14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Quantec Premium do drukarek Brother - Zamienniki oryginalnych tonerów Brother

Firma Brother to na światowym rynku czołowy producent urządzeń biurowych takich jak skanery, drukarki laserowe, urządzenia wielofunkcyjne. Firma założona w Japonii. Wszystkie tonery do drukarki Brother są nowymi zamiennikami posiadającymi nowy chip. Dla przykładu czarny toner, którego symbol to TN242, produkowany przez firmę znaną pod nazwą Quantec, jest wysokiej jakości zamiennikiem. Najważniejszą cechą jest to, że jego cena jest kilkukrotnie niższa od rynkowej ceny oryginalnego produktu. Zamiennik zachowuje wszystkie cechy oryginału. Ponadto warto dodać, że gwarancja na produkty Quantec obejmuje również drukarkę, w której używany jest toner. Toner zamiennik , w związku z tym, że posiada nowy chip, jest produktem bezproblemowym w użyciu, gotowym do pracy od razu, po zamontowaniu w urządzeniu. Każdy produkt jest odpowiednio zapakowany. Produkty Quantec posiadają również liczne certyfikaty, co potwierdza ich wysoką jakość. Tonery zamienniki marki Quantec sprawdzą się wszędzie tam, gdzie oczekujemy wysokiej jakości, przy zachowaniu niskiego kosztu wydruku.

Oszczędzanie na drukowaniu - jak robić to mądrze

Najprostszym sposobem na oszczędności na drukowaniu jest zakup i instalacja w drukarce zamiennych materiałów eksploatacyjnych. Jednakże kupowanie byle jakich zamienników może skończyć się fatalnie. Podobnie ma się sytuacja z własnoręcznym napełnianiem zużytych pojemników z tuszem. Do tego celu potrzebna jest nie tylko odpowiednia wiedza, ale również wysokiej jakości surowiec. Tymczasem część użytkowników chce zmaksymalizować oszczędności i kupuje zamienniki od nieznanych producentów, o których niewiele wiadomo. Stosując zamienniki niskiej jakości narażamy urządzenie drukujące na awarię, najczęściej będzie to uszkodzenie głowicy, zapchanie dysz mechanizmu drukującego. Są to bardzo poważne usterki, które w niektórych przypadkach mogą skończyć się nawet koniecznością całkowitej wymiany urządzenia na inne nowe. Problem jednak w tym, że jeżeli używamy nieoryginalnych materiałów eksploatacyjnych, producenci urządzeń z pewnością nie uznają gwarancji. W przypadku zakupu markowych zamienników do drukarek, to producenci zamienników przejmują na siebie obowiązek serwisowania urządzenia, w przypadku usterki wynikającej z zastosowania ich zamienników. Jeżeli kupujemy zamienniki od nieznanego sprzedawcy, możemy się spodziewać braku jakiegokolwiek wsparcia w zakresie serwisowania, po prostu będziemy z tym tematem zdani wyłącznie na siebie.

Dokonując wyboru zamienników do drukarek starajmy się zwracać uwagę na renomę sprzedawcy. Sklepy internetowe trudniące się sprzedażą zamienników do drukarek powinny udzielać wsparcia podczas zakupu, jak również i po zakupie. Opinie w sieci nie zawsze są wyznacznikiem jakości danego sklepu, warto zawsze podpytać wpierw znajomych, aby polecili dobrego sprzedawcę, od którego sami już kupowali zamienniki. Ten sposób pozyskiwania informacji o dobrych sprzedawcach jest najlepszy, ale tylko wtedy, gdy mamy zaufanie do naszych znajomych. Wybierając idealny sklep z zamiennikami dobrze jest sprawdzić asortyment sklepu. Najlepsze sklepy mają szeroki asortyment zamienników, można u nich kupić zarówno zamienniki Premium, jak i te ekonomiczne. Duża ilość produktów, to również większy komfort podczas wyboru.

Kupując większe ilości zamienników musimy pamiętać o ich odpowiednim przechowywaniu. To właśnie ten element wpływa z czasem na jakość druku, a warto też wiedzieć, że nieprawidłowe przechowywanie może prowadzić do problemów, a czasem nawet uszkodzenia urządzenia. Podczas przechowywania zamienników warto uwzględnić optymalne normy temperatury oraz wilgotności. Dobrze jest także umieścić zamienniki w specjalnych pojemnikach, które w naturalny sposób będą chroniły przed wpływem zewnętrznych czynników, jak również zagwarantują optymalne warunki temperaturowe i wilgotnościowe. Dzięki właściwemu przechowywaniu tuszów, tonerów, bębnów, jak również papieru do drukarki, można zredukować koszty eksploatacji, również poprzez zmniejszenie ryzyka uszkodzenia urządzenia drukującego. Warto stosować się do podstawowych zasad.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl