14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny Prism do drukarek Brother - Zamienniki bębnów Brother

Bęben to obok tonera jeden z najczęściej eksploatowanych elementów w każdej drukarce laserowej. Oryginalne materiały eksploatacyjne są bardzo drogie, dlatego na rynku znajdziemy alternatywy w postaci zamienników Prism, które znane są z doskonałego stosunku ceny do jakości, dzięki czemu użytkownicy mogą skutecznie zaoszczędzić na drukowaniu, jednocześnie zachowując wysoki poziom jakości. Drukowanie za pomocą zamienników Prism jest bardzo wydajne, w przeliczeniu na jedną stronę A4 można uzyskać koszt, nawet o kilkadziesiąt procent niższy, aniżeli w przypadku oryginalnych materiałów Brother. Jest to bardzo dobra wiadomość, szczególnie teraz, gdy każdy grosz się liczy. Zamienniki bębnów od Prism są zgodne z obowiązującymi normami ISO, posiadają stosowne certyfikaty potwierdzające ich walory użytkowe, producent zapewnia również, że produkcja odbywa się w najlepszych warunkach i każdy zamiennik Prism jest w pełni nowy, nieregenerowany, co gwarantuje bezawaryjność oraz pełną zgodność z danym urządzeniem drukującym.

Bęben do drukarki - na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Eksploatacja drukarki laserowej wydaje się być wyjątkowo nieskomplikowana - od czasu do czasu czyścimy urządzenie, a gdy wyczerpie się toner, wymieniamy kasetę. Nie można jednak zapominać, że popularne "laserówki" mają na pokładzie jeszcze jeden element eksploatacyjny, który po pewnym czasie trzeba będzie wymieniać. Mowa o bębnie. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając nowy wkład światłoczuły?

W skrócie - bęben światłoczuły jest właśnie tym elementem, który odpowiada za przeniesienie druku na papier. Wałek, pokryty specjalnym materiałem, podlega naświetlaniu wiązką lasera. Do tak utworzonego obrazu przyciągane są cząsteczki tonera, które następnie trafiają na arkusz. Tak w uproszczeniu wygląda proces drukowania laserowego. Opis ten nie jest szczegółowy, ale nie chodzi tu o rozbicie mechanizmu druku na czynniki pierwsze, a o wskazanie roli bębna. Mówiąc wprost, bez tego elementu, nie ma mowy o drukowaniu. Właśnie dlatego nie można zaniedbywać jego wymiany.

Drukarka a drukarka, czyli różni producenci, różne rozwiązania

Eksploatujesz drukarkę laserową od wielu lat, ale nigdy nie musiałeś wymieniać bębna? Zapewniamy, że robiłeś to wielokrotnie, choć najprawdopodobniej zupełnie nieświadomie. Standardem w modelach laserowych jest stosowanie zintegrowanego modułu kasety z tonerem i bębna światłoczułego. Wymieniając toner, użytkownik wymienia też wkład światłoczuły, choć nie jest to konieczne. Wynika to z faktu, że żywotność bębna jest przynajmniej kilkukrotnie wyższa niż wydajność kasety.

Dla nas, jako dla użytkowników drukarek, znacznie korzystniejsza jest budowa uwzględniająca odseparowanie obu elementów. Wówczas, możemy wymienić bęben dopiero wtedy, gdy zachodzi taka konieczność. Niestety, w przypadku małych drukarek biurkowych, to rozwiązanie nie jest zbyt popularne.

Kiedy zachodzi konieczność wymiany bębna?

Żywotność tego elementu zwykle określana jest na ok. 10 tys. wydruków, choć niektórzy producenci wskazują, że stosowane przez nich bębny będą w stanie zapełnić nawet 60-80 tys. stron (lub więcej). Deklaracje to jedno, a praktyka to drugie. Zdarza się, że bęben ulegnie przedwczesnemu zużyciu, np. w następstwie stosowania najtańszego, cienkiego papieru. O konieczności wymiany tego elementu zwykle informuje nas sama drukarka. Jeżeli jednak zaobserwujesz w wydruku wyraźne smugi i regularne artefakty, nie czekaj na komunikat.

Kupujemy nowy bęben światłoczuły - na co trzeba zwrócić uwagę?

Podobnie jak w przypadku kaset z tonerem, wybierać będziemy między oryginalnymi elementami a zamiennikami. Czy warto stawiać na drugą z wymienionych opcji? Tak o ile wybierzemy bęben sygnowany przez uznanego producenta, wyprodukowany z najlepszych materiałów i podlegający kontroli jakości. Najtańsze zamienniki mogą niestety rozczarować w kwestii wydajności. Dobre, nie odbiegają pod tym względem od oryginałów.

Warto dokładnie przemyśleć sobie zakup bębnów odnawianych. Zwykle wykazują one mizerną jakość i zdarza się, że odmawiają posłuszeństwa już po pierwszym użyciu.

Bez względu na to, czy kupujesz oryginał czy zamiennik, bęben musi być dedykowany do drukarki, którą posiadasz. Z innym, urządzenie nie będzie współpracować. Sprawdź zgodność numerów seryjnych i informację o sprzętowej kompatybilności, a jeżeli kupujesz pierwszy bęben, najlepiej zdaj się na pomoc doświadczonego sprzedawcy.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl