14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Cartridge Web do drukarek Samsung - Zamienniki tonerów Samsung

Drukarki marki Samsung należą do najbardziej rozpowszechnionych w Polsce, możemy je spotkać praktycznie wszędzie, w domu, w biurze, w urzędzie, jak również w profesjonalnych firmach zajmujących się drukiem. Nie dziwi więc nikogo fakt, że materiały eksploatacyjne do drukarek tej marki są tak bardzo pożądane. Warto jednak wiedzieć, że oryginalne tonery do drukarek Samsung to ogromny wydatek. Producent wprawdzie oferuje różnego typu mechanizmy i oprogramowanie, które umożliwia wygenerowanie oszczędności, jednak zmiana ustawień wiąże się z pogorszeniem jakości druku. Rozwiązaniem są zamienniki marki Cartridge Web, które cechuje wysoka jakość i wydajność, w połączeniu z przystępną ceną, dużo niższą niż oryginalnych tonerów. Nic więc dziwnego, że użytkownicy często sięgają po zamienniki Cartridge Web. Dzięki ich zastosowaniu mogą bez pogorszenia jakości druku wygenerować potrzebne oszczędności. Na zamiennikach Cartridge Web skorzystają wszyscy, użytkownicy domowi i biznesowi. Produkty Cartridge Web sprawdzą się wszędzie tam, gdzie jest dużo drukowania... drukowania w najwyższej możliwej jakości.

Drukarka do naklejek samoprzylepnych - jak wybrać najlepsze urządzenie?

Naklejki są obecne praktycznie w każdej branży. Korzystają z nich nie tylko firmy produkcyjne, ale także przewozowe, kurierskie i handlowe, zwłaszcza te, które sprzedają towar importowany spoza granic kraju, którego opakowanie nie jest zaopatrzone w napisy w języku polskim. Jaką drukarkę do etykiet samoprzylepnych warto wybrać?

Na wstępie wypada zaznaczyć, że z wydrukowaniem prostych naklejek poradzi sobie nawet zwykła drukarka biurkowa. Jeżeli jednak uwzględnimy fakt, że dedykowane do tego celu urządzenia oferują znacznie większą sprawności i funkcjonalność, a ich cena nie jest specjalnie wygórowana, jeżeli nie mówmy o dużych maszynach poligraficznych, łatwo można dojść do wniosku, że drukowanie etykiet samoprzylepnych na "atramentówce" czy "laserówce" jest pozbawione sensu. Wybierać będziemy spośród modeli termicznych i termotransferowych.

Drukarka termiczna czy termotransferowa - na którą technologię warto postawić?

W pierwszym przypadku mówimy o urządzeniach, które mogą drukować wyłącznie w czarnym kolorze. Tego typu modele wykorzystują specjalną głowicę termiczną, która pod wpływem wysokiej temperatury nanosi druk na papier. Należy podkreślić, że tego typu drukarki nie obsługują każdego arkuszu. Stosowany papier musi być dedykowany do pracy z tymi urządzeniami.

W odróżnieniu od termicznej, drukarka termosferyczna oferuje możliwość drukowania w kolorze i może pracować ze zwykłym papierem samoprzylepnym (który wykazuje wyraźnie wyższą trwałość niż arkusze do druku termicznego). Możliwość zastosowania niedrogiego papieru jest ważna, ale należy wyraźnie zaznaczyć, że w tym przypadku koszt wydruku jednej etykiety będzie i tak wyższy. Wynika to z faktu, że tego typu urządzenia korzystają z dość kosztownych taśm barwiących.

Którą drukarkę warto wybrać? Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi, bo wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Jeżeli drukowanie w kolorze nie jest priorytetem, a etykiety nie muszą charakteryzować się wysoką trwałością, drukarka termiczna z całą pewnością będzie lepszym wyborem.

Na jakie cechy drukarki warto zwrócić uwagę?

O ile wybór technologii drukowania jest niezwykle istotny, to nie można nie wspomnieć, że istnieje także cały szereg parametrów, które należy uwzględnić przed zakupem takiego urządzenia. Wśród nich należy wskazać na następujące cechy i właściwości:

 • rozdzielczość - to właśnie ten parametr ma bezpośrednie przełożenie na jakość wydruku. Wyższa rozdzielczość przekłada się na wyższą szczegółowość, co ma bardzo duże znaczenie w przypadku etykiet zaopatrzonych w drobny druk,
 • wydajność - ten parametr dotyczy przede wszystkim drukarek termotransferowych. Mimo że nie znajdziemy w nich tuszu ani tonera, poszczególne modele różnią się w kwestii ilości możliwych do wydrukowania etykiet, a wynika to przede wszystkim z długości taśmy barwiącej,
 • obsługiwane formaty - większość typowych drukarek do naklejek obsługuje etykiety o szerokości od 30 do 105 mm, ale w sprzedaży znajdziemy też urządzenia mogące drukować węższe naklejki, o szerokości nawet 3,5-4,0 mm.

Na koniec wypada zaznaczyć, że poza modelami typowo stacjonarnymi, na rynku znajdziemy też urządzenia przenośne. Charakteryzują się ograniczoną funkcjonalnością, ale w niektórych branżach okazują się bardzo pomocne.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl