14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Jet World - Tusze zamienniki do drukarek atramentowych

Tusze to jeden z elementów procesu eksploatacyjnego drukarek atramentowych. Bez tuszy drukowanie jest niemożliwe, to właśnie dzięki nim krople atramentu nakładane są na arkusz papieru tworząc piękne wydruki. Oryginalne tusze do drukarek to zazwyczaj ogromny koszt, z którym muszą zmierzyć się użytkownicy. Z roku na rok rośnie liczba osób, które zamiast oryginalnych tuszy, decydują się na zakup dużo tańszych alternatyw w postaci zamienników. Na rynku zamienników znajdziemy wielu producentów, jednym z nich jest THI, która pod marką Jet World sprzedaje najwyższej jakości zamienniki do drukarek, określane przez samą firmę jako segment Premium - czyli dla najbardziej wymagających użytkowników, gdzie liczy się nie tylko atrakcyjna cena i wydajność, ale również wysoki poziom jakości wydruku. Wszystko to oferują tusze JetWorld, które spełniają wszystkie normy i posiadają certyfikaty jakości. Tusze do drukarek oferowane przez JetWorld są testowane przez własne laboratorium, gdzie weryfikuje się zgodność produktów z obowiązującymi normami ISO. Tusze występujące pod marką Jet World objęte są dożywotnią gwarancją producenta, co stanowi dodatkowy argument podczas wyboru optymalnego zamiennika do drukarki atramentowej.

Co to jest system stałego zasilania tuszem w drukarkach atramentowych

Drukarki atramentowe z systemem CISS stają się coraz bardziej popularne wśród użytkowników biurowych i domowych. Nic w tym dziwnego, ten typ drukarek uznawany jest za najbardziej ekonomiczny, a jak wiemy w dzisiejszych czasach możliwość oszczędzenia na drukowaniu jest bardzo istotna. CISS to inaczej system, dzięki któremu drukowanie może odbywać się przy użyciu zewnętrznych pojemników z tuszem. Oszczędności tutaj przynosi zakup samego tuszu, nie musimy wydawać pieniędzy na pojemnik i tusz, aby skorzystać z możliwości drukarki, wystarczy zakupić sam tusz, który później przez specjalne rurki silikonowe dostarczany jest do właściwego kartridża, który znajduje się wewnątrz drukarki, w miejscu przeznaczonym na pojemnik z tuszem.

System drukowania oparty na CISS docenią przede wszystkim użytkownicy, którzy miesięcznie bardzo dużo drukują, czyli w szczególności sprawdzi się w firmach, urzędach, szkołach, możliwe że również w domu o ile faktycznie się dużo drukuje. Drukarki czy to klasyczne atramentówki, czy oparte na systemie stałego zasilania tuszem nie znoszą przestojów. Dłuższe przerwy w drukowaniu mogą doprowadzić do zasychania tuszu, mimo zastosowania we współczesnych drukarkach mechanizmów ochronnych, które dbają o regularne przeczyszczanie dysz. Wspomnieliśmy o zaletach systemu. Czy CISS posiada jakieś wady? Z pewnością jedną z wad jest możliwość uszkodzenia drukarki, gdy zastosujemy tusz niskiej jakości lub gdy został wykorzystany tusz, który był przechowywany w nieodpowiednich warunkach. Niestety użytkownicy, którzy kupują kilka litrów tuszu, a później rzucają go gdzie popadnie, bardzo często zapominają, że tusz wymaga odpowiednich warunków przechowywania.

Z innych wad można wymienić konieczność zapewnienia wystarczająco dużej przestrzeni, aby można było swobodnie umieścić zewnętrzny pojemnik z tuszem. W biurach nie zawsze mamy taki komfort, chyba że od samego początku w firmie planowana jest zabudowa z uwzględnieniem urządzeń opartych na CISS. Warto wiedzieć, że o zewnętrzne pojemniki również musimy zadbać, nie stawiać ich na przykład w miejscach o wysokiej wilgotności, czy też blisko źródeł ciepła, bądź wystawiać na działanie bezpośrednich promieni słonecznych. Niewątpliwą wadą drukarek CISS jest również transport, trzeba po prostu zawsze pamiętać, aby zabezpieczyć tusze i je odpowiednio zakorkować, tak aby w transporcie tusz się nie rozlał na całe urządzenie.

Jeżeli posiadamy wiedzę w zakresie drukarek, system CISS pozwoli oszczędzić dużo pieniędzy, jeżeli nasza wiedza jest mniejsza, aby skorzystać z tej formuły, warto wpierw pozyskać wiedzę na temat samego funkcjonowania systemu, jakie zagrożenia ze sobą niesie i nauczyć się dobrych praktyk w obsłudze drukarek z CISS, wówczas będziemy mogli bezpiecznie i w pełni komfortowo korzystać z dobrodziejstw, jakie oferuje system stałego zasilania tuszem. Jest to doskonałe rozwiązanie w firmach, pod warunkiem, że pracownik obsługujący urządzenie zna możliwe zagrożenia.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl