tonery HP.

Którą drukarkę wybrać - kolorową czy monochromatyczną?

Wśród użytkowników tego typu pytanie pojawia się bardzo często. Wybór nie jest prosty, zależy głównie od zastosowania urządzenia oraz intensywności użytkowania. Kolorowe urządzenia laserowe to wydatek spory, drukarki świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istotna jest precyzja i szybkość drukowania, czyli w większości w firmach, urzędach, na uczelniach. Jeżeli będziemy drukować typowe dokumenty firmowe w odcieniach szarości, drukarka kolorowa nie będzie nam do szczęścia potrzebna, wystarczy zwykła laserowa monochromatyczna. Wybierając drukarkę laserową kolorową lub monochromatyczną, warto zwrócić uwagę na ceny tonerów i bębnów, nie tylko tych oryginalnych, lecz także zamienników.

To właśnie dzięki zamiennikom możemy oszczędzić najwięcej. Ceny oryginalnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek laserowych nie są niskie, kupując oryginał w większości przepłacamy, płacimy za branding producenta drukarki. Z kolei zamienniki jeszcze 10 lat temu nie cieszyły się dobrą opinią. Jednak teraz, gdy liczący się na rynku zamienników producenci stosują się ściśle do wytycznych zawartych w normach ISO dotyczących jakości i bezpieczeństwa, można mieć pewność, że zamienniki które oferują są dobrej jakości, a czasem nawet ich jakość jest bliska oryginałom. Producenci zamienników bardzo dbają o opinię całego środowiska, jedna zła opinia na temat zamiennika wiosny nie czyni, ale już kilkaset mogłoby się źle odbić na całej branży. Dzisiaj zamienniki, to gwarancja taniego drukowania w dobrej jakości. Z takiej opcji skorzystają przede wszystkim firmy, które w dzisiejszych czasach szukają oszczędności gdzie tylko się da. Oszczędności najprościej wygenerować na zmianach w procedurach drukowania. Optymalizacja procesów może przynieść wymierne korzyści i małemu przedsiębiorstwu, w którym dużo drukuje się, pozwoli zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie.

Koszt drukowania najlepiej prezentuje się w przypadku drukarek laserowych, jednakże nie każdy może pozwolić sobie na utrzymanie tego typu drukarki. Jeżeli drukujemy raz, dwa razy w tygodniu w niewielkich ilościach, można pokusić się o zakup drukarki atramentowej, dla której również można zakupić zamienniki i drukować na nich. Oszczędności będą mniejsze, aczkolwiek cały czas istotne dla budżetu firmowego. Korzystając z usług drukarek atramentowych warto jednak wiedzieć, że nie lubią one dłuższych przestojów, w firmie jednak dłuższe przestoje rzadko kiedy mają miejsce.

Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne?

Do biura warto zastanowić się nad zakupem profesjonalnego urządzenia wielofunkcyjnego, które oprócz podstawowej funkcjonalności - drukowania, będzie posiadało istotne z punktu prowadzenia biura funkcje, jak obsługa faxu, ksero, skanowanie. W większej firmie wszystkie wspomniane funkcje mogą być niezwykle potrzebne, dlatego zakup urządzenia all in one może stanowić doskonałe rozwiązanie. Trzeba tu jeszcze wspomnieć o druku dwustronnym, który w droższych urządzeniach wielofunkcyjnych jest dostępy i który znacząco ułatwia wydruk wszelkiego typu dokumentów jak ulotki, czy katalogi produktów. Druk dwustronny również pozwoli wygenerować kolejne oszczędności, zmniejszając zużycie papieru oraz oszczędzając miejsce w segregatorach na dokumenty.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl