14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze i tonery TelForceOne - Zamienniki do drukarek atramentowych i laserowych

Firma TelForceOne jest główną częścią dużego koncernu składającego się z 14 mniejszych spółek, w tym 5 nie należących do Polski. Te ostatnie maja siedziby w Czechach, na Ukrainie, na Słowacji i w Rumunii. Zespół firm wchodzących w skład TelForceOne wykreowała na rynku światowym blisko dziesięć marek własnych. Wśród nich są miedzy innymi takie marki jak TF1, Foof, Callme, Millenium, BeSt.

Marka TFO to wielka spółka, która ma siedzibę w Polsce a konkretnie we Wrocławiu. Od początku 2007 roku jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Polska firma TFO zajmuje głownie się handlem i dystrybucją różnych urządzeń mobilnych takich jak telefony, tablety oraz wszelkimi akcesoriami dedykowanymi do tych urządzeń. Choć firma handluje markami własnymi, do których należą między innymi MyPhone czy Forever, nie są to produkty wytwarzane w Polsce, jak mylnie mogłoby się wydawać. Poza dystrybucją firma oferuje też materiały eksploatacyjne - zamienniki do drukarek czy bębny do urządzeń biurowych czołowych firm światowych.

Czy warto stosować zamienniki?

Wielu użytkowników od lat stosuje zamienniki do drukarek, jako tańszą i wydajniejszą alternatywę dla drogich oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Zamienniki do drukarek uznanych marek, jak choćby TFO cieszą się ogromną popularnością nie tylko z uwagi na cenę, ale również jakość. Alternatywne materiały drukujące często oferują jakość zbliżoną do oryginałów, a nawet identyczną. Jakość zamienników ma szczególne znaczenie w urzędach, firmach, na uczelniach, w szkole i w domu, wszędzie tam, gdzie jest potrzeba drukowania dużej ilości dokumentów, jednocześnie zachowując najwyższy poziom jakości druku. Oczywiście można dyskutować co do różnic między oryginalnymi materiałami a zamiennikami, jednakże współcześnie alternatywne tusze, tonery czy bębny, aby być konkurencyjnym na rynku, muszą spełniać określone wymagania, które definiowane są przez normy ISO. Część producentów poszło o krok dalej i wszystkie produkty testuje we własnych lub zewnętrznych laboratoriach, które wystawiają certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość i bezpieczeństwo. TFO należy do czołowych producentów w Polsce, zamienniki tej marki z pewnością znajdą zastosowanie nie tylko w urzędzie, firmie, czy na uczelni, ale również w typowym zastosowaniu domowym.

Jak wybrać odpowiedni zamiennik do drukarki?

Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiedni zamiennik do drukarki? Musisz wpierw odpowiedzieć sobie na pytanie - jaki jest cel druku, jakiego typu dokumenty będziesz drukować, ile dokumentów będziesz drukować, na jakim papierze itp. Jeżeli szczególnie zależy Tobie na jakości druku, powinieneś postawić na doświadczonych producentów, którzy dostarczają najwyższej jakości zamienniki do drukarek - jednym z nich jest wspomniany TelForceOne. W przypadku, gdy chcesz drukować tzw. drafty dokumentów np. do szybkiego podglądu wydruków, czy też drukujesz dokumenty zawierające wyłącznie tekst, możesz pokusić się o wybranie tańszego zamiennika, aczkolwiek o odrobinę gorszej charakterystyce jakościowej. Zamienniki o słabszych parametrach jakościowych mogą gorzej spisywać się np. podczas wydruku zdjęć, czy też podczas drukowania wykresów, grafik z przejściami tonalnymi (gradientem). Oczywiście na jakość druku ma wpływ także stan Twojej drukarki oraz ustawienia oprogramowania.

Jak wybrać odpowiedni zamiennik? Aby nie popełnić błędu podczas wyboru zamiennika, przed zakupem warto spisać kod pojemnika, każdy kartridż, toner czy inna część eksploatacyjna posiada symbol nadany przez producenta. Symbol jednoznacznie identyfikuje daną część. Po numerze możesz szybko wyszukać w sklepie internetowym pasujące zamienniki, wystarczy wpisać go w polu wyszukiwania. Odnalezienie odpowiedniego zamiennika możliwe jest także po modelu drukarki. Wszystkie produkty w sklepie są odpowiednio opisane, gdzie dostępne są informacje o kompatybilnych modelach drukarek. Pamiętaj! W przypadku jakichkolwiek problemów zawsze możesz zadzwonić lub napisać do obsługi sklepu, dzięki czemu uzyskasz szybką i fachową poradę w zakresie wyboru kompatybilnego zamiennika.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl