14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny Jet World - Zamienniki bębnów do drukarek laserowych

Użytkowanie sprzętu drukującego to podstawowa czynność w wielu domach i przedsiębiorstwach. Koszt zakupu naszego urządzenia już po roku użytkowania często przewyższają koszty zakupu materiałów eksploatacyjnych, przez co eksploatowanie drukarki nie jest zbyt opłacalne. Jest jednak rozwiązanie, mianowicie wielu producentów oferuje dużo tańsze zamienniki, które jeśli weźmiemy pod uwagę, pozwolą nam zaoszczędzić sporo pieniędzy, co ma szczególne znaczenie w przedsiębiorstwach, które po ostatnich podwyżkach często liczą każdy grosz.

Bęben światłoczuły podobnie jak tonery czy tusze z biegiem czasu wymaga wymiany. W naszej ofercie posiadamy zamienniki oryginalnych bębnów znanych firm, w tym Jetworld. Zakup oryginalnego bębna to spory wydatek, ale dzięki zamiennikom Jetworld można dużo zaoszczędzić. Każdy z bębnów zamiennych już na etapie produkcji zostaje skrupulatnie przetestowany, wszystko po to, aby końcowemu klientowi dostarczyć możliwie jak najlepszy produkt. Produkty marki Jetworld to doskonała alternatywa umożliwiająca redukcję kosztów i zwiększenie wydajności druku. Dzięki szerokiej ofercie zamienników bębnów do drukarek, wysokiej jakości produktów oraz konkurencyjnym cenom, z Jetworld będziesz się cieszył pięknymi wydrukami w niskiej cenie. Zapoznaj się z pełną ofertą zamienników bębnów do drukarek.

Drukarka nie pobiera papieru - możliwe przyczyny

Nowoczesne drukarki charakteryzują się sporą niezawodnością, ale jak każde inne urządzenie, czasami odmawiają posłuszeństwa. Jeden z najpowszechniej występujących problemów jest związany z błędem pobierania papieru - drukarka po prostu nie rozpoczyna pracy. W pierwszej kolejności, podejrzenie pada na uszkodzony mechanizm poboru. W takiej sytuacji, nie obejdzie się bez interwencji specjalistów. Nie należy jednak z góry zakładać najczarniejszego ze wszystkich scenariuszy, bo najczęściej problem charakteryzuje się błahym podłożem, a z jego usunięciem z łatwością poradzimy sobie sami. Jakie są najczęstsze przyczyny błędu pobierania papieru?

Sprawdź ułożenie arkuszy w podajniku

Zwykle okazuje się, że przyczyna problemów związanych z poborem papieru jest banalna - plik kartek jest niewłaściwie ułożony w podajniku. W takiej sytuacji, otwieramy szufladę, wyjmujemy wszystkie arkusze i układamy je w taki sposób, żeby poszczególne kartki leżały równo względem siebie. Przy okazji upewniamy się, że żaden z arkuszy nie ma defektu. Zagięcia, przedarcia, zawilgocenie - na to zwracamy szczególną uwagę. Jeżeli dostrzeżemy, że wśród arkuszy znajdują się właśnie takie (nazwijmy je wadliwymi) kartki, nie wkładamy ich do podajnika!

Przy okazji warto upewnić się, czy komora szuflady jest czysta. Nie oceniajmy jej stanu "na oko", po prostu przetrzyjmy wnętrze lekko zwilżoną ściereczką, obowiązkowo taką, która nie pozostawia pyłu i włókien. Najlepiej sprawdzi się ściereczka z mikrofibry.

Winna może leżeć po stronie rolek pobierających papier

Kolejna możliwa przyczyna problemu to zabrudzenie rolek, które odpowiadają za pobór papieru. W toku eksploatacji, w komorze urządzenia gromadzi się kurz, pył z papieru, resztki tuszu lub tonera i inne zanieczyszczenia, które osadzają się na wszystkich elementach drukarki, także na częściach ruchomych. W takiej sytuacji, nie obejdzie się bez zdjęcia obudowy.

Gdy już dostaniemy się do środka (po uprzednim odłączeniu drukarki z prądu), zyskamy swobodny dostęp do rolek. Jeżeli chcemy rozwiązać problem na długi czas, nie skupiamy się jednak wyłącznie na tym elemencie. Warto wyczyścić całe wnętrze drukarki, tym bardziej, że nie będzie to miało znaczącego wpływu na czas, jaki poświęcimy na to zadanie.

W pierwszej kolejności, odkurzamy komorę (najlepiej odkurzaczem wyposażonym w ergonomiczną końcówkę, nigdy sprężonym powietrzem). Następnie, czyścimy rolki pobierające i transportowe. Możemy użyć dedykowanego do tego celu preparatu, ale tak samo dobrze sprawdzi się ściereczka (z mikrofibry) nasączona alkoholem.

Urządzenia elektroniczne mają to do siebie, że bywają kapryśne

Zdarza się, że przyczyna problemów z poborem papieru nie leży po stronie hardware'u, a software'u. Jeżeli wyczerpałeś wszelkie inne możliwości, warto po prostu zresetować drukarkę. W wielu przypadkach, wystarczy na kilka minut odłączyć urządzenie z gniazdka sieci elektrycznej. Niektóre modele mogą wymagać zastosowania specjalnej procedury, która zwykle ogranicza się do wybrania właściwej kombinacji przycisków.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl