14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze WOX do drukarek Epson - Tusze zamienniki Epson

Drukarki Epson kiedyś bardzo popularne wśród polskich użytkowników, dzisiaj można je spotkać przeważnie w biurach, gdzie drukowanie jest na porządku dziennym. Cena oryginalnych tuszów Epson jest wysoka, stąd też wielu szczególnie przedsiębiorców decyduje się na zakup alternatywnych materiałów eksploatacyjnych, do których zaliczyć można zamienniki marki WOX. W dzisiejszych czasach producenci zamienników bardzo dbają o jakość swoich produktów. Większość z nich, w tym WOX produkuje tusze w fabrykach, które muszą spełniać rygorystyczne normy pod kątem bezpieczeństwa i jakości, stąd też produkty WOX posiadają certyfikaty ISO 9001 oraz 14001. Tusze WOX należą do segmentu zamienników Premium, które reprezentują wysoką jakość, w połączeniu z przystępną ceną. Zakup zamienników WOX to doskonała inwestycja, która bardzo szybko się zwróci, a poczynione w ten sposób oszczędności będzie można przeznaczyć na inne cele firmowe, w tym zatrudnienie nowych pracowników, podwyżki dla aktualnych, czy też inwestycje w rozwój technologiczny firmy zwiększający jej produktywność. Wybierz zamienniki WOX do drukarek Epson!

Jak wyczyścić głowice w drukarce Epson?

Drukarki sygnowane marką Epson uchodzą za solidne i niezawodne. Warto jednak podkreślić, że nawet te urządzenia nie są wolne od wad. W przypadku modeli atramentowych, wynika to wprost ze specyfikacji sprzętu - takie drukarki są narażone na zasychanie tuszu w dyszach głowicy drukującej. Jak poradzić sobie z tym problemem? Poniżej wymieniamy dostępne warianty postępowania.

We wszystkich drukarkach atramentowych, kluczowym elementem jest głowica drukująca. Niektórzy producenci stosują proste rozwiązanie, polegające na integracji głowicy z kartridżem. W takiej sytuacji, przy każdej wymianie wkładu ze środkiem drukującym, wymieniamy także ten element. Istnieją jednak modele, w których głowica jest integralnym podzespołem samej drukarki. Oznacza to, że musi ona wystarczyć na cały okres eksploatacji urządzenia. Na takie rozwiązanie stawia m.in. Epson. Z punktu widzenia użytkownika, sytuacja ta jest o tyle niekomfortowa, że w przypadku awarii tego podzespołu, trzeba się liczyć z koniecznością przeprowadzenia kosztownej naprawy. Zanim jednak zdecydujemy się oddać urządzenie do serwisu, warto podjąć próbę samodzielnego udrożnienia dysz.

Czyszczenie głowic w drukarce Epson - do wyboru mamy kilka opcji

Epson udostępnia swoim klientom kilka narzędzi, służących sprawdzaniu i czyszczeniu głowic. Dwa z nich realizuje zainstalowane na komputerze oprogramowanie drukarki, kolejne możemy aktywować z poziomu panelu urządzenia.

Auto Nozzle Check and Cleaning

Zaczynamy od programu Auto Nozzle Check and Cleaning, udostępnianego w ramach pakietu sterowników drukarki. W pierwszej kolejności należy upewnić się, że w podajniku znajduje się papier, przednia pokrywa jest zamknięta a kontrolki nie sygnalizują żadnych błędów. Następnie, uruchamiamy oprogramowanie urządzenia i otwieramy sekcję Maintenance. Teraz pozostaje nam kliknąć przycisk Auto Nozzle Check and Cleaning i postępować zgodnie z instrukcjami podawanymi w kolejnych komunikatach.

Head Cleaning

Kolejne przydatne narzędzie to program Head Cleaning. Żeby go uruchomić, na pasku zadań musimy odszukać ikonę drukarki. Klikamy ją prawym przyciskiem myszy i w menu kontekstowym wybieramy polecenie Head Cleaning. Teraz pozostaje nam już tylko stosować się do instrukcji wyświetlanych na ekranie.

Panel drukarki

Procedurę czyszczenia głowic drukujących możemy też aktywować bezpośrednio z poziomu drukarki. W tym celu, na obudowie musimy odszukać przycisk tuszu (oznaczony ikoną kropli). Wciskamy ten klawisz i przytrzymujemy go przez 3 sekundy. Po tym czasie, drukarka aktywuje procedurę czyszczenia dysz. Poinformuje nas o tym migająca kontrolka zasilania.

Warto podkreślić, że zaimplementowane fabrycznie narzędzia okażą się pomocne w przypadku wystąpienia niewielkich niedrożności. Jeżeli czyszczenie nie przyniosło oczekiwanego rezultatu, proces można powtórzyć kilka razy. Brak efektu oznacza, że nie obejdzie się bez wizyty w serwisie. Pamiętaj jednak, że konieczność wymiany głowicy drukującej to najczarniejszy ze wszystkich scenariuszy. Niewykluczone, że usterkę uda się usunąć znacznie niższym kosztem.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl