14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Activejet do drukarek HP - Tusze zamienniki HP

Hewlett-Packard to czołowy producent sprzętu elektronicznego na świecie. W Polsce drukarki atramentowe HP cieszą się ogromną popularnością, zarówno wśród użytkowników domowych, jak również firm. Koszty eksploatacji drukarek Hewlett-Packard nie należą do niskich, można powiedzieć nawet, że stosując oryginalne materiały eksploatacyjne od HP, koszty są na tyle wysokie, że użytkownicy już po kilku miesiącach użytkowania drukarki decydują się na inwestycję w alternatywy - między innymi w zamienniki Activejet. Jeszcze kilkanaście lat temu alternatywne tusze do drukarek HP nie cieszyły się wielką popularnością, producenci zwracali najczęściej uwagę na możliwość uszkodzenia drukarki. To faktycznie było prawdą, jednakże współcześnie wielu czołowych producentów zamienników, w tym również Activejet, podczas produkcji ściśle przestrzegają norm ISO dotyczących bezpieczeństwa oraz jakości. Activejet dodatkowo opiera swą produkcję o najnowocześniejsze linie technologiczne, jak również rygorystycznie przestrzega norm jakościowych, gdzie produkty w laboratoriach poddawane są skrupulatnym testom, wszystko po to, aby dostarczyć klientom końcowym najwyższej jakości zamienniki do drukarek HP. Tusze Activejet to idealna inwestycja dla wszystkich osób i firm, które chcą zredukować koszty drukowania, nie tracąc na jakości drukowania.

1x Tusz ActiveJet Do HP 363 30ml Black
szt.
zobacz więcej
1x Tusz ActiveJet Do HP 363 30ml Black
Producent: HP
Cena: 34,30 zł
1x Tusz ActiveJet Do HP 655 12ml Cyan
szt.
zobacz więcej
1x Tusz ActiveJet Do HP 655 12ml Cyan
Producent: HP
Cena: 34,30 zł
1x Tusz ActiveJet Do HP 655 20ml Black
szt.
zobacz więcej
1x Tusz ActiveJet Do HP 655 20ml Black
Producent: HP
Cena: 34,30 zł

Jak wyczyścić głowice w drukarce HP?

Drukarki atramentowe HP należą do najpopularniejszych reprezentantów tego segmentu na polskim rynku. Nic dziwnego. Urządzenia sygnowane przez amerykańskiego producenta zapewniają świetny stosunek jakości do ceny. Czasami zdarza się jednak, że po dłuższym czasie eksploatacji drukarki, jakość wydruku pozostawia sporo do życzenia. Czy to oznacza, że sprzęt powinien trafić do serwisu? Otóż, niekoniecznie. Gdy jakość wydruku spada, problem może leżeć po stronie zabrudzonych głowic.

Drukarki atramentowe to niezwykle precyzyjne urządzenia. Jeżeli w dyszach pojawią się jakiekolwiek zanieczyszczenia, ucierpi na tym precyzja nanoszenia tuszu na papier, a co za tym idzie - także jakość wydruku. Nie trzeba jednak obawiać się kosztownej naprawy. Większość tego typu problemów można rozwiązać poprzez czyszczenie głowic drukujących.

Po co czyścić głowice w drukarce HP?

Drukarki atramentowe mają zaimplementowaną funkcję automatycznego usuwania resztek tuszu po każdej sesji drukowania. Może się jednak zdarzyć, że po kilku intensywnych cyklach pracy, konieczne będzie gruntowne czyszczenie dysz.

Należy zdać sobie sprawę z tego, że dysze mają mikroskopijną średnicę. W tym kontekście nie należy dziwić się, że każde, nawet najmniejsze zabrudzenie zmniejsza ich światło do poziomu, który uniemożliwia precyzyjne nanoszenie tuszu. Gdy do tego dojdzie, użytkownik zauważy na wydruku smugi, przerwy, poszarpane krawędzie, wyblakłe lub nawet niezadrukowane fragmenty. Jeżeli drukarka nie działa jak powinna, nie należy zwlekać z uruchomieniem procedury czyszczenia głowic. Jak to zrobić? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Czyszczenie głowic w drukarce HP krok po kroku

HP umożliwia uruchomienie funkcji czyszczenia głowic na dwa sposoby - za pomocą oprogramowania sterującego pracą drukarki lub poprzez przyciski umieszczone na panelu urządzenia. Podkreślamy, nazwy oprogramowania, umieszczonych w nim zakładek i poszczególne kroki postępowania mogą być różne, zależnie od modelu urządzenia i roku jego produkcji.

Aby zainicjować czyszczenie głowic z poziomu sterowników, należy uruchomić program Centrum obsługi HP. Następnie klikamy sekcję Ustawienia i wybieramy Przybornik drukarki. Po otwarciu okna, będziemy musieli odszukać kartę Usługi urządzenia. Tam znajdziemy polecenie Wyczyść głowice drukujące. Teraz pozostaje nam już tylko kliknąć polecenie Wyczyść i postępować dalej zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Procedurę czyszczenia głowic możemy wymusić też poprzez wybranie odpowiedniej sekwencji przycisków, umieszczonych na przednim panelu drukarki HP. W pierwszej kolejności, naciskamy i przytrzymujemy przycisk zasilania. Następnie, dwukrotnie naciskamy przycisk Anuluj i jeden raz przycisk Wznów. Zwalniamy przycisk zasilania i gotowe. Głowice drukujące zostały wyczyszczone.

Bez względu na wybraną metodę, procedura zakończy się wydrukowaniem strony testowej. Może się zdarzyć, że pojedyncze czyszczenie nie usunie wszystkich zabrudzeń. Jeżeli na wydruku kontrolnym dostrzeżesz jakiekolwiek nieprawidłowości, powtórz czyszczenie.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl