14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny TelForceOne do drukarek Samsung - Zamienniki bębnów Samsung

Firma Samsung powstała w Korei w mieście Suwon, ze zjednoczenia się małych firm, pozornie ze sobą niezwiązanych. Bardzo dobra logistyka zapewniła firmie ogromny rozrost na skalę światową. Obecnie firma zatrudnia ponad 400 tysięcy pracowników i jest prawdziwą potęgą na rynku światowym. Dziedziny w których głównie specjalizuje się firma Samsung to przemysł samochodowy, elektroniczny, chemiczny. Co ciekawe, posiada też komórki działające w resortach takich jak lotnictwo czy hotelarstwo. Jednak od wielu lat jest światowym dostawcą urządzeń takich jak telefony, telewizory czy drukarki. Obecnie dochody firmy sięgają niebagatelnej sumy 200 miliardów dolarów, dzięki temu obecnie firma Samsung zaliczana jest do 20 największych firm światowych. Jej produkty obecne są na całym świecie, a popyt na nie ciągle rośnie. Dystrybutor zamienników do bębnów - firma TFO, oferuje szeroki zakres zamienników do drukarek firmy Samsung, w doskonałych cenach i o świetnej jakości i wydajności, co czyni je najlepszymi na rynku.

Jak sprawdzić, czy drukarka będzie tania w utrzymaniu?

Ceny drukarek laserowych i atramentowych kształtują się na bardzo atrakcyjnym poziomie, co sprawia, że zakup takiego urządzenia do użytku domowego nie jest żadną ekstrawagancją, nawet w przypadku osób, które drukują tylko okazjonalnie. Trzeba jednak wiedzieć, że niektóre urządzenia, które na sklepowej półce kuszą niską ceną, w praktyce okazują się wyjątkowo kosztowne. Wszystko przez wysokie koszty eksploatacyjne. Jak sprawdzić, czy nowa drukarka będzie tania w utrzymaniu? poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Praktyka pokazuje, że cena, jaką musimy zapłacić za nową drukarkę, to ledwie ułamek całkowitego kosztu jej użytkowania. Trzeba bowiem wiedzieć, że na to składają się także inne czynniki, przede wszystkim: zakup materiałów eksploatacyjnych i koszty ewentualnych napraw pozagwarancyjnych.

Kartridże z tuszem to największy wydatek w budżecie użytkownika drukarki

Największy koszt generuje zakup wkładów ze środkiem drukującym. Jeżeli będziemy zmuszeni do korzystania z oryginalnych elementów, właściwie możemy zapomnieć o tanim drukowaniu. Wynika to z faktu, że w wielu przypadkach, koszt zakupu kompletu kartridżów niemal zrównuje się z ceną samego urządzenia!

Chcąc obniżyć koszt użytkowania urządzenia drukującego, trzeba nastawić się na korzystanie z zamienników. Zatem, zanim zdecydujemy się na konkretny model drukarki, musimy upewnić się, że są do niego oferowane takie elementy.

W tym miejscu należy wspomnieć, że zamiennik zamiennikowi nierówny. Rozstrzał cenowy między zamiennikami premium a tymi, które reprezentują segment low end, jest ogromny. Podkreślamy jednak, "tani" nie znaczy "najtańszy". Chcąc obliczyć faktyczny koszt użytkowania drukarki, pod uwagę należy wziąć także wydajność wkładów z tuszem. To pozwoli nam obliczyć koszt wydrukowania jednej strony. Rachunek jest prosty - jeżeli dwa razy droższy zamiennik premium jest trzykrotnie wydajniejszy od tego tańszego, zapewni nam tańsze drukowanie.

Zwróć uwagę na awaryjność urządzenia

Kolejna ważna kwestia to podatność drukarki na występowanie awarii. To prawda, mówimy tu o parametrze, który bardzo trudno obliczyć. W tym temacie, polecamy posiłkować się opiniami użytkowników danego modelu. Jeżeli drukarka jest oferowana na rynku już od jakiegoś czasu, w sieci z łatwością znajdziemy informacje na temat jej awaryjności.

Trzeba też pamiętać, że większość problemów technicznych, jakie drukarka może sprawiać w toku eksploatacji, jesteśmy w stanie przewidzieć. Te najczęściej wynikają z przeciążenia urządzenia. Sprawdź deklarowaną przez producenta wydajność i dostosuj ją do własnych potrzeb. Jeżeli zamierzasz drukować dużo i często, mała drukarka biurkowa okaże się wyjątkowo kosztowna, bo usterki nie będą w tym przypadku niczym niezwykłym. Jeżeli natomiast z urządzenia drukującego zamierzasz korzystać tylko okazjonalnie, nie ma sensu płacić więcej za wydajny model, bo i tak nie będziesz w stanie wykorzystać jego stuprocentowego potencjału. Określenie własnych potrzeb i oczekiwań jest zatem niezwykle istotną kwestią.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl