14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Jet World do drukarek Brother - Tusze zamienniki Brother

Oryginalne tusze do drukarek Brother bardzo często stanowią ogromne obciążenie dla domowego czy to firmowego budżetu. Nic więc dziwnego, że użytkownicy sięgają po dużo tańsze odpowiedniki w postaci tuszów zamienników, które jak pokazuje praktyka kuszą nie tylko atrakcyjną ceną, ale również wydajnością i coraz częściej także jakością, która w zamiennikach klasy Premium stoi na bardzo wysokim poziomie porównywalnym z oryginalnymi tuszami do Brother.

JetWorld to marka zamienników stworzona przez polską firmę THI, której siedziba jest w centralnej Polsce, konkretnie w Łodzi. THI stworzyło JetWorld w celu zapewnienia swym klientom możliwie najwyższej jakości zamienników, które cechują się dużo większą wydajnością i jakością porównywalną z oryginalnymi tuszami producenta Brother, a wszystko to w dużo niższej cenie, co pozwala wygenerować oszczędności, zarówno w firmie, jak i w domu.

Tusze Jet World produkowane są w oparciu o normy ISO 14001:2015, 9001:2015 oraz testowane w warunkach laboratoryjnych według normy ISO/IEC 24711. Produkty marki JetWorld są skrupulatnie testowane, a producent zapewnia dla swych produktów dożywotnią gwarancję.

Jak włożyć tusz do drukarki i o czym warto pamiętać podczas jej eksploatacji

Nowoczesne drukarki atramentowe charakteryzują się dobrą wydajnością, ale prędzej czy później każde urządzenie tego typu będzie wymagać wymiany zasobników z tuszem. Jak to zrobić? O czym warto pamiętać, żeby drukarka służyła bezawaryjnie, a wymiana zasobników była konieczna wyłącznie w sytuacji, gdy atrament ulegnie wyczerpaniu?

Mimo że urządzenia laserowe zdobywają coraz większą popularność, drukarki atramentowe wciąż mają się świetnie i doskonale radzą sobie na rynku. To całkowicie zrozumiałe, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że za niską cenę możemy kupić urządzenie oferujące bardzo dobrą jakość wydruku. Warto jednak pamiętać, że w toku ich eksploatacji należy przestrzegać kilku zaleceń.

Jak wymienić zasobniki z tuszem?

Wymiana kartridżów to podstawowa czynność eksploatacyjna w przypadku modeli atramentowych. Nie jest to specjalnie skomplikowane i bez trudu podoła temu nawet niedoświadczony użytkownik. Różni producenci stosują różne rozwiązania w tym zakresie, ale pewne kroki pozostają niezmienne.

W każdej drukarce atramentowej, procedurę wymiany tuszu rozpoczynamy od upewnienia się, że urządzenie nie realizuje żadnych zadań i od uniesienia pokrywy zabezpieczającej. Następnie, trzeba wymusić ustawienie głowicy w pozycji do wymiany zasobników. Jak to zrobić? To zależy od modelu drukarki. Większość producentów daje możliwość skorzystania z dołączonego do urządzenia oprogramowania lub z przycisków umieszczonych na panelu drukarki.

Warto zapamiętać cenną wskazówkę - nowych pojemników nie wyciągamy z opakowania przed usunięciem z głowicy zużytych kartridżów! Przedmioty nieożywione też bywają złośliwe i może się okazać, że w wyniku niegroźnej (lub poważniejszej) usterki, wyjęcie pustych zasobników nie będzie możliwe. W takiej sytuacji, tusz w niezabezpieczonych kartridżach szybko wyschnie i jest bardzo prawdopodobne, że te będą nadawały się już tylko do wyrzucenia.

Upewnij się, które elementy należy usunąć z nowych zasobników. Warto bowiem pamiętać, że nie każda tasiemka została na nich umieszczona w celu zerwania. Jeżeli kartridż jest zabezpieczony klinami, trzeba je obowiązkowo usunąć przed włożeniem elementu do głowicy.

Po wymianie zasobników, niektórym drukarkom trzeba dać czas na napełnienie głowicy atramentem. Przerwanie tej procedury może skutkować wyraźnym pogorszeniem jakości wydruku lub uniemożliwi korzystanie z urządzenia.

Eksploatacja drukarki atramentowej - o czym należy pamiętać?

Należy zdać sobie sprawę z tego, że drukarki atramentowe nie lubią długiej bezczynności. W toku przestoju może bowiem dojść do zaschnięcia tuszu. Zależnie od modelu, może to oznaczać konieczność zakupu nowych kartridżów lub nawet wymiany głowicy, a to może okazać się nieopłacalne. Nawet jeżeli aktualnie nie masz potrzeby korzystania z urządzenia, co kilka dni wydrukuj stronę testową.

Kolejna rzecz, która pozwoli uniknąć problemów z wydrukiem, to wybór odpowiednich zasobników. Zamienniki kuszą niską ceną i z całą pewnością nie są złym wyborem, ale pod jednym warunkiem - należy korzystać wyłącznie z najlepszych produktów. Najtańsze pojemniki z tuszem nie zapewnią satysfakcjonującej wydajności i jakości wydruku. Czasami dochodzi też do sytuacji, w której taki element doprowadza do uszkodzenia drukarki. Warto mieć to na uwadze.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl