14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny TelForceOne do drukarek Lexmark - Zamienniki bębnów Lexmark

Lexmark czyli Lexmark International Inc. to międzynarodowy dostawca bardzo dużej gamy nie tylko produktów do druku i skanowania obrazu, ale i programów czy usług. Firma była jednym z odłamów potężnej korporacji IBM. Częścią firmy Lexmark jest komórka o nazwie Perceptive Software. Jest to dostawca oprogramowania do inteligentnego wczytywania dokumentów i do zarządzania treścią. 8 lat temu dochody firmy Lexmark osiągnęły prawie cztery miliardy dolarów amerykańskich. Firma posiada swoje oddziały praktycznie na całym świecie, w ponad 170 krajach. Warto wspomnieć, ze firma ma niedługą historię, bowiem powstała dopiero na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, jak przystało na jedną z większych firm na świecie, Lexmark notowany jest na giełdzie papierów wartościowych. Firma Lexmark produkuje przede wszystkim nowoczesny sprzęt biurowy w tym drukarki atramentowe, laserowe, jak również kserokopiarki. Zamienniki bębnów do drukarek Lexmark oferuje jeden z największych dystrybutorów akcesoriów do drukarek - firma TelForceOne. Zastosowanie zamienników pozwala znacząco obniżyć koszty eksploatacji urządzeń drukujących, co w warunkach intensywnego użytkowania urządzenia jest kluczowe do osiągniecia ekonomicznego kosztu druku.

Wymiana bębna w drukarce Lexmark

Drukarki Lexmark cieszą się sporą popularnością na polskim rynku, zwłaszcza wśród użytkowników, którzy eksploatują urządzenie drukujące w warunkach biurowych. Amerykańskie "laserówki" mają opinię solidnych i niezawodnych, ale także one podlegają okresowym czynnościom serwisowym. Jedną z nich jest wymiana bębna światłoczułego. Jak to zrobić? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

W przypadku drukarki laserowej, podstawowe czynności eksploatacyjne ograniczają się do dwóch zadań - wymiany kasety z tonerem. gdy zużyje się zapas środka drukującego, oraz wymiany bębna światłoczułego, gdy jego powierzchnia ulegnie zużyciu. O ile pierwsza z wymienionych nie sprawia wielu trudności, to druga wydaje się być znacznie trudniejsza. To tylko pozory. Żeby wymienić bęben światłoczuły w drukarce Lexmark, nie trzeba odsyłać urządzenia do specjalistycznego serwisu. Bez problemu poradzi sobie z tym każdy, nawet początkujący użytkownik.

Jak wymienić bęben światłoczuły w drukarce Lexmark?

W pierwszej kolejności, trzeba będzie zaopatrzyć się w nowy bęben. Pamiętaj, element ten musi być dedykowany dla konkretnego modelu drukarki (nie każdy bęben Lexmark będzie kompatybilny z każdą drukarką tego samego producenta, poszczególne elementy pasują wyłącznie do określonych urządzeń).

Zanim przystąpisz do wymiany, przygotuj nowy bęben światłoczuły. Miej go pod ręką, ale uwaga - nie wyciągaj go z pudełka, zanim zużyty element nie zostanie zdemontowany. Wynika to z faktu, że światłoczuła powierzchnia bębna nie może być wystawiana na długotrwałe działanie światła, przy czym należy pamiętać, że w tym przypadku słowo "długotrwałe" oznacza "kilkuminutowe".

W pierwszej kolejności, ostrożnie otwórz drzwiczki na przednim panelu drukarki. Gdy to zrobisz, twoim oczom ukarze się kaseta z tonerem. Ostrożnie ją wyjmij, pamiętając o odbezpieczeniu zapadek mocujących. Odłóż kasetę na czystą ściereczkę lub kawałek ręcznika papierowego (może wysypać się z niej niewielka ilość tonera).

Gdy usuniesz wkład drukujący, zyskasz dostęp do całego zespołu obrazującego. Ponownie, odbezpiecz zapadki mocujące i usuń zespół. Na tym etapie, warto wyczyścić komorę urządzenia. W toku eksploatacji, z całą pewnością zgromadziło się tam sporo zanieczyszczeń - resztek tonera, kurzu i pyłu z papieru. Nada się do tego lekko zwilżona ściereczka, która nie pozostawia włókien (np. z mikrofibry). Następnie dokładnie osusz komorę suchą ściereczką.

Kolejny krok - odbezpiecz bęben światłoczuły i usuń go z zespołu obrazującego. Rozpakuj nowy element i umieść go na miejscu starego (zużytego). Zabezpiecz zapadki i włóż zespół obrazujący do komory drukarki. Następnie umieść na swoim miejscu kasetę z tonerem. Zanim to zrobisz, upewnij się, że zespół został poprawnie założony, a wszystkie zapadki zostały prawidłowo zabezpieczone. Gdy zasobnik ze środkiem drukującym znajdzie się na swoim miejscu, zamknij drzwiczki panelu przedniego drukarki.

Gotowe! Właśnie wymieniłeś bęben światłoczuły w drukarce Lexmark. Cała procedura potrwa najwyżej 10 minut.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl