14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Jet World do drukarek Lexmark - Tusze zamienniki Lexmark

W wielu firmach szuka się oszczędności i jedną z pierwszych myśli jest redukcja kosztów drukowania. Zakup oryginalnych zamienników do drukarek Lexmark to ogromny wydatek, jednak inwestując w alternatywne materiały eksploatacyjne w postaci zamienników wcale nie przynosi tylko oszczędności, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości zamienników można uzyskać jakość wydruków na poziomie identycznym jak przy oryginalnych tuszach Lexmark.

Marka JetWorld została stworzona przez polską firmę THI, która na rynku zamienników działa już od 2006 roku. Bogate doświadczenie oraz wypracowane metody produkcji oraz doskonała kontrola jakości sprawiły, że JetWorld postrzegane jest na rynku zamienników jako produkt klasy Premium, przeznaczony dla wymagających użytkowników. Sama firma na swoich stronach informuje, że tusze JetWorld to produkt Premium, użytkownicy którzy chcą ekonomicznie drukować, jednocześnie mając do dyspozycji jakość wydruku na najwyższym możliwym poziomie, z pewnością będą z nich zadowoleni. Warto dodać, że tusze JetWorld do drukarek Lexmark posiadają dożywotnią gwarancję producenta.

Drukarka Lexmark nie widzi nowego tuszu - co zrobić?

Drukarki atramentowe Lexmark cieszą się dobrą opinią wśród polskich użytkowników. Amerykański producent sygnuje swoim logo wysokiej jakości urządzenia, które jak równy z równym konkurują ze sprzętami takich potentatów, jak HP czy Brother. Niestety, praktyka pokazuje, że nawet najwyższej jakości drukarka może sprawiać pewne problemy w toku eksploatacji. Jednym z nich jest komunikat o braku wkładu, mimo wymiany tego elementu na nowy. Jak poradzić sobie z takim problemem?

Na wstępie wypada wyjaśnić, że w zdecydowanej większości przypadków, wszelkie problemy związane z instalacją nowego kartridża nie wynikają z wady fabrycznej lub usterki drukarki. Dotyczy to zwłaszcza tych sytuacji, w których niepokojący komunikat pojawia się w momencie, gdy użytkownik użytkownik próbuje zainstalować zamiennik. Wizyta w serwisie w niczym nam nie pomoże, ale bez obaw - tę kłopotliwą sytuację można rozwiązać we własnym zakresie.

Dlaczego drukarka Lexmark nie widzi nowego tuszu?

Skąd bierze się opisywany problem? To proste - producenci urządzeń drukujących, w tym także Lexmark, stosują zabezpieczenia, które w teorii uniemożliwiają korzystanie z zamienników. Z czego wynika takie działanie? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z faktu, że niskie ceny drukarek atramentowych nie biorą się znikąd. Zyski ze sprzedaży urządzeń drukujących stanowią jedynie ułamek przychodów producentów. Sam sprzęt ma być czymś w rodzaju "zanęty". Przypomina to nieco strategię operatorów sieci komórkowych - firmy sprzedają smartfon za złotówkę, a zarabiają na abonamencie.

W przypadku producentów drukarek, wkłady z tuszem stanowią analogię abonamentu komórkowego. W cenie kartridżów zawarty jest koszt wytworzenia elementu, marża i... częściowo także cena drukarki. Można więc łatwo zrozumieć, że sytuacja, w której użytkownik zaczyna stosować zamienniki, nie jest producentowi na rękę.

Co zrobić, gdy drukarka Lexmark nie rozpoznaje zamiennika?

Na całe szczęście, zabezpieczenia można obejść i nie jest to zbyt trudne. Wystarczy tylko zainstalować wkład jako nowy lub oryginalny. Żeby to zrobić, otwieramy zakładkę Właściwości drukarki i wybrać opcję Ustawienia. Tam musimy znaleźć funkcję instalacji kartridżów. Po wybraniu odpowiedniej opcji, klikamy polecenie Nowe wkłady.

Inny sposób - wyciągamy kartridże, wyłączamy i włączamy drukarkę i ponownie umieszczamy wkłady na swoim miejscu. W tym momencie pojawi się komunikat o wykryciu tuszu. Teraz można zainstalować właściwy zasobnik, wybierając opcję potwierdzającą oryginalność elementu.

Osoby stosujące zamienniki wkładów z tuszem mogą też spotkać się z innym problemem. Drukarka wykryje wkład, ale wyświetli komunikat, że jest on pusty, mimo że w głowicy umieściliśmy nowy kartridż. W tym przypadku, procedura jest jeszcze prostsza. Wszystko, co trzeba zrobić, to wyłączyć funkcję monitorowania stanu tuszu. Gdy to zrobimy, nie pojawi się żaden niepokojący komunikat i będzie można drukować bez jakichkolwiek przeszkód.

Jeżeli pomimo zastosowania tych rad drukarka nadal nie wykrywa zamiennika, może to oznaczać, że otrzymaliśmy uszkodzony wkład. W takiej sytuacji, należy skorzystać z procedury reklamacyjnej.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl