14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny Activejet do drukarek Lexmark - Zamienniki bębnów Lexmark

Lexmark to producent wysokiej jakości urządzeń drukujących. Ich produkty znane są na całym świecie, drukarki tego producenta znajdziemy w biurach, w domach, jak również w miejscach przemysłowych. W urządzeniach Lexmark zastosowano mechanizmy, które pomagają oszczędzać toner, jednak bez względu na zastosowane rozwiązania, ceny oryginalnych bębnów do drukarek Lexmark nie da się przeskoczyć. Opieranie drukowania na oryginalnych materiałach eksploatacyjnych było i będzie drogie. Z każdym rokiem przybywa użytkowników, którzy idą w stronę alternatywnych rozwiązań - mianowicie zamienników bębnów Lexmark. Najlepsi producenci zamienników w tym Activejet przestrzegają rygorystycznych norm ISO, dzięki czemu produkty posiadają odpowiednią jakość i są bezpieczne dla środowiska naturalnego. Mało tego, w przypadku Activejet jakość produktów została wielokrotnie potwierdzona, w licznych konkursach i testach w fachowej literaturze, zdobywając nagrody, między innymi za najlepszą wydajność i opłacalność. Wszystkie bębny do drukarek oferowane przez Activejet posiadają gwarancję producenta.

Drukarki igłowe - zalety i wady

Wydaje ci się, że drukarki igłowe są reliktem dawno zapomnianej epoki, których miejsce jest już wyłącznie w muzeum? Otóż, nic bardziej mylnego! Tego typu urządzenia wciąż jeszcze mają spore grono użytkowników i nic nie wskazuje na to, że szybko znikną z rynku. Przeciwnie, wciąż mają się bardzo dobrze i mimo że ten segment urządzeń drukujących jest omijany szerokim łukiem przez wszelkie nowinki technologiczne, to "igłówki" wciąż pozostają całkowicie funkcjonalnymi sprzętami. Jakie są ich wady i zalety? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Są dość duże, ich funkcjonalność jest mocno ograniczona, a cena, jaką trzeba zapłacić za "igłówkę", wcale nie należy do najniższych. Co zatem sprawia, że urządzenia tego typu wciąż jeszcze mają grono wiernych użytkowników? Odpowiedź jest prosta - to jedyny system drukujący, który przy zastosowaniu odpowiedniego papieru, pozwala na jednoczesne drukowanie oryginalnego dokumentu i jego kopii. Właśnie to sprawia, że takie drukarki są niezastąpione we wszelkiego rodzaju hurtowniach i w magazynach. Sama funkcjonalność nie jest jednak jedyną zaletą tego typu urządzeń.

Drukarki igłowe - zalety

Wymieniając mocne strony "igłówek", na pierwszym miejscu należy wymienić niskie koszty. Faktem jest, że dobra drukarka igłowa jest wyraźnie droższa niż "atramentówka" i "laserówka". Nie można jednak zapomnieć, że mówimy tu o sprzęcie do zastosowań profesjonalnych. Oznacza to, że od kosztów zakupu, znacznie ważniejsze są koszty eksploatacji. Taśmy barwiące są śmiesznie tanie, a przy okazji - niezwykle wydajne. To sprawia, że koszty eksploatacyjne szybko rekompensują cenę zakupu.

Kolejna rzecz to wytrzymałość. Kilkunastoletni okres użytkowania "igłówki" nie jest niczym nadzwyczajnym. Tego typu urządzenia dzielnie znoszą intensywne użytkowanie, kontakt z kurzem i inne niesprzyjające warunki. Żeby móc się o tym przekonać, wystarczy odwiedzić dowolną hurtownię lub magazyn. Widok wiekowego urządzenia, którego obudowa w następstwie upływu czasu zmieniła kolor na żółty, nie jest niczym niezwykłym.

Warto wspomnieć, że drukarki igłowe są też wyjątkowo tolerancyjne w kwestii materiału, z którym mają pracować. W tego typu urządzeniach powszechnie stosuje się papier samokopiujący, ale większość urządzeń poradzi sobie nawet z drukowaniem na tekturze, co jest poza zasięgiem typowych "atramentówek" i "laserówek".

Drukarki igłowe - wady

Nie można jednak powiedzieć, że takie sprzęty są pozbawione wad. Na szczycie listy minusów znajduje się głośna praca. Ta cecha wynika z samej konstrukcji urządzenia i nie jest specjalnie uporczywa w sytuacji, w której trzeba wydrukować jedynie kilka stron. "Igłówki" zostały jednak stworzone do intensywnej eksploatacji i w takich warunkach, dźwięk towarzyszący procesowi drukowania może być irytujący i uporczywy.

Kolejnym minusem jest ograniczona przydatność tego typu urządzeń. Funkcjonalność drukarek igłowych ogranicza się praktycznie do drukowania tekstu. Możliwe jest wydrukowanie nieskomplikowanej grafiki, ale efekty będą mizerne. O bardziej skomplikowanych wydrukach można właściwie zapomnieć.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl