14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Actis - Tusze zamienniki do drukarek atramentowych

Tusze do drukarek to jeden z najbardziej kosztownych elementów w procesie eksploatacji drukarek. Nie każdy może sobie pozwolić na zakup oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, dlatego powstały alternatywy w postaci zamienników, które jak się okazuje mogą być równie dobre, jak oryginały. Na rynku znajdziemy wielu producentów zamienników, jednym z nich jest firma Action S.A. do której należy marka Actis. Tusze Actis od zawsze cechowało dobre wykonanie, jakość, wydajność oraz atrakcyjna cena. Niezawodność zamienników Actis została potwierdzona również w praktyce, przez liczne pozytywne opinie użytkowników. Oprócz tego już na etapie procesu produkcji, tusze przechodzą przez skomplikowany system kontroli jakości, gdzie w laboratorium oceniane są parametry takie jak czas schnięcia, lepkość czy skala kolorów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu kontroli jakości, Actis należy do czołowych producentów zamienników, oferując niezawodne zamienniki do drukarek, które spełnią oczekiwania zarówno klienta biznesowego, jak i domowego.

Jak sprawdzić stan tuszu w drukarce?

Nieplanowana przerwa w procesie drukowania może być nie tylko irytująca, ale i problematyczna. Większość takich sytuacji wcale nie jest spowodowana usterką urządzenia drukującego, przyczyna zwykle okazuje się znacznie bardziej prozaiczna. Zgadza się, mowa o wyczerpanym zapasie tuszu. Nieprzyjemnych sytuacji można łatwo uniknąć, ale najpierw trzeba dowiedzieć się, jak sprawdzić poziom środka drukującego. Na szczęście nie jest to specjalnie skomplikowana czynność, która wymagałaby specjalistycznej wiedzy, a to oznacza, że poradzi sobie z tym każdy użytkownik drukarki.

Szef zlecił ci zadanie z terminem "na wczoraj". Jako wzorowy pracownik poradziłeś sobie z tym wyzwaniem wzorowo. Deadline zbliża się wielkimi krokami, ale musisz już tylko wydrukować plik dokumentów. Nagle okazuje się, że drukarka odmawia współpracy, a twój cały plan zaczyna się walić. Znacie to, prawda? Takiej sytuacji można łatwo uniknąć. Wystarczy tylko kontrolować zapasy tuszu w kartridżach.

Słuchaj, co "mówi" twoja drukarka

Każde współczesne urządzenie atramentowe informuje z wyprzedzeniem o niskim stanie tuszu. Ta funkcja realizowana jest na dwa sposoby - software'owo i hardware'owo.

W pierwszym przypadku mówimy o systemie powiadomień w oprogramowaniu urządzenia. Większość modeli wysyła komunikat o niskim stanie tuszu. Rzecz w tym, że systemy operacyjne z każdej strony bombardują nas oknami dialogowymi, zazwyczaj w najmniej odpowiedniej chwili. Nie dziwi nas zatem, że wielu zirytowanych użytkowników klika OK bez zapoznawania się z treścią komunikatu, ale w ten sposób przegapiamy ważną informację. Właśnie dlatego warto od czasu do czasu uruchomić program sterujący i upewnić się, ile tuszu pozostało jeszcze w zasobnikach.

Informacje o stanie tuszu możemy też odczytać na panelu urządzenia. Gdy jeden z kartridżów jest bliski wyczerpania, na obudowie drukarki zaczyna migać pomarańczowa dioda lub zielona, informująca o gotowości urządzenia, zmienia kolor na czerwony. Niektóre modele oferują trójstopniowy wskaźnik, gdzie kolor zielony oznacza wysoki stan tuszu, pomarańczowy - średni, a czerwony - niski.

Nieco bardziej zaawansowane drukarki są wyposażone w wyświetlacz. W odpowiedniej zakładce menu łatwo odnajdziemy informacje o stanie napełnienia poszczególnych zasobników.

Zamienniki mogą skomplikować sprawę

System powiadamiania o stanie tuszu nie określi precyzyjnie ilości pozostałego środka drukującego, ale działa dość niezawodnie, pod jednym warunkiem - użytkownik musi korzystać z oryginalnych kartridżów. Jeżeli stosowane są zamienniki, można napotkać na pewne problemy w tym temacie. Co zrobić w takiej sytuacji? Do wyboru mamy dwie opcje.

Pierwsza - kupować transparentne kartridże. Niektóre markowe zamienniki charakteryzują się obudową przepuszczającą światło. W takiej sytuacji, wystarczy tylko wyjąć poszczególne zasobniki, by określić poziom pozostałego tuszu.

Druga - wykonać wydruk próbny. Gdy tusz w jednym z zasobników jest bliski wyczerpania, wyraźnie widać to w jakości wydruku. Skutecznym rozwiązaniem jest więc wydrukowanie dowolnej strony, na której widoczne będą cztery kolory - czarny, czerwony, żółty i niebieski. Jeżeli którykolwiek z nich będzie nienaturalnie blady, należy wymienić odpowiedni pojemnik.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl