14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Activejet - Tusze zamienniki do drukarek atramentowych

Jednym z największych producentów materiałów eksploatacyjnych do drukarek atramentowych jest firma ACTION, do której należy marka Activejet. ACTION na rynku IT funkcjonuje już od ponad 15 lat, jej korzenie sięgają roku 1991, jednak pierwsze materiały eksploatacyjne pojawiły się w ofercie dopiero w 2002 roku. Activejet jest najbardziej znaną firmą w Polsce dostarczającą materiały eksploatacyjne. Tusze do drukarek znane są również za granicą, w Europie. Do produkcji zamienników Activejet wykorzystuje się jedne z najnowocześniejszych linii produkcyjnych. Wszystkie tusze produkowane są zgodnie z obowiązującymi normami jakościowymi i bezpieczeństwa, posiadają certyfikaty i atesty, są bezpieczne dla ludzi i środowiska naturalnego. Tusze Activejet uznawane są przez użytkowników, jako solidne zamienniki dla drogich oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Dzięki zastosowaniu produktów zamiennych marki Activejet, można znacząco obniżyć koszty eksploatacji urządzeń drukujących, a wygenerowane w ten sposób oszczędności przeznaczyć na inne cele, czy to firmowe, czy domowe. Zamienniki Activejet wielokrotnie były nagradzane przez fachowe czasopisma branżowe za wydajność i najlepszą opłacalność.

Jak działa drukarka atramentowa?

Z racji niższej ceny, drukarki atramentowe uchodzą za mniej skomplikowane od swoich laserowych odpowiedników. Powszechnie uważa się też, że sam proces drukowania atramentowego także jest prostszy niż wydruk laserowy. Praktyka wygląda jednak inaczej. Popularne "atramentówki" to niezwykle precyzyjne maszyny, a sam proces zapełniania kartki tuszem ma niewiele wspólnego z prostotą. Jak to wygląda w praktyce? Poniżej wyjaśniamy to krok po kroku.

Na wstępie wypada zaznaczyć, że sam proces drukowania atramentowego jest wyraźnie młodszy niż technologia kserograficzna, z której korzystają "laserówki". Pierwsza urządzenie drukujące zasilane atramentem powstało lat 70. i 80. XX wieku, a za jego opracowanie odpowiadali eksperci z firmy Hewlett-Packard. Monochromatyczne urządzenie o nazwie HP DeskJet trafiło do sprzedaży w 1988 roku, czyli kilka lat po premierze pierwszej "cywilnej laserówki". 3 lata później miała miejsce premiera pierwszej kolorowej drukarki atramentowej.

Pozory bywają mylące

Jak działa drukarka atramentowa? Wydaje się, że nie ma w tym nic skomplikowanego. Kiedy sterownik przetworzy dane z komputera na bitmapę, zainicjowany zostaje proces drukowania - głowica przesuwają się po szynie i nanosi tusz na papier. W praktyce okazuje się jednak, że proces ten wymaga niebywałej precyzji, a każda dysza "celuje" w papier dokładniej niż snajper w serce wroga.

Głowica to kluczowy element drukarki

Wyżej wspomnieliśmy o głowicy. To właśnie w tym elemencie zamontowane są dysze, zadaniem których jest odprowadzanie tuszu z kartridża i "wystrzeliwanie go" na papier. Elementy, o których mowa, legitymują się średnicą ok. 50 mikronów i jest ich kilkaset! To właśnie mikroskopijny przekrój (do kompletu ze znacznym nagromadzeniem kanalików) pozwala uzyskać wartość DPI (zagęszczenie punktów na cal) przekładającą się na ostry obraz o wysokiej rozdzielczości zamiast kolorowej, nieczytelnej plamy.

Jak powstaje wydruk?

W trakcie pracy urządzenia, głowica zatrzymuje się nad tym obszarem kartki, na który ma być naniesiony tusz. Nie zauważyłeś tego? To naturalne, bo proces ten trwa zaledwie ułamek sekundy. Następnie, zamontowany w głowicy opornik podgrzewa tusz znajdujący się u wylotu danej dyszy. Pod wpływem działania wysokiej temperatury powstaje pęcherz powietrza, który pękając wyrzuca tusz na papier.

Drukarki atramentowe nakładają tekst lub grafikę w sposób liniowy. Oznacza to, że głowica przesuwa się od jednej krawędzi arkusza do drugiej. Następnie, rolki przemieszczają papier, a cały proces zostaje powtórzony.

Jak powstają kolory?

Drukarki korzystają z zakresu barw CMYK, obejmującego cztery podstawowe kolory:

  • cyjan,
  • magenta,
  • yellow,
  • key color (czarny).

Poszczególne barwy są uzyskiwane poprzez nanoszenie na siebie głównych kolorów w odpowiedniej kolejności i proporcji.

"Atramentówki" to niezwykle precyzyjne urządzenia

To wszystko wydaje się niezwykle skomplikowane i takie jest w istocie. Wystarczy wyobrazić sobie, jak krótko trwa wydrukowanie jednej linii i ile procesów zachodzi w tym czasie. Wydruk atramentowy wciąż podlega udoskonalaniu, dzięki czemu modele zasilane tuszem pracują już niemal tak samo szybko, jak ich laserowe odpowiedniki. Co ważne, "atramentówki" donikąd się nie wybierają, więc należy spodziewać się, że w kolejnych latach na rynku pojawią się jeszcze bardziej zaawansowane modele.

Zamienniki premium
  • Actis
  • Activejet
  • Asarto
  • Cartridge Web
  • Jetworld
  • Orink
  • Prism
  • Quantec
  • TFO
  • Tiom
  • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl