14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Prism do drukarek Konica Minolta - Zamienniki tonerów Konica Minolta

Drukarki laserowe są doskonałą alternatywą dla atramentówek, druk laserowy ma wiele zalet, ale kluczową kwestią będzie ekonomia, a konkretnie możliwość zaoszczędzenia jak największej kwoty pieniędzy. W przypadku drukarek laserowych marki Konica Minolta, już sam zakup drukarki będzie stanowił konkretne oszczędności, albowiem drukarka Konica Minolta pozwoli zredukować koszty druku w przeliczeniu na jedną stronę A4, jest to możliwe między innymi za sprawą zastosowanych wysokiej jakości podzespołów i mechanizmów, jak również oprogramowania. Oszczędzić możemy jeszcze więcej kupując odpowiednie materiały eksploatacyjne. Wielu użytkowników na początku decyduje się na zakup oryginalnych tonerów, jednak coraz częściej można spotkać osoby, które od samego początku użytkowania drukarki Konica Minolta chcą zmaksymalizować korzyści, redukując przy tym koszty, w rozsądnych granicach. Zamienniki tonerów do Konica Minolta od Prism to doskonały wybór, albowiem mamy tutaj do czynienia z bardzo dobrą relacją ceny do jakości. Za niewygórowane pieniądze otrzymujemy wydajny toner, który nie odbiega znacząco jakością od oryginalnych materiałów od Konica Minolta. Tonery Prism do Konica Minolta objęte są pełną gwarancją producenta wynoszącą 12 miesięcy.

Jak wymienić tusz lub toner w drukarce - podstawowe zasady bezpieczeństwa

Prędzej czy później każda drukarka zacznie domagać się wymiany wkładu drukującego i nie ma znaczenia, czy mówimy tu o urządzeniu laserowym czy atramentowym. Procedura wymiany tonera lub tuszu nie jest specjalnie skomplikowana i bez większego problemu poradzi z tym sobie każda osoba, nawet niezaznajomiona z technicznymi aspektami urządzeń drukujących. Warto jednak wiedzieć, że wszelkie błędy popełnione na etapie montażu mogą skutkować znaczącym pogorszeniem jakości wydruku lub nawet unieruchomieniem drukarki. Zatem, jak bezpiecznie wymienić toner lub tusz?

Wymiana wkładów do drukarek - co trzeba wiedzieć na początek?

Podstawową kwestią jest wybór odpowiedniego wkładu. Dostępne są dwie opcje - elementy oryginalne i zamienniki (w tym także wkłady regenerowane). Te drugie mogą okazać się tańsze nawet o kilkadziesiąt procent i właściwie nie ma żadnych przeciwwskazań przed zakupem elementu sygnowanego przez zewnętrznego producenta. Warunek jest jeden - nie może być to najtańszy zamiennik, a wkład wysokiej jakości.

Kolejna rzecz, kasety z tonerem i kartridże z tuszem muszą być dobrane stosownie do posiadanego modelu drukarki. Kompatybilność danego elementu można ustalić na kilka sposobów - na podstawie numeru seryjnego wkładu, numeru seryjnego drukarki lub modelu urządzenia drukującego.

Każdy wkład wymaga odpowiedniego przechowywania. Najlepsze warunki stwarza miejsce pozbawione dostępu światła słonecznego, w którym panuje temperatura pokojowa. Nie przechowuj wkładów na parapecie, gdzie mogą być narażone na kontakt z niskimi lub wysokimi temperaturami. Niewłaściwym miejscem jest też bagażnik samochodu. Jeżeli użytkownik kupił wkład w miesiącach zimowych, nie powinien wkładać go do urządzenia od razu po dostawie na miejsce.

Ważne - tonerów i kartridżów nie należy wyjmować z oryginalnego opakowania jeżeli nie zamierzamy od razu umieszczać ich w drukarce!

Jak bezpiecznie wymienić kasetę z tonerem?

Każda drukarka laserowa jest inna, a co za tym idzie - pewne różnice można dostrzec też w konstrukcji wkładów. Aby mieć pewność, że wymiana kasety nie doprowadzi do uszkodzenia urządzenia, w pierwszej kolejności warto zapoznać się z instrukcją obsługi. Jeżeli użytkownik nie posiada papierowej wersji, bez problemu pobierze odpowiedni manual ze strony producenta urządzenia.

Przed wymianą wkładu, drukarkę należy wyłączyć. W następnym kroku należy otworzyć pokrywę maskującą i ostrożnie (czyli nie na siłę) wyjąć pustą kasetę. Następnie odkładamy ten element na starą gazetę, kawałek papierowego ręcznika o odpowiedniej długości lub na szmatkę.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie nowego tonera. wyjmujemy kasetę z opakowania i upewniamy się, że dotarła do nas w nienaruszonym stanie. Chwyć kasetę w poziomie i delikatnie potrząśnij nią w celu zapewnienia równomiernego rozkładu proszku. Zdejmij wszystkie elementy ochronne i ostrożnie umieść toner w drukarce. Wydrukuj stronę testową.

Jak bezpiecznie wymienić kartridż z tuszem?

Jak wyżej, zapoznaj się z dostarczoną przez producenta instrukcją obsługi urządzenia. Otwórz klapę maskującą. Procedura ustawienia wkładów w pozycji do wymiany powinna uruchomić się automatycznie, ale w niektórych urządzeniach trzeba wywołać ją odpowiednim przyciskiem lub sekwencją przycisków. Gdy urządzenie przestanie wydawać dźwięki będzie to oznaczało, że przeszło w stan oczekiwania i można przystąpić do wymiany kartridżów.

Ostrożnie wyjmij zużyte wkłady i odłóż je na starą gazetę, papierowy ręcznik lub ściereczkę. Wyjmij nowe wkłady z opakowania, usuń elementy zabezpieczające i ostrożnie włóż je do drukarki. Zamknij klapę maskującą, odczekaj kilka chwil (aż urządzenie przestanie wydawać dźwięki) i wydrukuj stronę testową.

W przypadku zastosowania zamienników, niektóre urządzenia będą wymagały zresetowania poziomu tuszu.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl