14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Prism do drukarek Canon - Tusze zamienniki Canon

Drukarki Canon cieszą się w Polsce ogromną popularnością, jednakże koszty eksploatacji drukarki atramentowej tej marki nie należą do niskich. Zakładając taki sam koszt zakupu pojemnika oryginalnego i zamiennika, na oryginalnych tuszach wydrukujemy znacznie mniej, aniżeli na analogicznych tuszach alternatywnych. Jest to zrozumiałe, w pierwszym przypadku płacimy głównie za markę, a sami producenci drukarek nie ukrywają, że największe przychody są nie ze sprzedaży urządzeń, lecz ze sprzedaży oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Marka zamienników Prism powstała, aby umożliwić użytkownikom druk w wysokiej jakości, jednocześnie aby tusze do Canon nie stanowiły dużego obciążenia dla domowego bądź firmowego budżetu. Prism to zamienniki z doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Z zamienników tego typu ucieszą się wszyscy użytkownicy, którzy chcą oszczędzić, ale jednocześnie nie chcą tracić na jakości drukowania. Produkty Prism wyprodukowano z najlepszych dostępnych surowców, pojemniki z tuszem są zawsze nowe, w pełni kompatybilne ze wspieranymi modelami drukarek Canon, wkłady atramentowe są bezawaryjne, niezawodne i bezpieczne dla urządzenia.

Jak wybrać optymalną drukarkę atramentową

Komputer czy laptop oraz urządzenie drukujące, w dzisiejszych czasach stanowią nierozłączną parę. Bez drukarki w wielu przypadkach nie można pracować, a też funkcjonowanie w domu jest znacząco utrudnione, szczególnie teraz, gdy uczniowie i studenci muszą każdego dnia drukować pomoce naukowe na zajęcia. Na rynku urządzeń drukujących znajdziemy ogromną ilość produktów, w wielu przypadkach użytkownicy patrzą głównie na ceny urządzeń, różnice między poszczególnymi modelami drukarek w tym Canon są już mniej istotne dla przeciętnego usera. Niestety, aby wybrać optymalną drukarkę trzeba zagłębić się w szczegóły.

Producenci urządzeń bardzo często stosują triki marketingowe, obniżają cenę urządzenia, wiedząc doskonale, że oryginalne materiały eksploatacyjne do konkretnego modelu są bardzo drogie i błyskawicznie wyjdą na swoje, gdy tylko użytkownik zacznie korzystać z urządzenia. To właśnie jest jeden z tych drobiazgów, na który trzeba zwrócić uwagę, jeszcze przed zakupem urządzenia. Oceniając koszty eksploatacji musimy uwzględnić oryginalne materiały, ale także zamienniki, które bardzo często mogą przynieść ogromne oszczędności. Jest to opcja szczególnie dobra dla osób czy firm, którym nie zależy na gwarancji producenta, chcą po prostu tanio drukować.

Oprócz kosztów eksploatacji drukarki warto uwzględnić parametry pracy, to one decydują o ergonomii pracy i płynności, która jest bardzo pożądana w biurach czy urzędach. Oczywiście parametry decydują także o jakości drukowania. Jakość zastosowanych materiałów eksploatacyjnych to tylko jedna strona medalu, ważne są również uwarunkowania techniczne urządzenia, zastosowane technologie, które mogą pomóc osiągnąć wysoką jakość drukowania, nawet na alternatywnych materiałach.

Podstawowymi parametrami jest na przykład szybkość druku, dostępne funkcje (drukarka, kopiarka), duplex, sposoby komunikacji - istotne, gdy chcemy mieć większe pole manewru i uniknąć plątaniny kabli w biurze. Urządzenia, które są wyposażone w WiFi cieszą się dużą popularnością, jednakże warto zwrócić uwagę na zakres obsługiwanych standardów oraz jakość zastosowanej anteny wewnętrznej (odbiornika). Często spotykane są sytuacje, gdzie siła sygnału biurowej sieci bezprzewodowej jest doskonała, a drukarka będąca 10 metrów od routera, ale przegrodzona ścianą gubi sygnał, przez co przesyłanie zadań do druku oraz komfort pracy zostaje pogorszony, na tyle, że użytkowanie takiego urządzenia jest bezsensowne. Drobiazgi tego typu mogą zrobić dużą różnicę.

Wybierając urządzenie warto zwrócić uwagę również na zasobność podajnika papieru. W zastosowaniach biurowych czym większy, tym lepiej. Ważne są również obsługiwane gramatury papieru oraz formaty. Jeżeli uwzględniamy jakość drukowania jako nadrzędny parametr, powinniśmy zwrócić uwagę na rozdzielczość druku oraz dodatkowe technologie zastosowane w urządzeniu, które w założeniu mają optymalizować jakość druku. W drukarkach Canon będzie to na przykład technologia Digital Photo Color, czy też technologia Fine dostępna w drukarkach PIXMA.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl