Zamiennik do
Producent
Wersja
Stan
Kolor
Tusze Jet World do drukarek HP - Tusze zamienniki HP
Zakup odpowiedniego materiału eksploatacyjnego do drukarki HP wcale nie jest prostym zadaniem. Na rynku zamienników mamy kilkadziesiąt firm, które prześcigają się w ofertach. Warto jednak wiedzieć, że według producentów drukarek zakup zamienników może przyczynić się do uszkodzenia urządzenia drukującego, jednak dotyczy to tylko tych tuszów, które są niskiej jakości. Aktualnie większość liczących się na rynku producentów nie może sobie pozwolić na jakąkolwiek partyzantkę i tusze które oferują zazwyczaj spełniają wszystkie normy ISO, zarówno pod kątem bezpieczeństwa, jak również jakości i wydajności kaset drukujących. W dzisiejszych czasach zastosowanie zamiennika jest bezpieczniejsze niż jazda samochodem na ruchliwej ulicy.
Tusze JetWorld do drukarek HP należą do klasy Premium zamienników. Zostały stworzone z myślą o wymagających użytkownikach, którzy z jednej strony chcą ekonomicznie drukować, z drugie oczekują, że zamiennik dostarczy im wysokiej jakości wydruków. Zamienniki do HP od JetWorld sprawdzą się zarówno w domu, jak i w biurze.
Jak sprawdzić poziom tuszu w drukarce?
W toku eksploatacji drukarki, większość osób polega na systemowym wskaźniku poziomu tuszu. Niestety, czasami okazuje się, że owe narzędzie nie jest zbyt miarodajne, nawet w sytuacji, w której stosujemy oryginalne wkłady z tuszem. Na szczęście istnieją proste metody, dzięki którym skutecznie i łatwo oszacujesz poziom dostępnych zapasów atramentu w każdym zasobniku. Jak to zrobić? Poniżej wyjaśniamy to krok po kroku.
Rozwiązania systemowe
Nawet najprostsze drukarki informują użytkownika o zbliżającej się koniecznością wymiany kartridżów z tuszem. W tym przypadku odpowiadają za to diody (lub pojedyncza dioda) umieszczone na obudowie urządzenia. Gdy drukarka jest włączona, te świecą się zielonym światłem. Gdy zapas atramentu zbliża się do końca, kolor zmieni się na czerwony. Niektórzy producenci stosują trójstopniową skalę, w której między kolorami zielonym i czerwonym pojawia się też pomarańczowy. To lepsza opcja, bowiem informuje o konieczności dokonania wymiany wkładów z większym wyprzedzeniem.
W bardziej zaawansowanych modelach, informacje o stanie wkładów odczytamy na wyświetlaczu. To bardzo wygodne rozwiązanie, pozwala bowiem na oszacowanie dostępnego tuszu w każdym zamontowanym zasobniku.
Dane na temat dostępnego atramentu w każdym kartridżu można też odczytać w panelu programu dedykowanego do obsługi danego modelu drukarki.
Opcje niestandardowe
O ile fabryczne rozwiązania zazwyczaj pozwalają na dość dokładne oszacowanie poziomu pozostałego atramentu, to może zdarzyć się, że narzędzia producentów okażą się zawodne. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, w których użytkownik stosuje niektóre zamienniki lub samodzielnie napełnia oryginalne wkłady. Wynika to z faktu, że o ile pamięć drukarki da się oszukać, to chipu montowanego w kartridżu - już nie. W rezultacie, urządzenie rozpozna regenerowany wkład jako nowy, ale system określający poziom tuszu może działać nieprawidłowo. Co zrobić w takiej sytuacji?
Na najbardziej uprzywilejowanej pozycji są osoby, które korzystają z transparentnych wkładów. W takim przypadku, wystarczy tylko wyjąć kartridż z urządzenia i spojrzeć na jego obudowę pod światło. Wielu producentów zamienników właśnie w tym celu stosuje w swoich wkładach półprzezroczyste obudowy. Jeżeli jednak korzystamy z regenerowanego oryginału, sprawa zaczyna się komplikować, bowiem w większości przypadków takie zasobniki nie przepuszczają promieni światła. Na szczęście i na to znajdzie się rada.
Warto zauważyć, że drukarki atramentowe korzystają z czterech wkładów - z czarnym, czerwonym, żółtym i niebieskim tuszem. Z tej skromnej palety urządzenie jest w stanie "wyczarować" praktycznie każdą barwę, ale jeżeli jeden z kolorów ulegnie wyczerpaniu, jakość wydruku ulegnie wyraźnemu pogorszeniu. Aby móc stwierdzić, który wkład jest już suchy jak Sahara, wystarczy tylko uruchomić edytor tekstu i napisać cztery dowolne słowa - jedno czarnym, drugie czerwonym, trzecie niebieskim i czwarte żółtym fontem. Teraz trzeba tylko wydrukować tekst i gotowe. Jakość uzyskanego wydruku wskaże nam, który z czterech wkładów wymaga już wymiany na nowy lub regeneracji.