14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Quantec Premium do drukarek Lexmark - Tusze zamienniki Lexmark

Quantec od wielu lat dostarcza swym klientom wysokiej jakości tusze do drukarek, w ofercie znajdziemy kompatybilne tusze do praktycznie wszystkich najpopularniejszych urządzeń drukujących, nawet takich, których wiek przekracza 15 lat. Tusze zamienne marki Quantec są doskonale rozpoznawane przez użytkowników, swą popularność zawdzięczają polityce firmy, która zawsze stara się oferować klientom produkty, które nacechowane są solidnością wykonania i jakością. Oryginalne tusze do drukarek Lexmark jak wiemy są bardzo drogie, wielu użytkowników decydując się na zakup zamienników chce jak najwięcej oszczędzić, poświęcając przy tym kwestie jakości, jednak można pogodzić jedno i drugie inwestując w markowe zamienniki Quantec Premium. W odniesieniu do oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, zamienniki Quantec do drukarek Lexmark są bardzo solidne, posiadają certyfikaty ISO potwierdzające ich wysoką przydatność, dostępne są również w bardzo dobrej niewygórowanej cenie, co z pewnością ucieszy wielu użytkowników biznesowych, których firmy muszą szybko wygenerować oszczędności, by przetrwać trudny okres na rynku.

Z czego składa się tusz do drukarki?

Tusz do drukarek często jest nazywany atramentem. W rzeczywistości, ta substancja nie ma nic wspólnego z typowym atramentem biurowym, którego używamy do napełniania pióra wiecznego. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co wchodzi w skład środka drukującego? Poniżej odkrywamy tę tajemnicę.

Wbrew pozorom, tusz do drukarek atramentowych nie jest wodą zabarwioną środkiem koloryzującym. Receptura środków drukujących jest znacznie bardziej złożona, niż mogłoby się wydawać. Zanim tusz będzie mógł być zastosowany do napełniania kartridżów, musi przejść szereg badań laboratoryjnych, które potwierdzą jego właściwości. Nie może być przecież mowy o przypadkowym łączeniu się poszczególnych kolorów czy zwijaniu papieru w wyniku jego przemoczenia. Poza samym składem, ważne są także proporcje poszczególnych składników i kolejność ich łączenia.

Wielka tajemnica producentów

Na wstępie wypada zaznaczyć, że nie jest możliwe podanie 100-procentowo poprawnego składu tuszu do drukarki atramentowej. Wynika to z faktu, że każdy producent stosuje unikalną recepturę, będącą efektem długich procesów badawczych. Dokładny skład środka drukującego poszczególnych firm jest chroniony stosownymi patentami i nie ma możliwości poznania takiej formuły. Baza pozostaje jednak wspólna.

Co zawiera tusz do drukarki?

Tusze pigmentowe charakteryzują się konsystencją ciekłą, więc nośnikiem i rozpuszczalnikiem dla poszczególnych substancji jest woda, a środkiem odpowiadającym za nadanie substancji konkretnego koloru - pigment (jak wskazuje na to sama nazwa). Oprócz tego, w skład środka drukującego wchodzą:

 • związki chelatowe,
 • polimery,
 • koagulanty,
 • surfaktanty,
 • substancje konserwujące,
 • środki higroskopijne,
 • anti-kogationy,
 • humekanty.

Skład tuszu wygląda na skomplikowany? Właśnie taki jest w istocie, trzeba jednak wiedzieć, że w tej recepturze nie ma nawet jednej przypadkowej substancji. Każdy środek pełni niezwykle istotną funkcję, a wszystkie razem umożliwiają uzyskanie trwałego wydruku o odpowiednim kolorze. Przykładowo, związki chelatowe umożliwiają łączenie się cząsteczek. Anti-kogationy zapobiegają osadzaniu się cząsteczek pigmentu w dolnych partiach mieszaniny. Surfaktanty mają za zadanie uniemożliwić mieszanie się poszczególnych kolorów na papierze. Niezwykle istotnym składnikiem środka drukującego jest też bufor chemiczny. Jego rola sprowadza się do utrzymywania stałego odczynu tuszu (na poziomie zasadowym). W ten sposób, ryzyko wystąpienia korozji zostaje zminimalizowane.

Nie tylko tusz pigmentowy

Powyżej podaliśmy przykładowy skład tuszu pigmentowego. Wypada jednak podkreślić, że w drukarkach atramentowych stosowane są też inne środki drukujące. W tym miejscu należy wskazać na tusz rozpuszczalnikowy (który także charakteryzuje się płynną konsystencją). Pod tą nazwą kryje się jednorodna ciecz z rozpuszczonymi substancjami barwiącymi. Taki atrament wykazuje jednak słabą odporność na promieniowanie UV, łatwo poddaje się też działaniu wilgoci. Istnieją także tusze żelowe, a nawet mające konsystencje stałą. W tym przypadku, bazą jest żywica.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl