14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Prism - Tusze zamienniki do drukarek atramentowych

Prism to wydajne zamienniki do drukarek atramentowych, które obecne są na polskim rynku już od kilkunastu lat. Właściciel marki firma Rafcom działa również na rynkach europejskich, dostarczając różnego typu materiały eksploatacyjne nie tylko do drukarek atramentowych. Stosowanie oryginalnych tuszów pociąga za sobą ogromne wydatki, dlatego coraz częściej użytkownicy decydują się na alternatywne materiały eksploatacyjne. Z zamienników tuszów marki Prism ucieszą się przede wszystkim użytkownicy, dla których konkurencyjna cena to za mało, również oczekiwania idą w kierunku jakości, a w przypadku tuszów Prism mamy do czynienia z doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Zamienniki Prism zdadzą egzamin w przedsiębiorstwach, urzędach, na uczelniach, w szkołach, jak również w warunkach domowych. Tusze Prism spełniają rygorystyczne normy, w tym ISO/IEC 19798, posiadają certyfikaty i są produkowane wyłącznie na bazie nowych części i materiałów. Produkty marki Prism to jedna z najlepszych ofert na rynku zamienników. Dostępne są dla wielu kompatybilnych drukarek atramentowych. Zamienniki Prism są bezpieczne i niezawodne, z pełną gwarancją producenta.

Jak oszukać drukarkę HP - o resetowaniu poziomu tuszu słów kilka

Napełnianie pustych kartridżów tuszem to jedna z metod, pozwalających zaoszczędzić sporą kwotę w toku eksploatacji drukarki. Należy jednak podkreślić, że samodzielność użytkowników nie jest na rękę producentom. Ci bronią się jak tylko mogą, by uniemożliwić regenerowanie wkładów. Z pewnymi trudnościami w tym temacie mogą spotkać się m.in. posiadacze drukarek Hewlett-Packard. Na całe szczęście każdy problem da się obejść. Trzeba tylko wiedzieć, co robić. Zatem, jak zresetować poziom tuszu w drukarce HP? Poniżej przedstawiamy niezawodną metodę.

Dlaczego trzeba resetować poziom tuszu?

Na początek kilka słów o przyczynach całego zamieszania. Ci użytkownicy drukarek, którzy chcą podjąć się regeneracji zasobników z tuszem na własną rękę, z całą pewnością spotkają się z sytuacją, w której po załadowaniu napełnionego kartridża oprogramowanie drukarki poda informację, wskazującą na pusty wkład. Czy oznacza to, że coś zostało zrobione nie tak? Otóż, nie. Nawet prawidłowo zregenerowany kartridż zostanie odczytany przez drukarkę HP jako pusty. Dlaczego? Jak to zwykle bywa, chodzi o pieniądze.

Czasy, w których ze względu na swoją cenę drukarki były kupowane niemal wyłącznie przez użytkowników firmowych, minęły już bezpowrotnie. Obecnie na rynku bez trudu znajdziemy tanie drukarki i urządzenia typu all in one, które pod względem oferowanych możliwości i jakości wydruku bez trudu zaspokoją potrzeby większości osób.

Skoro nawet niedrogie urządzenia działają bez zarzutu, gdzie tu miejsce na zarobek producenta? Należy zdać sobie sprawę z tego, że mówimy tu o dokładnie przemyślanej strategii ekonomicznej. Z reguły jest tak, że najtańsze modele (na których firmy zarabiają niewiele), są najdroższe w eksploatacji i tu właśnie kryje się zysk - klient kupuje drukarkę i później musi korzystać z dedykowanych materiałów eksploatacyjnych, a koszt ich zakupu jest niewiele niższy... niż cena samego urządzenia.

W tym kontekście nie należy dziwić się, że HP (jak i pozostali producenci) stara się uniemożliwić użytkownikom stosowanie regenerowanych wkładów. Zaznaczamy jednak, zabezpieczenia producentów nie są niezawodne.

Poziom tuszu da się zresetować

Regenerowany kartridż jest rozpoznawany jako pusty, ponieważ drukarki HP są wyposażone w pamięć numerów seryjnych wkładów. Jej zasoby są jednak ograniczone, zwykle do trzech numerów, więc jeżeli użytkownik ma w zwyczaju "chomikować" puste zasobniki, wystarczy włożyć do urządzenia kolejno 3 sztuki, nawet puste, a następnie napełnioną. Jeżeli jednak pozbywasz się zużytych kartridżów, nic straconego.

Następna metoda jest nieco bardziej skomplikowana. W pierwszej kolejności, zaklej kawałkiem taśmy czerwony styk i umieść kartridż w drukarce. Uruchom urządzenie i wydrukuj tzw. stronę testową. Teraz musisz wyjąć wkład i zakleić drugi styk - zielony (czerwony przez cały czas musi być zaklejony). Ponownie umieść wkład na swoim miejscu, uruchom drukarkę i wydrukuj stronę testową. Teraz musisz tylko wyjąć wkład, usunąć kawałki taśmy i przeczyścić styki. Po ponownym umieszczeniu kartridża w drukarce, urządzenie powinno wskazać 100-procentowy poziom tuszu.

Podkreślamy, powyższe operacje każda osoba wykonuje na własną odpowiedzialność.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl