14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery TelForceOne do drukarek Dell - Zamienniki tonerów Dell

Amerykańska firma Dell jest jedną z największych korporacji na świecie, pomimo że w stosunku do niektórych firm japońskich jest na rynku bardzo krótko. Firma Dell powstała w 1984, ale już w ciągu 30 lat stała się jedną z największych na całym świecie. Jej sukcesem jest fakt, że posiada bardzo szeroki asortyment i sprzedaje między innymi komputery osobiste, dyski twarde, nośniki danych, aparaty fotograficzne, oprogramowanie czy urządzenia wielofunkcyjne w tym drukarki. Zwolennicy urządzeń dellowskich bardzo chwalą sobie świetnie rozwinięty suport, który ma swoje komórki niemalże na całym świecie. Dzięki takiej popularności istnieje bardzo duże zainteresowanie komponentami dedykowanymi do tych urządzeń. W związku z tym istnieje wiele firm w Polsce i na świecie oferujących części oryginalne i zamienniki doskonałej jakości tj. zamienniki do drukarek - tonery, tusze czy bębny. Jedną z takich firm jest TelForceOne, w skrócie TFO, która proponuje swoim klientom najwyższej jakości tonery zamienniki do drukarek Dell, które mają czterokrotnie więcej tuszu, co czyni je ogromnie wydajne.

Jak ustawić drukowanie dwustronne?

Większość z nas, poszczególne strony dokumentu drukuje na oddzielnych kartkach. To zła praktyka, z którą nie tylko warto, ale nawet należy walczyć. Drukowanie dwustronne jest naprawdę łatwe i daje ogromne korzyści. Kwota, która co miesiąc zostaje na naszym koncie bankowym to jedno. W globalnym ujęciu, znacznie większe znaczenie ma wynikające z takiego działania ograniczenie wpływu na środowisko naturalne. Jak drukować dwustronnie? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Na wstępie wypada wyjaśnić, dlaczego tak właściwie warto zacząć drukować dwustronnie. Papier stanowi znaczną część wydatków, jakie każdego miesiąca ponosimy z tytułu użytkowania urządzenia drukującego. Wydrukowane dokumenty musimy gdzieś przechowywać, a po dość krótkim czasie okazuje się, że nasze segregatory puchną do niebotycznych rozmiarów. Zużywając kolejne arkusze papieru, zwiększamy swoje zapotrzebowanie na ten materiał, a co za tym idzie - przyczyniamy się do wzrostu produkcji w zakładach papierniczych. Oczywiście, to napędza gospodarkę, ale w tym miejscu wypada przypomnieć, że recykling wciąż stanowi jedynie ułamek procesu produkcyjnego. Cała reszta papieru to wycięte drzewa. Teraz rozumiesz? Drukując obustronnie, przyczyniasz się do dwukrotnego ograniczenia swoich wydatków, przestrzeni w domowym archiwum i wpływu na środowisko. To działa na wyobraźnię, prawda?

Drukowanie dwustronne z duplexem

W segmencie sprzętu elektronicznego, nowinki zarezerwowane dla modeli najwyższej klasy dość szybko przenikają do urządzeń z niższej półki. Drukarki nie stanowią tu wyjątku. Duplex wciąż jeszcze nie jest powszechnie stosowaną funkcją, ale coraz więcej "atramentówek" i "laserówek" oferuje taką opcję. Jeżeli twoja drukarka jest wyposażona w taki moduł, drukowanie dwustronne stanie się dla ciebie dziecinnie łatwe. W tym przypadku, twój udział, jako użytkownika, ogranicza się jedynie do zaznaczenia odpowiedniego pola w menu ustawień.

W tym miejscu trzeba podkreślić, że aktywacja duplexu przebiega inaczej w przypadku poszczególnych modeli urządzeń drukujących. Jest to jednak na tyle intuicyjne, że każdy sobie z tym poradzi. Po wybraniu polecenia Drukuj, otwórz zakładkę Właściwości. Najprawdopodobniej tam znajdziesz odpowiednie pole, zatytułowane Duplex, Dupleks lub Druk dwustronny.Zaznacz je, a twoja drukarka zajmie się resztą.

Drukowanie dwustronne bez duplexu

Czy można drukować dwustronnie bez dedykowanej temu funkcji? Oczywiście, że tak! Najprostsza metoda - we właściwościach drukarki zaznacz pole wydruku stron nieparzystych. Gdy drukowanie dobiegnie końca, po prostu obróć plik dokumentów, ponownie otwórz właściwości urządzenia, ale tym razem zaznacz funkcję wydruku stron parzystych. Potwierdź polecenie i gotowe! Nie trzeba obracać każdej kartki z osobna i drukować pojedynczych stron.

Odpowiednią funkcję znajdziesz też w programie MS Word. W sekcji Ustawienia wybierz pole Druk jednostronny, a następnie - Ręczny druk dwustronny. Nie musisz robić nic więcej. Gdy nadejdzie odpowiedni moment, program wyświetli informację o konieczności odwrócenia pliku kartek.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl