14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Prism do drukarek Lexmark - Tusze zamienniki Lexmark

Tusze zamienniki do Lexmark z każdym rokiem są chętniej kupowane przez użytkowników. Koszty eksploatacji drukarek Lexmark są wysokie, jak również obecna sytuacja gospodarcza wymusza na firmach i użytkownikach domowych wprowadzenie pewnych oszczędności, dlatego też na rynku powstaje coraz więcej marek zamienników do drukarek. Marka Prism obecna jest na rynku już od 2005 roku. Ogromne doświadczenie pozwala tworzyć produkty charakteryzujące się wysokim poziomem jakości, jednocześnie zachowując atrakcyjną cenę zamiennika. Obydwie cechy są dzisiaj kluczowe, podczas wyboru optymalnego wkładu do drukarki atramentowej Lexmark. Zamienniki marki Prism sprawdzą się w urzędach, szkołach, na uczelniach, w biurach rachunkowych, kancelariach adwokackich i notarialnych, również użytkownicy prywatni znajdą w nich wsparcie. Dzięki zastosowaniu zamienników do drukarek możemy oszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w skali roku, konkretne liczby uzależnione głównie od intensywności drukowania, czym więcej drukujemy, tym oczywiście więcej możemy zaoszczędzić. Zamienniki Prism posiadają certyfikaty zgodności z normami ISO, są bezpieczne i wydajne, posiadają pełną gwarancję producenta.

Jak powstaje wydruk w drukarkach atramentowych?

Drukarki atramentowe stanowią najczęstszy wybór w segmencie domowych urządzeń drukujących. Użytkownicy doceniają nie tylko niską cenę "atramentówek", ale także znaczną uniwersalność i świetną jakość wydruku, jaką oferują tego typu drukarki. Skoro o tym mowa, zastanawialiście się kiedyś, jak powstaje wydruk atramentowy? Mimo że w powszechnej opinii "plujki" uchodzą za nieskomplikowane sprzęty, to sam proces drukowania nie ma nic wspólnego z prostotą. Poniżej rozbijamy ten temat na czynniki pierwsze.

Mimo stale rosnącej popularności drukarek laserowych, "atramentówki" wciąż cieszą się niesłabnącą sympatią. Trudno się temu dziwić, bo nawet najtańszy model poradzi sobie z wydrukowaniem faktury, życiorysu czy referatu, ale w tym miejscu nie kończą się możliwości tego typu urządzeń. Już budżetowe modele mogą wydrukować kolorowe fotografie w jakości, którą śmiało można określić mianem satysfakcjonującej. W tym temacie, "plujki" nie pozostawiają cienia szansy modelom laserowym. W jaki sposób tusz trafia na papier, tworząc ostre linie, wyraźne czcionki i wiernie odwzorowane kolory? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Wszystko zaczyna się od przetwarzania danych

Aby drukarka mogła rozpocząć pracę, użytkownik musi wybrać polecenie Drukuj w aplikacji, w której aktualnie pracuje. W tym momencie, komputer (lub inne urządzenie, np. smartfon) zaczyna wysyłać dane, które trafiają do bufora. Pod tym pojęciem kryje się tymczasowa pamięć drukarki, której zadaniem jest odciążenie komputera - gdy dane trafią do bufora, procesor nie musi już ich przetwarzać i w rezultacie może realizować inne zadania, bez nadmiernego obciążenia. Dane cyfrowe zostają przetworzone na bitmapowy obraz. W tym momencie, drukarka wie już, co ma przenieść na papier.

Co dzieje się dalej?

Teraz, do akcji wkracza karetka, czyli ruchomy element, który przesuwa się wzdłuż poprzecznej linii kartki. To właśnie w karetce zamontowane są wkłady z głowicami drukującymi, choć warto podkreślić, że w niektórych modelach, głowice stanowią integralny element drukarki. Przesuwając się od lewej do prawej (lub odwrotnie), dysze głowic nanoszą na kartkę kolejne linie obrazu, tworząc wydruk. Tak wygląda to w dużym uproszczeniu. Teraz przyjrzyjmy się temu procesowi z bliska.

Liczy się precyzja

Dysze charakteryzują się średnicą ok. 50 mikronów. Każda głowica zawiera kilkaset takich otworów, dzięki czemu możliwe jest niezwykle precyzyjne natryskiwanie tuszu. W jaki sposób środek drukujący wydostaje się z wylotów dysz? Odpowiada za to umieszczony w głowicy opornik, który podgrzewa tusz do wysokiej temperatury. Pod wpływem tego procesu dochodzi do parowania, w efekcie czego powstaje pęcherzyk gazu. Gdy ten pęka, atrament dosłownie wystrzeliwuje z głowicy. Gdy do tego dochodzi, powstaje próżnia, która zasysa kolejną porcję płynnego środka. W ciągu każdej sekundy, proces ten powtarza się nawet kilka tysięcy razy!

Druk monochromatyczny powstaje poprzez kontrolowanie odległości natryskiwania kolejnych punktów czarnego tuszu. W ten sposób, powstają odcienie szarości. Do drukowania kolorowego potrzebne są kolejne trzy barwy - cyjan, magenta i yellow (żółty). Cały proces wygląda podobnie - punkty rozmieszczone w odpowiednich odległościach i proporcjach tworzą odpowiednie barwy.

Zamienniki premium
  • Actis
  • Activejet
  • Asarto
  • Cartridge Web
  • Jetworld
  • Orink
  • Prism
  • Quantec
  • TFO
  • Tiom
  • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl