14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Prism do drukarek Samsung - Zamienniki tonerów Samsung

Aktualnie na rynku zamienników do drukarek konkuruje ze sobą kilkanaście firm o ugruntowanej pozycji. Jedną z nich to Rafcom z siedzibą w Regułach pod Warszawą, do której należy marka zamienników Prism. Tonery Prism do drukarek Samsung cechuje doskonały stosunek ceny do jakości. Użytkownicy z zastosowania tonerów Prism będą bardzo zadowoleni, wszędzie tam, gdzie jest potrzeba druku w wysokiej jakości, jednocześnie istotne jest obniżenie kosztów eksploatacji drukarki Samsung. Na zamiennikach Prism można drukować złożone dokumenty firmowe, zawierające przejścia tonalne, sam tekst, tabele, czy też wymagające grafiki. Tonery Prism można podsumować krótko - dobra jakość druku w rozsądnej cenie. Zamienniki do drukarek Samsung produkowane są w oparciu o rygorystyczne normy ISO, dodatkowo producent na każdym kroku dba o środowisko naturalne, zarówno podczas procesu produkcji, jak również dostarczając produkty, które są w pełni ekologiczne, zgodne z obowiązującymi przepisami. Wszystkie tonery Prism do Samsung objęte są 12 miesięczną gwarancją producenta.

Jak działa drukarka laserowa?

Drukarki laserowe cieszą się opinią skomplikowanych i niezwykle zaawansowanych. Już samo określenie "laserowa", używane w odniesieniu do urządzenia drukującego, zdaje się sugerować, że mamy tu do czynienia z kosmiczną technologią, której nie powstydziłaby się nawet NASA. Rzeczywistość okazuje się jednak znacznie mniej ekscytująca, bo popularne "laserówki" wcale nie są maszynami, których geniusz może pojąć wyłącznie osoba stawiająca skrót inż. przed swoim nazwiskiem. Poniżej krok po kroku opisujemy przebieg procesu laserowego drukowania.

Zanim jednak przejdziemy do sedna tematu, wypada podkreślić, że choć drukarki laserowe dotarły do szczytu swojej popularności nie tak dawno temu, to wcale nie są nowymi urządzeniami. Technologia kserografii, bo właśnie na tej zasadzie działają "laserówki", była znana już w 1938 roku! To właśnie wtedy Chester Carlson opracował metodę kopiowania dokumentów, która później zrewolucjonizowała rynek usług poligraficznych. Oczywiście, od tamtego czasu drukarki laserowe przeszły ogromną ewolucję, jednak nie zmienia to faktu, że podwaliny pod dzisiejsze "laserówki" stworzono ponad 80 lat temu. Skoro wiemy już, że drukarka laserowa to właściwie technologiczna prehistoria, przejdźmy do przebiegu samego procesu.

Wszystko zaczyna się w sterowniku

Aby drukarka mogła "zobaczyć" obraz wyświetlany na ekranie komputera, jej sterownik musi przełożyć go na zrozumiały dla siebie język. Drukarki, których używamy w domu lub biurze, korzystają z PDL-u (page description language, czyli język opisu strony) opracowanego przez inżynierów z Hewlett-Packard - PCL. Profesjonalne maszyny poligraficzne wykorzystują język PostScript, który jest dziełem ekspertów z Adobe System. Nie będziemy rozbijać obu języków na czynniki pierwsze, bo dla przeciętnego użytkownika urządzenia drukującego nie ma to większego znaczenia. Wystarczy wiedzieć, że po wybraniu polecenia Drukuj, dane wysyłane przez system operacyjny komputera do drukarki są przetwarzane na bitmapę.

Niech stanie się światłość

Następnie, aktywowane zostają emitujące światło diody. Wiązka odbija się od wykonującego ruch obrotowy lustra i przechodzi przez system soczewek. W ten sposób może odwzorować obraz na powierzchni bębna światłoczułego. Na tym etapie powstaje tzw. wydruk utajony. Naładowana dodatnio lub ujemnie powierzchnia bębna ulega punktowemu rozładowaniu, tworząc w ten sposób wzór, do którego przyciągnięte zostają drobinki tonera.

Z bębna na papier

Tuż pod bębnem zamontowane są rolki transportowe, których zadaniem jest przemieszczanie arkuszy papieru. W ten sposób toner zostaje przeniesiony z bębna na kartkę, jednak należy pamiętać, że zanim drukarka "wypluje" zadrukowaną stronę, cały proces zostanie kilkukrotnie powtórzony. Wynika to z faktu, że powierzchnia bębna jest zbyt mała, by laser mógł stworzyć na niej obraz całego wydruku formatu A4.Na tym etapie nie otrzymujemy jeszcze trwałego wydruku.

Rozpalmy w piecu

Utrwalanie następuje w fuserze, potocznie nazywanym piecem. Określenie to jest jak najbardziej trafne, bo urządzenie wytwarza temperaturę przekraczającą 200 stopni Celsjusza. Specjalne wałki dosłownie wprasowują rozgrzany toner, a użytkownik otrzymuje trwały wydruk o świetnej jakości.

Zamienniki premium
  • Actis
  • Activejet
  • Asarto
  • Cartridge Web
  • Jetworld
  • Orink
  • Prism
  • Quantec
  • TFO
  • Tiom
  • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl