14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny TiOM do drukarek Brother - Zamienniki bębnów Brother

Drukarki Brother są bardzo popularnymi urządzeniami na polskim rynku, które oferują ekonomiczne podejście do kwestii drukowania. Jednakże kwestię ekonomiczności można jeszcze zwiększyć stosując odpowiednie zamienniki do drukarek. Marka TiOM powstała w 2017 roku, została stworzona przez doskonale znaną firmę Polcan z Ożarowa Mazowieckiego, która w swoim portfolio ma już jedną markę zamienników. Doświadczenie producenta zdobyte na przestrzeni 20 lat procentuje. TiOM to zamienniki z segmentu ekonomicznego, które doskonale nadają się do codziennego drukowania. Bębny TiOM do drukarek Brother charakteryzują się niewygórowaną ceną, doskonałą wydajnością oraz niezawodnością. Wszystkie zamienniki do drukarek marki TiOM objęte są 12-miesięczną gwarancją producenta, posiadają międzynarodowe certyfikaty zgodności, w tym zgodność z normami ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015, są bezpieczne dla urządzeń drukujących i środowiska naturalnego. Jeżeli szukasz tanich, wydajnych i niezawodnych zamienników, produkty TiOM spełnią twoje oczekiwania!

Jak zresetować bęben w drukarce i po co to robić?

O tym, jak wiele zalet ma rozdzielenie bębna światłoczułego od kasety z tonerem, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Z oczywistych względów (gdy nie wiadomo o co chodzi, musi chodzić o pieniądze), takie rozwiązanie nie jest zbyt popularne wśród producentów urządzeń drukujących. Nieliczni "gracze" podchodzą jeszcze do tego tematu w sposób uczciwy, oferując swoim klientom modele, które nie zmuszają ich do jednoczesnej wymiany bębna i kasety. Takie rozwiązanie może nas jednak zmusić do zresetowania licznika, czyli "elektronicznego stróża", którego zadaniem jest przypomnienie nam o konieczności wymiany elementu pokrytego materiałem światłoczułym. Jak to zrobić i po co to robić? Poniżej odpowiadamy na te pytania.

Dla większości użytkowników drukarek laserowych, funkcja jaką w ich urządzeniach pełni bęben światłoczuły z pewnością jest oczywista. Dla przypomnienia, to na tym elemencie powstaje utajony obraz wydruku, który po przyciągnięciu drobinek tonera zostaje przeniesiony na papier (w skrócie i w wielkim uproszczeniu). Większość producentów stosuje zintegrowany moduł kasety z tonerem i bębna światłoczułego, podobno w trosce o komfort użytkowników. Niestety, w takim działaniu widać wyłącznie troskę o własne zyski, bo bęben nie zużywa się proporcjonalnie do zawartości kasety. Nieliczne modele wciąż jeszcze korzystają z dwóch oddzielnych elementów. Oznacza to, że bęben przetrzyma przynajmniej trzy kasety, ale między kolejnymi wymianami wkładu najprawdopodobniej trzeba będzie go zresetować.

Po co resetować licznik bębna?

O konieczności wymiany bębna światłoczułego informują nas zabrudzone, rozmazane wydruki. Zanim to nastąpi, system uprzedzi nas, że to najwyższa pora, by wymienić ten element. To bardzo dobre rozwiązanie, eliminuje bowiem niepożądany element zaskoczenia, który może okazać się problematyczny tak samo w pracy biurowej, jak w realizowanej w warunkach domowych.

O ile "licznik przebiegu" bębna to dobre rozwiązanie, to jednak daleko mu do doskonałości. Dlaczego? Żeby to zrozumieć, najpierw należy zastanowić się, jak działa taki system. Nie, w drukarce nie znajdziemy żadnych czujników, które monitorują poziom zabrudzenia i zużycia wałka. Ma tu zastosowanie znacznie prostsza technologia. Układ sterujący urządzenia podlicza liczbę wydrukowanych stron. Gdy osiągnięta zostanie wartość graniczna, informuje nas, że trzeba zakupić nowy bęben.

Problem w tym, że licznik nie bierze pod uwagę stopnia zadrukowania poszczególnych arkuszy. Bez względu na to, czy wydrukujemy pełną stronę czy jedną linijkę tekstu, zostanie to policzone jako jedna kartka. W rezultacie, komunikat o wymianie nie odpowiada faktycznemu stanowi bębna. Wówczas, wystarczy tylko zresetować licznik, by móc dalej korzystać z urządzenia.

Jak zresetować licznik bębna?

Nie ma jednej metody na zresetowanie licznika w każdej drukarce. wynika to z faktu, że różni producenci stosują różne rozwiązania w tym zakresie. Jedną z ostatnich firm, której drukarki wciąż mają oddzielną kasetę i bęben, jest Brother i to właśnie japoński sprzęt posłuży nam jako przykład, a konkretnie znany i lubiany model DCP-L2532DW.

Aby zresetować licznik, należy postępować według poniższych kroków:

 • włącz drukarkę,
 • unieś pokrywę i pozostaw ją otwartą,
 • naciśnij i przytrzymaj przyciski UP i OK (w tym samym czasie),wybierz DRUM i zatwierdź przyciskiem OK,
 • wciśnij przycisk UP (nastąpi zresetowanie licznika),
 • zamknij pokrywę.

Pamiętaj, powyższa instrukcja ma zastosowanie tylko do modelu DCP-L2532DW.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl