14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery TiOM do drukarek Kyocera - Zamienniki TiOM do Kyocera

Twórcą marki zamienników TiOM jest znana w Polsce spółka Polcan w siedzibie w Ożarowie Mazowieckim, która posiada bardzo dobrą sieć dystrybucyjną i kilka oddziałów w największych miastach Polski. Powstanie marki TiOM datuje się na 2017 rok. Tym razem producent postawił na zamienniki z segmentu ekonomicznego, które wyróżniają się przede wszystkim doskonałą ceną, wydajnością, a przy tym są niezawodne. Zamienniki TiOM w tym tonery do do drukarek Kyocera bardzo dobrze sprawdzają się w codziennym drukowaniu, w domu lub w przedsiębiorstwie, sprawdzą się wszędzie tam, gdzie drukujemy w dużych ilościach, tam też zobaczymy największe oszczędności, które w skali roku mogą być pokaźnych rozmiarów. Do produkcji tonerów TiOM wykorzystuje się najlepsze dostępne surowce, które pochodzą od zaufanych dostawców, z którymi spółka Polcan współpracuje od wielu lat. Ciekawostką jest, że spora część materiałów do produkcji zamienników TiOM pochodzi z recyklingu i komponentów biodegradowalnych. Tonery TiOM do drukarek Kyocera to skuteczny przepis na tanie drukowanie.

Gdzie szukać adresu IP drukarki?

Funkcja połączenia bezprzewodowego na stałe zagościła już w drukarkach. To, co kiedyś było atrybutem wyłącznie high-endowych urządzeń, obecnie można coraz częściej spotkać nawet w budżetowych modelach. To sprawia, że coraz więcej użytkowników "laserówek" i "atramentówek" zaczyna szukać adresu IP drukarki. Praktyka pokazuje, że może to przysporzyć nieco problemów. Gdzie szukać tej informacji? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Niektórzy z całą pewnością pamiętają jeszcze czasy, kiedy drukarkę łączyło się z komputerem za pomocą nieporęcznego i niezbyt szybkiego portu szeregowego. Później nastała era USB, ale prawdziwa rewolucja rozgrywa się teraz, gdy do nawiązania połączenia na linii urządzenie drukujące - komputer nie jest już potrzebny żaden przewód. Łączność bezprzewodowa Wi-Fi uczyniła codzienną pracę znacznie wygodniejszą, co do tego nie ma wątpliwości. Aby można było podłączyć drukarkę do sieci bezprzewodowej, przyda się adres IP, czyli to, co na co dzień interesuje nas najmniej. Czy trudno jest dotrzeć do tej informacji? Otóż, nie. Pod warunkiem, że wiemy, gdzie jej szukać.

IP drukarki a IP routera

W przypadku konwencjonalnego połączenia drukarki z komputerem, oba urządzenia komunikują się ze sobą w sposób bezpośredni. Przewód nie jest elementem pośredniczącym, pełni jedynie funkcję transmisyjną. Nieco inaczej wygląda to w przypadku nawiązania połączenia bezprzewodowego. W tym przypadku, drukarka nie ma bezpośredniego połączenia z komputerem. Aby oba urządzenia mogły wymieniać się danymi, potrzebny jest serwer drukowania. Taką funkcję spełnia nasz domowy router sieci Wi-Fi. Właśnie z tego względu, adresy IP obu sprzętów są identyczne.

Gdzie szukać adresu IP drukarki?

Wbrew pozorom, odnalezienie informacji na temat adresu IP urządzenia drukującego nie nastarcza większych problemów. Tę informację odszukamy w ustawieniach systemu operacyjnego. W zależności od wersji Windowsa, otwieramy Ustawienia lub Panel sterowania. Tam musimy odnaleźć sekcję Urządzenia i drukarki/Wyświetl urządzenia i drukarki. Po kliknięciu lewym przyciskiem myszy, otworzy się okno z listą dostępnych urządzeń. Teraz musimy odszukać drukarkę, której IP chcemy poznać. W kolejnym kroku, rozwijamy menu kontekstowe - najeżdżamy kursorem na właściwą drukarkę i klikamy prawy przycisk myszy. Teraz, wybieramy sekcję Właściwości drukarki. W nowym oknie szukamy zakładki Ogólne. Odszukaj wiersz Lokalizacja. Właśnie tam jest zapisany adres IP urządzenia.

Może się zdarzyć, że pole, w którym powinien znajdować się adres, będzie puste. Co robić w takiej sytuacji? Przede wszystkim, nie należy wpadać w panikę, bo od poznania adresu dzieli cię ledwie kilka kliknięć myszką. Jeżeli nie możemy odszukać interesującej nas informacji w sekcji Lokalizacja, pozostaje nam otworzyć zakładkę Porty. Następnie, odszukujemy i klikamy polecenie Konfiguruj port. Po jego wybraniu, na ekranie wyświetli się aktualny adres IP urządzenia drukującego.

Dysponując tą wiedzą, każdy, nawet niedoświadczony użytkownik komputera, z łatwością odszuka właściwą informację, bez pomocy supportu i serwisu.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl