14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery TiOM do drukarek Lexmark - Zamienniki tonerów Lexmark

Eksploatacja laserowych urządzeń drukujących związana jest z okresową wymianą tonera. Aby zapewnić nieprzerwane działanie urządzeń drukujących Lexmark warto zaopatrzyć się w większą ilość materiałów eksploatacyjnych, szczególnie zamienników marki TiOM, które są tanie przez co można zakupić więcej sztuk. Marka TiOM jest dość młodym tworem, powstała w 2017 roku, jako kolejna marka zamienników producenta Polcan z Ożarowa Mazowieckiego. Polcan to jedna z czołowych firm w sektorze zamienników, która od wielu lat dostarcza na rynek wielu rozwiązań, w tym również akcesoria biurowe. Zamienniki TiOM cechuje doskonała cena, wydajność i niezawodność w codziennych zastosowaniach. Zamienniki TiOM pozwolą istotnie zmniejszyć koszty drukowania w firmie, co w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Ciekawostką jest, że do produkcji materiałów eksploatacyjnych TiOM wykorzystywane są surowce pochodzące z recyklingu oraz komponentów biodegradowalnych. Zamienniki TiOM do drukarek Lexmark objęte są gwarancją producenta.

Toner Tiom Do Lexmark E120 2k Black
szt.
zobacz więcej
Toner Tiom Do Lexmark E120 2k Black
Producent: LEXMARK
Cena: 141,60 zł

Komputer nie rozpoznaje drukarki - możliwe przyczyny

Aby móc korzystać z drukarki, najpierw trzeba połączyć ją z komputerem. To nic trudnego, tym bardziej, że większość obecnie oferowanych urządzeń drukujących instaluje się sama, a rola użytkownika ogranicza się jedynie do podłączenia wtyczki i postępowania zgodnie z poleceniami kreatora instalacji. Zdarzają się jednak sytuacje, w których komputer nie rozpoznaje drukarki. Dotyczy to zarówno nowych sprzętów, jak i tych, które były z powodzeniem używane przez długi czas. Skąd biorą się takie problemy? Jak je rozwiązać?

Brak kompatybilności komputera z drukarką przekłada się na brak możliwości drukowania. To irytujące, zwłaszcza w sytuacji, w której czas nie gra na naszą korzyść. Bez paniki - choć usterka wydaje się poważna, najczęściej jej przyczyna jest błaha i przy okazji łatwa do usunięcia. Gdzie szukać podłoża problemu? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Pierwsi możliwi winowajcy - kable i sieć bezprzewodowa

Zanim zaalarmujesz serwis, sprawdź najbardziej podstawową kwestię - połączenie. Upewnij się, czy przewód łączący drukarkę z komputerem został prawidłowo podpięty. Sprawdź, czy urządzenie drukujące jest podłączone do zasilania i czy przycisk POWER został wciśnięty. Jeżeli korzystasz z połączenia bezprzewodowego, sprawdź router. Upewnij się też, czy w komputerze została aktywowana łączność bezprzewodowa i czy urządzenie nawiązało automatycznie łączność z Wi-Fi. Sprawdź, czy komunikacja bezprzewodowa drukarki jest aktywna i dostępna. Stuprocentową pewność zyskasz po wykonaniu testu połączenia bezprzewodowego drukarki.

Drugi możliwy winowajca - oprogramowanie

Do prawidłowego działania, każda drukarka potrzebuje odpowiednich sterowników. Jeżeli problemy sprawia ci nowe urządzenie, niewykluczone, że zainstalowałeś niewłaściwy pakiet, np. dedykowany do innego modelu. Jeżeli mówimy o drukarce, która była używana wcześniej i do tej pory działała wzorowo, prawdopodobną winę może ponosić... Microsoft. Gigant z Redmond co jakiś czas udostępnia aktualizacje swojego systemu operacyjnego. W przypadku poważniejszych zmian może się okazać, że zainstalowane sterowniki nie będą kompatybilne z bieżącą kompilacją Windowsa. W takiej sytuacji, wystarczy tylko zainstalować świeży pakiet.

Trzeci możliwy winowajca - cyber-szkodnik

Obecnie, mało kto wyobraża sobie życie w trybie offline. Internet stał się nieodłącznym elementem naszej codzienności. To sprawia, że wirtualna przestępczość ma się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Na wirusy, trojany i inne rodzaje szkodliwego oprogramowania można natknąć się nawet w tych zakamarkach sieci, które nie wzbudzają żadnych podejrzeń. Nie każdy wirus został napisany po to, by czyścić konta bankowe i wykradać wrażliwe informacje. Zdanie niektórych jest całkowicie inne - mają napsuć nieco krwi nieświadomej ofierze. Ot, taki internetowy żarcik, naszym zdaniem - niezbyt śmieszny. Złośliwe oprogramowanie może zablokować dostęp do drukarki. W takiej sytuacji, komputer nie rozpozna urządzenia. Jeżeli jednak dysponujemy dobrym programem antywirusowym, ten problem możemy łatwo rozwiązać.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl