14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery TiOM do drukarek Lexmark - Zamienniki tonerów Lexmark

Eksploatacja laserowych urządzeń drukujących związana jest z okresową wymianą tonera. Aby zapewnić nieprzerwane działanie urządzeń drukujących Lexmark warto zaopatrzyć się w większą ilość materiałów eksploatacyjnych, szczególnie zamienników marki TiOM, które są tanie przez co można zakupić więcej sztuk. Marka TiOM jest dość młodym tworem, powstała w 2017 roku, jako kolejna marka zamienników producenta Polcan z Ożarowa Mazowieckiego. Polcan to jedna z czołowych firm w sektorze zamienników, która od wielu lat dostarcza na rynek wielu rozwiązań, w tym również akcesoria biurowe. Zamienniki TiOM cechuje doskonała cena, wydajność i niezawodność w codziennych zastosowaniach. Zamienniki TiOM pozwolą istotnie zmniejszyć koszty drukowania w firmie, co w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Ciekawostką jest, że do produkcji materiałów eksploatacyjnych TiOM wykorzystywane są surowce pochodzące z recyklingu oraz komponentów biodegradowalnych. Zamienniki TiOM do drukarek Lexmark objęte są gwarancją producenta.

Komputer nie rozpoznaje drukarki - możliwe przyczyny

Aby móc korzystać z drukarki, najpierw trzeba połączyć ją z komputerem. To nic trudnego, tym bardziej, że większość obecnie oferowanych urządzeń drukujących instaluje się sama, a rola użytkownika ogranicza się jedynie do podłączenia wtyczki i postępowania zgodnie z poleceniami kreatora instalacji. Zdarzają się jednak sytuacje, w których komputer nie rozpoznaje drukarki. Dotyczy to zarówno nowych sprzętów, jak i tych, które były z powodzeniem używane przez długi czas. Skąd biorą się takie problemy? Jak je rozwiązać?

Brak kompatybilności komputera z drukarką przekłada się na brak możliwości drukowania. To irytujące, zwłaszcza w sytuacji, w której czas nie gra na naszą korzyść. Bez paniki - choć usterka wydaje się poważna, najczęściej jej przyczyna jest błaha i przy okazji łatwa do usunięcia. Gdzie szukać podłoża problemu? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Pierwsi możliwi winowajcy - kable i sieć bezprzewodowa

Zanim zaalarmujesz serwis, sprawdź najbardziej podstawową kwestię - połączenie. Upewnij się, czy przewód łączący drukarkę z komputerem został prawidłowo podpięty. Sprawdź, czy urządzenie drukujące jest podłączone do zasilania i czy przycisk POWER został wciśnięty. Jeżeli korzystasz z połączenia bezprzewodowego, sprawdź router. Upewnij się też, czy w komputerze została aktywowana łączność bezprzewodowa i czy urządzenie nawiązało automatycznie łączność z Wi-Fi. Sprawdź, czy komunikacja bezprzewodowa drukarki jest aktywna i dostępna. Stuprocentową pewność zyskasz po wykonaniu testu połączenia bezprzewodowego drukarki.

Drugi możliwy winowajca - oprogramowanie

Do prawidłowego działania, każda drukarka potrzebuje odpowiednich sterowników. Jeżeli problemy sprawia ci nowe urządzenie, niewykluczone, że zainstalowałeś niewłaściwy pakiet, np. dedykowany do innego modelu. Jeżeli mówimy o drukarce, która była używana wcześniej i do tej pory działała wzorowo, prawdopodobną winę może ponosić... Microsoft. Gigant z Redmond co jakiś czas udostępnia aktualizacje swojego systemu operacyjnego. W przypadku poważniejszych zmian może się okazać, że zainstalowane sterowniki nie będą kompatybilne z bieżącą kompilacją Windowsa. W takiej sytuacji, wystarczy tylko zainstalować świeży pakiet.

Trzeci możliwy winowajca - cyber-szkodnik

Obecnie, mało kto wyobraża sobie życie w trybie offline. Internet stał się nieodłącznym elementem naszej codzienności. To sprawia, że wirtualna przestępczość ma się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Na wirusy, trojany i inne rodzaje szkodliwego oprogramowania można natknąć się nawet w tych zakamarkach sieci, które nie wzbudzają żadnych podejrzeń. Nie każdy wirus został napisany po to, by czyścić konta bankowe i wykradać wrażliwe informacje. Zdanie niektórych jest całkowicie inne - mają napsuć nieco krwi nieświadomej ofierze. Ot, taki internetowy żarcik, naszym zdaniem - niezbyt śmieszny. Złośliwe oprogramowanie może zablokować dostęp do drukarki. W takiej sytuacji, komputer nie rozpozna urządzenia. Jeżeli jednak dysponujemy dobrym programem antywirusowym, ten problem możemy łatwo rozwiązać.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl