14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze TelForceOne do drukarek Epson - Tusze zamienniki Epson

Firma Seikō Epuson Kabushiki-gaisha znana jest na świecie jako Epson, w Polsce znana głównie jako producent drukarek. Oczywiście firma jest przede wszystkim producentem elektroniki. W tym segmencie jest to czołowe przedsiębiorstwo japońskie, które produkuje wszelkie możliwe urządzenia tzw. elektroniki użytkowej. Oprócz oczywiście urządzeń drukujących, firma ta jest dostawcą szerokiej gamy nośników obrazu czyli projektorów i urządzeń do wyświetlania obrazu. Co ciekawe firma ta wchodzi w skład innej wielkiej korporacji czyli Seiko Group. Sama spółka, założona w okolicach 1940 roku początkowo nosiła nazwę "Daiwa Kogyo Ltd.". Jej obecna nazwa czyli Epson używana jest od niecałych 35 lat. Firma jest bardzo popularna w Japonii, od wielu lat jej akcje są obecne na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Dzięki temu firma posiada dodatkowe środki, które przeznacza na rozwój. Urządzenia wielofunkcyjne, drukarki atramentowe marki Epson, faksy czy kopiarki są praktycznie w każdym większym biurze na całym świecie. Zamienniki tuszu do drukarek Epson są bardzo chętnie kupowane od dostawców takich jak dystrybutor TellForceOne, który jest jednym z czołowych producentów zamienników do drukarek Epson.

Jak sprawdzić IP drukarki?

Adres IP drukarki najczęściej niewiele interesuje użytkowników tego typu urządzeń i nic dziwnego - na co dzień nie jest on szczególnie potrzebny. Zdarzają się jednak sytuacje, w których jego znajomość jest konieczna. Pierwszą, z jaką spotka się przeciętny user, będzie nawiązanie połączenia bezprzewodowego na linii komputer-drukarka. Jak znaleźć IP urządzenia peryferyjnego? Na szczęście, nie jest to specjalnie skomplikowane.

Możliwość bezprzewodowego połączenia drukarki z jednym lub kilkoma komputerami stanowi ogromne ułatwienie codziennej pracy. Rzecz w tym, że nawiązanie bezprzewodowego połączenia między tymi sprzętami wymaga znajomości adresu IP urządzenia peryferyjnego, czyli w tym przypadku - właśnie drukarki. Tę ważną informację można pozyskać na kilka sposobów.

Menu drukarki

W najbardziej dogodnym położeniu znajdują się użytkownicy bardziej zaawansowanych sprzętów, wyposażonych w wielofunkcyjny ekran. W tym przypadku, wystarczy tylko odnaleźć odpowiednią zakładkę (zależnie od producenta urządzenia - Opcje, Preferencje, Ustawienia, Ustawienia sieci bezprzewodowej). Adres IP będzie widoczny po otwarciu okna dialogowego. W niektórych modelach, konieczne będzie otwarcie właściwego podmenu, zwykle zatytułowanego Szczegóły sieci bezprzewodowej.

Panel sterowania

Informacje na temat adresu IP drukarki bez większego problemu znajdziemy też w komputerze. Wystarczy otworzyć Panel sterowania, a następnie - wybrać opcję Urządzenia i drukarki, ukrytą w podmenu Sprzęty i dźwięk. Po jej wybraniu, należy odszukać interesujące nas urządzenie i rozwinąć menu kontekstowe za pomocą prawego klawisza myszki lub touchpada.

Teraz wybieramy opcję Właściwości. W tym momencie, zobaczymy jedną z dwóch kart. Jeżeli drukarka została skonfigurowana pod portem WSD, należy wybrać zakładkę Web services. Gdy to zrobimy, adres IP zostanie wyświetlony w odpowiednim polu. Jeżeli urządzenie zostało skonfigurowane przy pomocy portu TCP/IP, wskazana wyżej zakładka nie będzie widoczna. W takiej sytuacji, wybieramy zakładkę Porty. Adres IP naszego urządzenia drukującego zostanie wyświetlony w polu Port.

Może się zdarzyć, że interesująca nas informacja nie będzie widoczna. W takim przypadku, należy wybrać opcję Skonfiguruj porty.

Podkreślamy, poszczególne kroki mogą wyglądać nieco inaczej w przypadku różnych wersji systemu Windows. Różnice nie powinny być jednak znaczące. Trzeba jedynie zapamiętać, że drukarki należy szukać w Panelu sterowania, a adres IP będzie ukryty gdzieś we właściwościach danego urządzenia.

Komenda w menu Start

Inna metoda, pozwalająca odszukać IP drukarki, polega na wpisaniu odpowiedniego polecenia w polu tekstowym menu Start. Wprowadzamy akronim cmd i zatwierdzamy przy pomocy klawisza Enter. W tym momencie, otworzy się wiersz poleceń. Teraz wystarczy tylko wydać odpowiednią komendę: netstat -r i zatwierdzić ją klawiszem Enter. Jeżeli urządzenie drukujące zostało skonfigurowane przy pomocy portu TCP/IP, jego adres IP będzie widoczny w tabeli IPv4. Uwaga - ta metoda nie zadziała w przypadku drukarek skonfigurowanych przy pomocy portu WSD.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl