14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery TiOM do drukarek Canon - Zamienniki TiOM do Canon

Polcan z Ożarowa Mazowieckiego to znana w branży zamienników firma dostarczająca wydajne, niezawodne i tanie tonery do drukarek Canon. Producent zamienników do drukarek Canon oraz marka TiOM cieszy się zaufaniem klientów i uznaniem branży IT. Wypracowane na przestrzeni wielu lat doświadczenie, pozwala tworzyć produkty, które są niezawodne i bezpieczne dla urządzeń drukujących, jednocześnie ich cena sprawia, że zamienniki TiOM są uznawane na rynku za jedne z bardziej ekonomicznych. Dzięki zastosowaniu zamienników do drukarek Canon można istotnie zmniejszyć koszty eksploatacji drukarek w firmie i w domu. Tonery TiOM do drukarek Canon produkowane są na bazie materiałów pochodzących od sprawdzonych i solidnych dostawców, z którymi spółka Polcan współpracuje od wielu lat. Materiały wykorzystywane do produkcji pochodzą w większości z recyklingu, co sprawia, że produkty stoją w zgodzie z ochroną środowiska i są bezpieczne. Liczne certyfikaty i nagrody również są dowodem, że producent jak i sama marka zamienników TiOM jest godna zaufania.

Toner Tiom Do Canon FX-10 2k Black
szt.
zobacz więcej
Toner Tiom Do Canon FX-10 2k Black
Producent: CANON
Cena: 31,10 zł

Jak wymienić toner w drukarce? To naprawdę łatwe

Prędzej czy później, każdy użytkownik drukarki laserowej stanie przed koniecznością wymiany kasety z tonerem. Dobra informacja jest taka, że nie jest to specjalnie skomplikowana czynność, która wymagałaby odesłania urządzenia do serwisu. Poradzi sobie z tym każdy, warto jednak pamiętać, że od poprawności wymiany w dużej mierze zależy jakość uzyskiwanych wydruków. Co warto wiedzieć na ten temat? Poniżej prezentujemy krótki przewodnik, który krok po kroku przeprowadzi cię przez procedurę wymiany tonera w "laserówce".

Nawet bez specjalnej wprawy, kasetę z tonerem można wymienić w ciągu kilku minut, oczywiście pod warunkiem, że w szufladzie biurka czeka już nowy wkład. Zanim jednak przystąpimy do tej czynności, warto zapoznać się z instrukcją obsługi. Należy bowiem zdać sobie sprawę z tego, że różni producenci stosują różne rozwiązania w zakresie mocowania wkładu. Bez znajomości budowy konkretnego modelu, łatwo o uszkodzenie, którego naprawa może okazać się kosztowna.

Krok 1: przygotuj drukarkę

W pierwszej kolejności, musimy przygotować sprzęt do wymiany zasobnika z tonerem. Po otwarciu klapki, drukarkę wyłączamy. Gdy zgaśnie dioda sygnalizująca gotowość urządzenia do pracy (większość modeli jest wyposażona w takie udogodnienie, kontrolka najczęściej znajduje się w pobliżu przycisku zasilania), będziemy mogli wyjąć zużytą kasetę. Wcześniej przygotuj kawałek ręcznika papierowego, ściereczkę lub stronę z przeczytanej gazety. W ten sposób zabezpieczysz blat biurka przed zabrudzeniem. To dobry moment aby przetrzeć wnętrze drukarki z pozostałości środka drukującego, ale zanim to zrobisz, odłącz urządzenie z sieci elektrycznej (ostrożności nigdy za wiele).

Krok 2: przygotuj nowy toner

Teraz przyszedł czas na przygotowanie nowej kasety. Ostrożnie wyjmij ją z pudełka i folii zabezpieczającej. Przyjrzyj się obudowie i oceń ją pod kątem występowania uszkodzeń mechanicznych. Zwróć też uwagę, czy w foliowym opakowaniu nie zgromadził się środek drukujący. Niewielka ilość proszku nie powinna wzbudzać niepokoju, ale większa - już tak. Jeżeli stwierdzisz jakiekolwiek nieprawidłowości, odeślij wkład do sprzedawcy. Stosowanie uszkodzonego tonera może doprowadzić do zniszczenia drukarki.

Jeżeli wszystko jest w należytym porządku, chwyć nowy wkład oburącz w poziomie i delikatnie nim potrząśnij. Takie działanie zapewni równomierny rozkład środka drukującego w komorze kasety.

Teraz pozostaje ci zdjąć elementy ochronne, zabezpieczające kasetę podczas przechowywania i transportu. W zależności od producenta, może być ich więcej lub mniej.

Krok 3: włóż nową kasetę do drukarki

Skoro wkład został już poprawnie przygotowany, pozostaje tylko zamontować go w urządzeniu. Postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji obsługi. Jeżeli założenie nowej kasety wymaga użycia siły, najprawdopodobniej robisz coś nie tak - toner powinien łatwo i bezproblemowo "wskoczyć" na miejsce.

Jeżeli upewniłeś się, że nowy zasobnik został zamontowany poprawnie, możesz zamknąć pokrywę i włączyć drukarkę. Teraz wydrukuj stronę testową. Jeżeli nie dostrzegasz żadnych nieprawidłowości, znaczy to, że wszystko przebiegło pomyślnie.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl