14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Jet World do drukarek Kyocera - Zamienniki tonerów Kyocera

Kyocera to kolejny producent drukarek, którego produkty są dobrze znane, szczególnie w środowiskach firmowych, korporacyjnych. Są to produkty charakteryzujące się wysokim poziomem ekonomiczności, jednakże nawet wtedy używając oryginalnych tonerów do drukarek Kyocera koszty drukowania w firmie będą znaczne. Oczywiście nie jesteśmy skazani wyłącznie na oryginalne materiały eksploatacyjne od Kyocera. Można zakupić tonery zamienne do Kyocera, które w pełni spełnią nasze oczekiwania, zarówno pod kątem jakościowym, jak również wydajnościowym. Zastosowanie zamienników tonerów w firmie może przynieść znaczące oszczędności w skali roku, sięgające nawet 60%.

Tonery Kyocera występujące pod szyldem JetWorld to zamienniki o najwyższym poziomie jakości. Producent dba o to, aby produkty spełniały wszystkie normy jakościowe i normy bezpieczeństwa, również za sprawą kontroli jakości odbywającej się we własnym laboratorium. Sprzedawane zamienniki do Kyocera objęte są gwarancją producenta, która w przypadku tonerów Jet World jest bezterminowa. Gwarancja dotyczy produktów sprzedawanych na terenie Polski.

Drukarki z systemem stałego zasilania atramentem - wady i zalety

Drukarki z systemem stałego zasilania tuszem zdobywają coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego. Komfort pracy z takim urządzeniem stoi na bardzo wysokim poziomie, co docenią przede wszystkim te osoby, które nie pozwalają drukarce stygnąć. Sprawdzone i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie okazuje się nad wyraz praktyczne, jednak nie można powiedzieć, że jest pozbawione wad. Czy plusy przeważą nad minusami? O tym każdy musi zdecydować we własnym zakresie. Naszym zadaniem jest przybliżenie obu obliczy tego typu urządzeń drukujących.

Słowem wyjaśnienia, drukarki z systemem stałego zasilania tuszem, czyli CISS, to urządzenia, w których zawartość środka drukującego w kartridżach jest uzupełniana na bieżąco, z zewnętrznych zbiorników. Zanim producenci urządzeń drukujących dostrzegli zalety takiego rozwiązania, na rynku pojawiły się zestawy służące do samodzielnego montażu. Nie były zbyt estetyczne, a ich instalacja wymagała pewnej zręczności, jednak ze swojej funkcji wywiązywały się wzorowo.

Jak działa system CISS?

W przypadku kitów dostarczanych przez zewnętrznych producentów, system miał postać głównego zbiornika z zasobnikami, który za pośrednictwem silikonowych wężyków łączył się z pojemnikami. Fabryczne drukarki CISS są wykonane znacznie bardziej estetycznie, ale podkreślamy - jeżeli niefabryczny element został zamontowany poprawnie, trudno jest wskazać na jednoznaczną przewagę rozwiązań stokowych.

Idea systemu stałego zasilania tuszem praktycznie eliminuje konieczność okresowej wymiany kartridżów. Środek drukujący jest uzupełniany na bieżąco, a rola użytkownika ogranicza się jedynie do dolewania tuszu do zbiorników (gdy zachodzi taka potrzeba). O tym, jak wiele zalet ma to rozwiązanie, chyba nie trzeba nikogo przekonywać.

Zalety systemu CISS

O największym plusie takiego rozwiązania już wspomnieliśmy - brak konieczności wymiany kartridżów. To przekłada się na znaczne obniżenie kosztów wydruku, zwłaszcza dla osób, które często drukują w kolorze. Nie można nie wspomnieć, że to rozwiązanie jest też znacznie przyjaźniejsze dla środowiska - produkujemy mniej plastikowych odpadów. Stały dopływ środka drukującego zapewnia niezmienne ciśnienie w głowicy. To skutkuje utrzymaniem tej samej (wysokiej) jakości wydruku, nawet gdy drukarka wyrzuca z siebie jeden arkusz za drugim.

Wady systemu CISS

Nie możemy jednak stwierdzić, że system stałego zasilania tuszem jest pozbawiony wad. Jako pierwszą wskażemy wyższy koszt zakupu takiej drukarki. Podkreślamy jednak, różnica w cenie dość szybko ulegnie zatarciu, a później użytkownik zacznie oszczędzać. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba przygotować się na wyższy jednorazowy wydatek. Uzupełnianie tuszu wymaga pewnej wprawy. Początkowo może zdarzyć się, że zaplamimy blat biurka lub obudowę urządzenia środkiem drukującym. Trzeba też uważać, by nie dolać danego koloru do niewłaściwej sekcji zbiornika głównego. Kolejna rzecz, drukarki fabrycznie wyposażone w stałe zasilanie tuszem mają zintegrowaną głowicę drukującą. Co za tym idzie - dłuższe przestoje po prostu im nie służą.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl