14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Prism do drukarek Lexmark - Zamienniki tonerów Lexmark

 Laserowe drukarki marki Lexmark należą do bardzo ekonomicznych urządzeń, wykorzystywane są szeroko głównie w przedsiębiorstwach i domach, gdzie w skali miesiąca dużo drukuje się. Już sam zakup drukarki laserowej stanowi pewną oszczędność dla budżetu firmowego bądź domowego, jednakże aby jeszcze więcej oszczędzić, można zastanowić się nad zakupem alternatywnych materiałów eksploatacyjnych, do których należą zamienniki Prism do drukarek Lexmark. Na rynku zamienników każdego roku przybywa kilka nowych marek, jednak prym wiodą uznane marki z wieloletnim doświadczeniem. Prism na rynku zamienników obecne jest już od 2005 roku. Jest to marka należąca do polskiej firmy Rafcom, której siedziba mieści się w Regułach tuż pod Warszawą. Tonery Prism do Lexmark cechuje doskonały stosunek ceny do jakości, co dla wielu użytkowników jest decydującym argumentem przemawiającym za wyborem tej marki. Zamienniki Prism spełniają rygorystyczne normy ISO w zakresie tonerów monochromatycznych, mowa konkretnie o normie ISO 19752. Produkty Prism przeznaczone są dla wymagających użytkowników, dla których atrakcyjna cena nie jest decydującym czynnikiem podczas wyboru zamiennika do drukarki laserowej.

Normy stosowane w ocenie wydajności druku

Normy zostały opracowane w celu ujednolicenia standardów oceny wydajności druku, jak również w celu ułatwienia porównania wydajności urządzeń różnych producentów, co jest szczególnie istotne podczas podejmowania decyzji o zakupie konkretnego urządzenia drukującego, jak również materiałów eksploatacyjnych. Poprzez wydajność należy rozumieć ilość stron, którą można zadrukować przy zastosowaniu określonego mechanizmu drukującego. Normy zostały opracowane przez międzynarodowe organizacje IEC (Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna z siedzibą w Szwajcarii, w Genewie) oraz ISO (Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna), stąd też obok poszczególnych norm można zauważyć przedrostki ISO/IEC. Powstało kilka różnych norm, każda określa wydajność kaset z tonerem lub pojemników z tuszem.

ISO/IEC 24711 to norma do określania wydajności kaset z tuszem dla kolorowych urządzeń atramentowych, zarówno samych drukarek, jak i urządzeń wielofunkcyjnych. Z kolei norma ISO/IEC 19798 dotyczy wydajności tonerów kolorowych urządzeń laserowych. Warto wiedzieć, że przy tworzeniu normy ISO/IEC 19798 pracowali przedstawiciele zarówno rządu, jak i środowiska akademickie, a kończąc na firmach działających w branży. Można powiedzieć, że ów norma jest wynikiem współpracy wielu środowisk, dla których opracowanie jednolitego standardu w tym segmencie było krokiem milowym w ocenie wydajności druku. Ostatnią trzecią normą, którą musimy wziąć pod uwagę jest ISO/IEC 19752. Norma określa wydajność kaset z tonerem dla drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych monochromatycznych.

Zamienniki do drukarek - czy to się opłaca?

Koszty druku można skutecznie zmniejszyć stosując zamienniki do drukarek, część użytkowników jest sceptycznie nastawiona do jakichkolwiek alternatyw, a to spory błąd, szczególnie jeżeli dużo drukujemy. Producenci urządzeń w swoich kampaniach często podnoszą kwestie związane ze stosowaniem zamienników i możliwej utracie gwarancji na urządzenie. Producenci drukarek mogą stosować własne zasady dotyczące uznawania gwarancji, ale warto wiedzieć, że firmy, które zajmują się profesjonalnie wytwarzaniem zamienników do drukarek posiadają własne usługi serwisowe, które w przypadku problemów z zamiennikami reagują pozytywnie na sygnały od użytkowników i naprawiają na swój koszt zepsute urządzenia. Oczywiście o ile usterka nastąpiła z powodu zastosowania zamiennika. Wracając do opłacalności zamienników, wystarczy zobaczyć ile kosztuje oryginalny toner do drukarki Lexmark i porównać jego cenę z zamiennikiem Prism lub innym. Posiadając te dane, różnicę łatwo policzyć. W zależności od producenta zamienników oraz linii produktów (ekonomiczna czy Premium), na alternatywnych tonerach możemy zaoszczędzić nawet 70%. Jeżeli w domu lub biurze każdego dnia drukujemy tysiące dokumentów, bardzo łatwo można będzie uzyskać ogromne oszczędności, które w dzisiejszych czasach są wręcz wskazane. Inwestycja w alternatywne materiały eksploatacyjne to najprostszy sposób, aby zmniejszyć koszty prowadzenia firmy. Po co iść od razu na głęboką wodę i ciąć zatrudnienie, warto wpierw sprawdzić nieinwazyjne metody redukowania kosztów.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl