Zamiennik do
Producent
Wersja
Stan
Bębny Activejet do drukarek Panasonic - Zamienniki bębnów Panasonic
Bębny do drukarek Panasonic obok tonerów stanowią główny koszt podczas eksploatowania drukarki. Rosnące koszty zatrudniania pracowników, wzrost cen prądu, czy też wzrost innych kosztów z tym związanych powoduje, że w wielu firmach szuka się oszczędności. Jedną z możliwości zaoszczędzenia jest redukcja kosztów drukowania w firmie. Można tego dokonać nie decydując się na drastyczne ruchy. Na rynku dostępne są zamienniki do drukarek Panasonic, które z powodzeniem mogą posłużyć jako alternatywne materiały eksploatacyjne. Co ciekawsze, czołowi producenci zamienników, do których należy firma ACTION i kryjące się pod marką Activejet zamienniki, dbają, aby produkty były nie tylko ekonomiczne i wydajne, ale również oferowały możliwie najwyższą jakość druku. Activejet istnieją już na rynku kilkanaście lat, przez ten czas zaskarbiły sobie serca użytkowników, właśnie za sprawą doskonałej wydajności i opłacalności. Inwestując w tego typu rozwiązanie, firma może skutecznie obniżyć koszty druku, a przy tym zachować wysoką jakość drukowania. Produkty Activejet posiadają certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 27001.
Panasonic
Rodzaje papieru do drukowania i jego cechy
Zakup papieru do drukarki wydaje się być banalnie prostym zadaniem. To tylko pozory. Trzeba bowiem wiedzieć, że rynek artykułów papierniczych i biurowych oferuje całą masę rodzajów tego materiału eksploatacyjnego. Każdy z nich wykazuje inne właściwości, a co za tym idzie - nadaje się do innych zastosowań. Jakie rodzaje papieru do druku należy rozróżniać? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.
Przyglądając się sklepowej ofercie materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących, szybko zorientujemy się, że papier do druku niejedno ma imię. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że różnice między poszczególnymi ryzami nie ograniczają się jedynie do producenta i ceny.
Najważniejsze parametry papieru do drukowania
Różne właściwości poszczególnych typów papieru wynikają z różnic w parametrach. Najważniejsze z nich to:
- gramatura: podawana w g/m2, określa gęstość papieru i jego grubość, a przez to - także sztywność;
- białość: poziom białości jest cechą, która ma przełożenie na estetykę wydruku. Im bielszy jest papier, tym lepsza jakość wydruku i reprodukcja kolorów;
- klasa: papier do drukowania jest dzielony na klasy, które określają zakres jego zastosowania. Najniższa, klasa VII, dotyczy papieru (zwykle drzewnego) do drukowania gazet. Klasa VI i V to trwały i wytrzymały papier, przeznaczony do druku książek. Klasa IV zawiera maksymalnie 40 proc. drzewnego ścieru. Klasa III to papier celulozowy, który służy do wykonania zeszytów i notatników. Na takim papierze drukowane są też materiały, które mają przetrwać przez długi czas. Na papierze klasy II drukuje się ważną dokumentację i papiery wartościowe. Klasa I służy do wydruku najważniejszych dokumentów i produkcji banknotów;
- gładkość: ten parametr ma olbrzymie znaczenie w kwestii jakości wydruku. Im gładszy papier, tym lepszy będzie kontrast, a kolory i detale zostaną wierniej odwzorowane.
Mówiąc o parametrach papieru, nie można nie wspomnieć o formacie. Najpopularniejszym rozmiarem jest format A4, czyli 210 x 297 mm. Formaty niestandardowe mają zastosowanie przede wszystkim w wydrukach specjalistycznych.
Podział papieru do drukowania
Podstawowa klasyfikacja papieru do drukowania obejmuje podział na papier dedykowany do drukarek atramentowych i laserowych.
Pierwszy z wymienionych charakteryzuje się minimalną gramaturą wynoszącą 80 g/m2. Papier o niższej gramaturze nie zagwarantuje dobrego wydruku, uniemożliwia drukowanie dwustronne i wykazuje tendencję do zacinania się w podajniku. W tym przypadku, ważna jest też struktura ułatwiająca wchłanianie tuszu.
Papier do drukarek laserowych najczęściej charakteryzuje się gramaturą w przedziale 80-120 g/m2. Występuje w wariancie przeznaczonym do drukowania w odcieniach szarości lub w kolorze.
Warto też wspomnieć o papierze do drukarek igłowych, zaopatrzonym w boczną perforację. Ten rodzaj papieru ma właściwości samokopiujące.
Poza wymienionymi, klasyfikacja papieru do drukowania obejmuje także następujące rodzaje:
- papier fotograficzny: zapewnia bardzo dobry kontrast i świetnie odwzorowuje kolory;
- papier termotransferowy: przeznaczony do termodruku, umożliwia przeniesienie grafiki lub napisu na inną powierzchnię;
- papier termosublimacyjny: przeznaczony do drukowania zdjęć techniką termosublimacyjną (może być stosowany wyłącznie w specjalnej drukarce);papier samoprzylepny: z warstwą kleju na rewersie, przeznaczony do wydruku naklejek i etykiet;
- papier artystyczny: charakteryzuje się wysoką gramaturą, grubością i bardzo wysokim poziomem bieli. Może posłużyć do wydrukowania zdjęć i skomplikowanych grafik.