14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Zamienniki TiOM do drukarek atramentowych i laserowych

TiOM to marka zamienników do drukarek atramentowych i laserowych, która cechuje się niewygórowaną ceną, wysoką dostępnością oraz poziomem jakości i niezawodności, który śmiało można nazwać jako satysfakcjonujący dla większości użytkowników. Oferowane alternatywne materiały eksploatacyjne spełniają wysokie standardy produkcji, do których należy zgodność z normami jakości ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015. Użytkownicy rozpoznają markę zamienników TiOM jako ekonomiczne rozwiązanie przydatne w codziennym użytkowaniu, co potwierdzają również ich liczne pozytywne opinie. Dla osób dbających o bezpieczeństwo środowiska trzeba jasno powiedzieć, że do produkcji zamienników TiOM producent wykorzystuje materiały pochodzące z recyclingu oraz komponentów biodegradowalnych. Zastosowane materiały i techniki produkcji nie tylko sprawiają, że zamienniki TiOM są przyjazne środowisku, lecz również pozwalają maksymalnie zmniejszyć koszty produkcji, co przekłada się na bardzo atrakcyjną cenę tuszów i tonerów.

Toner a tusz - sprawdzamy, co kryją kartridże ze środkiem drukującym

Środek drukujący jest podstawowym elementem eksploatacyjnym drukarki. Kupując nowy wkład, wiele osób mówi o tonerze lub tuszu, używając obu nazw zamiennie. To spory błąd, bo te pojęcia mają zupełnie inne znaczenie. Jaka jest różnica między tonerem a tuszem? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Drukarka to obecnie podstawowy element wyposażenia biura, a i w wielu domach tego typu sprzęty przydają się na co dzień. Wybierając urządzenie drukujące, pod uwagę bierzemy nie tylko cenę zakupu, ale także późniejsze koszty utrzymania i oczywiście - jakość wydruku. Wszystkie te kwestie mają jeden wspólny mianownik, a jest nim środek drukujący.

Tusz - atrybut drukarek atramentowych

Tusz lub atrament - bez względu na nazewnictwo, przez cały czas mówimy o środku drukującym dedykowanym "atramentówkom", czyli najpopularniejszej grupie drukarek. Środek zamknięty w kartridżu to nic innego, jak płynna substancja z dodatkiem pigmentu, który odpowiada za jej kolor. Na papier jest nanoszona na dwa sposoby - poprzez mechaniczną pracę głowic albo w wyniku działania pęcherzyków gazu, które powstają w następstwie podgrzania tuszu do odpowiedniej temperatury.

Charakterystyka tuszu sprawia, że ten środek drukujący nie potrzebuje żadnego dodatkowego procesu utrwalającego. Naniesiony na arkusz, wsiąka w strukturę papieru i błyskawicznie wysycha, tworząc w ten sposób trwały wydruk.

Toner - proszek dedykowany drukarkom laserowym

W przeciwieństwie do tuszu, toner nie ma konsystencji płynnej. To proszek stworzony m.in. z drobinek żywicy, opiłków metalu i pigmentu. W procesie drukowania, mikroskopijne drobinki są dosłownie przyciągane do papieru, a następnie - utrwalane w warunkach wysokiej temperatury. To ostatnie jest konieczne, ze względu na sypką konsystencję pigmentu.

Które rozwiązanie jest lepsze?

Na powyższe pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wynika to z faktu, że każdy użytkownik przedstawia inne potrzeby i ma inne oczekiwania względem urządzenia drukującego. Z obu rozwiązań będziemy zadowoleni, ale tylko pod warunkiem, że decyzja zostanie podjęta świadomie.

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że drukarka na tusz nie jest rozwiązaniem dla osób, które drukują rzadko. Wynika to z faktu, że płynny środek drukujący ma tendencję do wysychania. Gdy to nastąpi, drukarka może nie nadawać się już do dalszej eksploatacji.

Takich problemów nie stwarza toner, ale w obiegowej opinii, drukarki laserowe są sporo droższe od atramentowych, tak samo w kwestii zakupu, jak i eksploatacji. Cóż, to nie do końca prawda. Różnice w cenie urządzeń powoli stają się marginalne. A co z kosztami utrzymania sprzętu? Jeżeli potrzebujemy drukarki monochromatycznej, bardziej łaskawa dla portfela okaże się "laserówka". Jeżeli jednak zależy nam na kolorowych wydrukach, "atramentówka" będzie lepszym wyborem, tak samo w kwestii kosztów, jak i samej jakości wydruku. Właśnie dlatego wcześniej wspomnieliśmy, że świadomie podjęta decyzja ma kluczowe, wręcz fundamentalne znaczenie dla finalnej satysfakcji.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl