14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Jet World do drukarek Lexmark - Zamienniki tonerów Lexmark

Użytkownicy czasem mają obawy przed zastosowaniem tonerów zamienników do Lexmark, gdyż w Internecie i mediach słyszą o ich potencjalnym negatywnym wpływie na działanie drukarki. Informacje tego typu w zdecydowanej większości są jedynie straszeniem producentów, albowiem większość produkowanych współcześnie zamienników musi spełniać rygorystyczne normy jakościowe i normy bezpieczeństwa. Producenci też wypuszczają zamienniki charakteryzujące się parametrami niemalże identycznymi jak oryginalne tonery do Lexmark. Dlatego też zastosowanie zamienników w dzisiejszych czasach jest w pełni bezpieczne, tym bardziej, że wielu producentów zamienników oferuje gwarancję, nawet dożywotnią!

Zamienniki Jet World do drukarek Lexmark to najwyższa jakość wśród dostępnych na rynku produktów. Marka została stworzona przez łódzką firmę THI, która posiada własne laboratorium, gdzie produkty są skrupulatnie weryfikowane, wszystko po to, by klienci byli zawsze w pełni zadowoleni z dokonanego wyboru. Wszystkie produkty oferowane przez ów producenta spełniają normy jakościowe i bezpieczeństwa, w zależności od rodzaju produktu mogą posiadać dożywotnią gwarancję.

Papier do drukarki - Twój wybór ma znaczenie

Większość użytkowników drukarek zdaje sobie sprawę, że zakup dobrych wkładów ze środkiem drukującym opłaca się znacznie bardziej niż wybór zamienników z najniższej półki. Tymczasem okazuje się, że niewiele osób docenia zalety wysokiej klasy papieru. Jak pokazuje praktyka, różnice nie ograniczają się wyłącznie do gramatury arkuszy, a wybór najtańszej ryzy może doprowadzić do przyspieszonego zużycia urządzenia drukującego. W jaki sposób? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Papier należy do tych materiałów eksploatacyjnych, na których właściciele drukarek oszczędzają najczęściej. "Przecież do użytku w warunkach domowych nie przydadzą się wysokiej klasy arkusze, zapewniające najwyższą możliwą jakość wydruku" - podnoszą poszukiwacze oszczędności. Wielu z nich nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że takie działanie prędzej czy później odbije się czkawką.

Tani papier a awarie urządzenia drukującego

Dla większości osób nie jest tajemnicą, że wkłady drukujące z najniższej półki mogą doprowadzić do awarii drukarki. Czy wiesz, że to samo dotyczy najtańszego papieru? Arkusze niskiej jakości mają tendencję do znacznego pylenia. Pył, o którym mowa, nie znika w magiczny sposób w procesie drukowania, a osiada na rolkach transportowych i innych ruchomych częściach drukarki. Co dzieje się dalej? Można to przyrównać do sytuacji, w której silnik w samochodzie zostanie zalany zanieczyszczonym olejem - pył łączy się z resztkami tuszu lub tonera, z kurzem i innymi zanieczyszczeniami, na mechanizmach pojawia się opór i zwiększa się tarcie. W rezultacie, dochodzi do szybszego (znacznie szybszego) zużycia sprzętu.

Czy można temu zapobiec? Oczywiście, np. poprzez zwiększenie częstotliwości czyszczenia komory drukarki. Bądźmy jednak szczerzy, większość z nas i tak zbyt rzadko konserwuje urządzenie. Naprawa uszkodzonego w ten sposób sprzętu może okazać się kosztowna, w wielu przypadkach na tyle droga, że jej opłacalność stanie pod wielkim znakiem zapytania.

Gramatura też nie jest bez znaczenia

Powyższe nie oznacza, że jedynym słusznym wyborem jest papier najwyższej klasy. Do codziennego użytku, w zupełności wystarczy dobrej jakości ryza o gramaturze 80 g/m2. Dlaczego nie polecamy niższej? W tym miejscu ponownie wypada nawiązać do branży motoryzacyjnej.

Nasza drukarka jest jak samochód. Tak jak producenci aut dokładają wszelkich starań, by pojazdy sygnowane ich logo zapewniały bezpieczne, zapewniające komfort prowadzenie, tak producenci drukarek starają się, by ich urządzenia zapewniały możliwie najlepszą (stosownie do segmentu i ceny urządzenia) jakość wydruku. Papier jest jak opony - zakładając najtańsze ogumienie, niweczysz wysiłek inżynierów, bo zalet perfekcyjnie zestrojonego zawieszenia i tak nie odczujesz. To samo dotyczy papieru. Stosując najtańsze arkusze, nigdy nie odkryjesz wszystkich zalet urządzenia, a przecież właśnie za to zapłaciłeś - za możliwość cieszenia się świetnymi wydrukami.

Papier do drukarek atramentowych i laserowych - to nie jest chwyt marketingowy!

Na koniec wypada wspomnieć o wyborze papieru dedykowanego do określonego typu drukarki. Papier do "atramentówek" charakteryzuje się strukturą, która pozwala mu szybciej wchłonąć tusz. Papier do "laserówek" jest nieco gładszy i cięższy, dzięki czemu lepiej znosi proces utrwalania tonera.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl