14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny Quantec Premium - Zamienniki oryginalnych bębnów do drukarek laserowych

Na rynku polskim i światowym jest bardzo wiele firm produkujących zamienniki do urządzeń drukujących, w tym drukarek. Zamienniki jak się okazuje są zróżnicowane pod względem jakości i ceny, niektóre z nich niestety przynoszą więcej szkód niż pożytku. Dlatego też wielu użytkowników woli oryginalne bębny niż te pochodzące od firm oferujących zamienniki. Jak się okazuje jednak, bardzo wiele zamienników posiada wręcz identyczną jakość, co oryginalne bębny, warto jednak korzystać z jakościowych zamienników, a nie najtańszych typu "no name".

Najwyższej jakości bębny do drukarek oferuje Quantec. Produkowane przez ów firmę bębny są idealnie kompatybilne z danym urządzeniem, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia urządzenia. W praktyce oznacza to, że wszystkie parametry bębna takiej jak jego lepkość, rozszerzalność cieplna, napięcie powierzchniowe tuszu są bardzo zbliżone do oryginałów i bezpieczne. Materiały eksploatacyjne, w tym bębny do drukarek spełniają normy ISO 9001:2008, które określają wymagania dotyczące zarządzania jakością, jak również 14001:2004, która odnosi się do zarządzania środowiskowego. Ponadto producent bębnów Quantec zapewnia, że wszystkie produkty podlegają badaniom laboratoryjnym, dzięki czemu ich jakość jest potwierdzona w praktyce.

Bęben Quantec Do HP Q3964A 20K/5k Color
szt.
zobacz więcej
Bęben Quantec Do HP Q3964A 20K/5k Color
Producent: HP
Cena: 287,80 zł

Jak działa bęben w drukarce laserowej?

Jak to możliwe, że drukarka laserowa w mgnieniu oka potrafi zmienić obraz wyświetlany na monitorze w papierowy wydruk? Proces drukowania laserowego nie jest tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać i wbrew obiegowym opiniom nie ma nic wspólnego z wypalaniem liter lub grafiki na arkuszu za pomocą wiązki lasera. Elementem, który pozwala na przeniesienie cyfrowego obrazu na papier jest bęben światłoczuły - podzespół banalnie prosty konstrukcyjnie, ale bez którego nie mogłoby odbyć się żadne drukowanie laserowe. Poniżej przedstawiamy budowę i zasadę działania bębna.

W oczach przeciętnego użytkownika, drukarka laserowa to skomplikowana maszyna, która do przeniesienia wydruku na papier wykorzystuje zaawansowane procesy. Prawda jest jednak nieco bardziej banalna. Coraz popularniejsze "laserówki" charakteryzują się dość prostą konstrukcją, a w sam proces drukowania laserowego jest na tyle nieskomplikowany, że poznając go nieco bliżej, wiele osób może przetrzeć oczy ze zdumienia. Elementem, który umożliwia przeniesienia obrazu z monitora na papier jest bęben światłoczuły i dziś skupimy się właśnie na tym podzespole.

Budowa bębna światłoczułego

Zanim wyjaśnimy zasadę działania bębna, najpierw wypada napisać kilka słów o jego budowie. Kilka, bo więcej nie potrzeba - mówiąc o bębnie światłoczułym, na myśli należy mieć walec pokryty warstwą reagującą na światło (większość producentów używa selenu). Owa warstwa jest poddawana działaniu wiązki lasera i odpowiada za tworzenie tzw. wydruku utajonego, ale po kolei.

Jak działa bęben światłoczuły w drukarce laserowej?

Za tworzenie utajonego wydruku na powierzchni bębna odpowiada światło lasera - odbijane za pomocą systemu soczewek i luster, pada na jego powierzchnię i odwzorowuje grafikę, która ma być przeniesiona na papier. Wcześniej, materiał światłoczuły zostaje naładowany dodatnio lub ujemnie (zależnie od technologii, z której korzysta dane urządzenie).

W tym momencie, bęben (a konkretnie - naświetlony fragment jego powierzchni) zaczyna przyciągać cząsteczki tonera. Poniżej tego elementu znajdują się wałki transportujące papier. Toner zostaje przeniesiony na przemieszczający się arkusz. Na tym etapie, środek drukujący nie jest jeszcze trwale związany z papierem. Za jego utrwalenie odpowiada jednak inny element, zwany fuserem lub piecem.

Uważny user z całą pewnością zauważy, że obwód bębna jest znacznie mniejszy niż długość kartki formatu A4. Jak to zatem możliwe, że zadrukowana zostaje cała kartka? Odpowiedź jest prosta - proces jest powtarzany do momentu uzyskania finalnego wydruku. Gdy na papier naniesiony zostanie pierwszy fragment wydruku, bęben ulega rozładowaniu i oczyszczeniu z ewentualnych pozostałości tonera (tutaj z pomocą przychodzi listwa czyszcząca). Następnie tworzony jest kolejny utajony wydruk.

Wszystko to może wydawać się niezwykle skomplikowane, ale w praktyce, drukarki laserowe są dość prostymi urządzeniami. Najlepiej potwierdza to fakt, że proces zadrukowania kartki A4 trwa najwyżej kilka sekund.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl