14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Asarto - Zamienniki tonerów do drukarek laserowych

Drukarka laserowa bez tajemnic - sprawdź, jak działa drukarka laserowa

Czego oczekujemy od drukarki laserowej? Przede wszystkim - niezawodności. Faktem jest, że poczciwe "laserówki" należą do wyjątkowo żywotnych sprzętów. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że poziom bezawaryjności każdego urządzenia jest proporcjonalny do poziomu świadomości użytkownika w kwestii jego eksploatacji. Urządzenia drukujące nie stanowią tu wyjątku. Jesteś posiadaczem "laserówki"? Zatem koniecznie zapoznaj się z zasadą działania tego typu sprzętu. Dzięki temu, będziesz mógł właściwie użytkować swoją drukarkę.

Jak to możliwe, że drobinki tonera tworzą na papierze litery, a nawet skomplikowane kompozycje graficzne? Wszystko, co ma w nazwie słowo "laser" kojarzy się nam z technologią wprost z ośrodków badawczych NASA, prawda jest jednak taka, że popularne "laserówki" nie są tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Co więcej, podwalino pod tę technologię położono już w latach 30. ubiegłego wieku, ale nie o historii dziś będzie mowa. Skupmy się na wcale nie tak przerażających szczegółach technicznych.

Wszystko zaczyna się od kliknięcia polecenia Drukuj

Oczywiste jest, że aby zainicjować proces drukowania, trzeba wydać komputerowi odpowiednie polecenie. Co dzieje się dalej? Gdy użytkownik wybierze opcję Drukuj, sterownik nawiązuje polecenie na linii komputer-drukarka. Następnie, urządzenie peryferyjne odbiera niezbędne dane, zakodowane w formie języka opisu strony. Oprogramowanie drukarki przetwarza te informacje na bitmapowy obraz. W tym miejscu do głosu zaczyna dochodzić technologia laserowa.

Światło niczym pędzel artysty

Dzięki światłu lasera, odbitemu przez soczewki i wirujące lustro, na naładowanej ładunkiem ujemnym lub dodatnim powierzchni bębna światłoczułego tworzony jest obraz, który ma być przeniesiony na papier (poprzez miejscowe rozładowanie odpowiednich fragmentów). Jest to tzw. wydruk utajony.

W dalszej kolejności, cząstki tonera (będącego mieszanką żywicy, pigmentów i drobinek żelaza) zostają przyciągnięte do naniesionego na bęben obrazu. W tym momencie, wydruk (a raczej jego fragment, bo powierzchnia bębna nie zmieści całości obrazu w jednym cyklu pracy) jest gotowy do przeniesienia na papier.

Temperatura jak w piecu

Gdy arkusz jest transportowany przez rolki, drobinki środka drukującego zostają z nim związane, ale tylko elektrostatycznie, Aby móc utrwalić wydruk, trzeba dosłownie wprasować go w papier.

Tutaj do głosu dochodzi fuser, który wytwarza temperaturę przekraczającą 200 stopni Celsjusza. Specjalne wałki dociskają środek drukujący i w rezultacie, następuje trwałe połączenie papieru i środka drukującego (właśnie dlatego świeżo wydrukowana strona jest ciepła). W kolejnym etapie, gotowy wydruk trafia już na tackę odbiorczą.

Warto podkreślić, że cały ten proces jest powtarzany wielokrotnie. Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie ma możliwości naniesienia całego obrazu wydruku na powierzchnię bębna światłoczułego, to fizycznie niemożliwe. W tym kontekście, błyskawiczny czas pracy drukarki laserowej (wydruk jednej strony trwa przecież zaledwie kilka sekund) imponuje jeszcze bardziej.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl