14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze TelForceOne do drukarek Brother - Tusze zamienniki Brother

Firma Brother powstała w Japonii na początku dziewiętnastego wieku. Pierwotnie nosiła nazwę "Yasui Sewing Machine Co.", obecnie funkcjonuje już jako Brother Industries Ltd. - japońskie przedsiębiorstwo wytwarzające szeroką gamę urządzeń i akcesoriów biurowych. Brother zajmuje się projektowaniem i produkcją wszelkiego rodzaju maszyn, należą do nich popularne urządzenia takie jak skanery, kopiarki, drukarki czy urządzenia wielofunkcyjne. Firma Brother słynie też z produkcji bardzo wysokiej klasy maszyn do szycia, cenionych na całym świecie. Co ciekawe firma ta od samego początku zajmowała się produkcją maszyn tekstylnych, które robi po dziś dzień, maszyny tego typu uznawane są za jedne z najbardziej wytrzymałych i bezawaryjnych. Po wielu latach firma postanowiła rozszerzyć swoje działania i zaczęła oferować usługi w zakresie produkcji sprzętu biurowego takiego jak urządzenia wielofunkcyjne, skanery, kopiarki. Na rynku jest bardzo duży popyt na zamienniki tuszy do drukarek marki Brother. Na szczęście sporo firm takich jak TelForceOne oferuje wysokiej klasy zamienniki w bardzo dobrych cenach, co pozwala znacząco obniżyć koszty druku w firmie i w domu.

Drukarka atramentowa - poznaj jak działa drukarka atramentowa

Wielu użytkowników urządzeń drukujących wychodzi z założenia, że wciąż popularne i lubiane "atramentówki" to relikt zamierzchłej techno-przeszłości, który jest znacznie bardziej "zacofany" od nowoczesnych drukarek laserowych. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że pozory bywają mylące i tak też jest w tym przypadku. "Atramentówki" zostały opracowane i wdrożone później niż modele laserowe, a zasada ich działania jest nieco bardziej skomplikowana.

Drukarki atramentowe potocznie nazywane są "plujkami". To określenie niezwykle trafnie obrazuje zasadę ich działania, bo tego typu sprzęty dosłownie plują atramentem na papier. Co w tym skomplikowanego? Cóż, chodzi o precyzję. Wystarczy wyobrazić sobie, jak skomplikowane jest ułożenie choćby najprostszej litery z mikroskopijnych drobinek tuszu, nie wspominając już o złożonej grafice. Rozbijmy ten proces na czynniki pierwsze.

Po wybraniu polecenia Drukuj, oprogramowanie drukarki przetwarza odpowiednio zakodowane dane na bitmapowy obraz. Gdy to nastąpi, do pracy zostaje zaprzęgnięte serce drukarki, czyli głowica, ale po kolei.

Eksplozja tuszu

Aby tusz mógł trafić na arkusz papieru, najpierw musi dosłownie wybuchnąć we wkładzie. Aby było to możliwe, specjalny opornik nagrzewa się do odpowiednio wysokiej temperatury i tym samym- podgrzewa niewielką porcję tuszu. Ogrzany płyn zaczyna parować, w efekcie czego powstaje pęcherzyk powietrza. Ten w końcu pęka. Gdy to następuje, powstaje próżnia, co doprowadza do wystrzelenia tuszu i zassania kolejnej porcji.

Precyzyjnie jak strzał snajpera

Na podstawie przetworzonych, głowica drukująca (zamontowana w drukarce lub będąca częścią kartridża, zależnie od modelu urządzenia) wybiera obszar papieru, na który ma nanieść tusz - przesuwa się po szynie i zatrzymuje się w odpowiednim miejscu. Wówczas następuje wystrzał, o którym mowa w poprzednim akapicie. Nigdy nie zauważyłeś takiego przystanku? To dlatego, że cały proces trwa ułamek sekundy!

Tusz wydostaje się na zewnątrz przez setki otworów o grubości mniejszej niż ludzki włos. Właśnie to sprawia, że środek może być nakładany na arkusz w sposób niezwykle precyzyjny, idealnie odwzorowując zawartość ekranu.

Wydruk powstaje w sposób liniowy. Gdy powstanie pierwsza linia tekstu lub grafiki, papier zostaje przesunięty przez rolki transportowe. Głowica może wrócić do punktu wyjścia i rozpocząć proces od nowa, ale niektóre modele drukarek nie robią "pustych przebiegów" - cofając się do pozycji początkowej, głowica nanosi już kolejną linię wydruku.

Cztery kolory dają niemal nieograniczone możliwości

Cały proces dodatkowo komplikuje fakt, że każda drukarka atramentowa tworzy najbardziej skomplikowane kolory z czterech podstawowych barw. Oznacza to, że każdy kolor musi być naniesiony na dany obszar w odpowiedniej kolejności i proporcji, z uwzględnieniem zachowania odpowiedniej ilości punktów pustych. To niezwykle złożony proces, który częściowo służy oszukaniu ludzkiego oka. Z dostępnych barw nie da się bowiem uzyskać niektórych kolorów, jak choćby szarego. Ten powstaje poprzez zmniejszenie zagęszczenia punktów czarnych.

Jak widać, drukarka atramentowa nie ma nic wspólnego z prostotą działania. W tym kontekście jeszcze bardziej niesamowitym wydaje się fakt, że tak skomplikowana maszyna kosztuje obecnie śmiesznie mało.

Zamienniki premium
  • Actis
  • Activejet
  • Asarto
  • Cartridge Web
  • Jetworld
  • Orink
  • Prism
  • Quantec
  • TFO
  • Tiom
  • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl