14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Actis - Zamienniki tonerów do drukarek laserowych

W związku z rosnącymi kosztami pracy, małe i duże firmy coraz częściej decydują się na optymalizację kosztów, między innymi poprzez zredukowanie kosztów druku w firmie. Nie jest to łatwe zadanie, szczególnie dla firm, gdzie drukowanie jest ważnym elementem działalności gospodarczej. Z pomocą przychodzą zamienniki Actis, które produkowane są przez polską firmę Action S.A. działającą na rynku IT od 1991 roku. Decydując się na zakup zamienników do drukarek od Actis możemy zredukować koszty druku nawet o 60% w skali roku, co stanowi ogromną oszczędność.

W ofercie Actis aktualnie znajdują się tonery do drukarek laserowych Brother, Canon, Epson, HP, Lexmark, Oki, Samsung, Xerox. Tonery Actis cechują się dobrą jakością druku, wysoką wydajnością oraz tym co jest najważniejsze dla wielu firm - niewygórowaną ceną. Warto dodać, że wszystkie tonery Actis są produkowane zgodnie z obowiązującymi normami tj. ISO 9001 oraz SO 14001. Pierwsza z nich dotyczy standardów zarządzania jakością, z kolei druga dotyczy ochrony środowiska. Wszystkie produkty marki Actis są testowane w wielu certyfikowanych laboratoriach.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu drukarki do domu lub biura

Wybór odpowiedniej drukarki to bardzo ważna rzecz i jednocześnie trudna decyzja. Na rynku znajdziemy ogromną ilość urządzeń drukujących. Producenci prześcigają się w coraz to nowszych wynalazkach i sloganach reklamowych, niestety jak pokazuje praktyka nie zawsze nowości są dobre. Wybór odpowiedniego urządzenie drukującego trzeba dobrze przemyśleć i przede wszystkim zadać sobie wiele pytań przed zakupem, jak również pozyskać wiedzę, niezbędną do prawidłowej oceny jakości i ekonomiczności danego urządzenia. Początkujący użytkownicy mogą poradzić się specjalistów w tej dziedzinie, którzy mogą zminimalizować ryzyko nietrafionego zakupu.

Przed zakupem drukarki czy to do domu, czy do biura należy zobaczyć jakie będą jej koszty utrzymania w oparciu o oryginalne materiały eksploatacyjne, jak również o dużo tańsze zamienniki. Oceniając poszczególne elementy należy zwrócić uwagę na deklarowaną wydajność tuszu, tonera, bębna oraz cenę, w ten sposób będziemy mogli szybko zrobić obliczenia kosztu druku w przełożeniu na jedną stronę A4. Producenci sprzętu najczęściej cenę zadruku jednej strony A4 szacują w oparciu o 5% pokrycie. Zwróć na to uwagę dokonując swoich obliczeń.

Jeżeli dużo będziemy drukować, warto sprawdzić także deklarowaną wydajność ale tym razem urządzenia. W przypadku urządzeń laserowych będzie ona znacznie wyższa. Takie parametry jak szybkość druku będą miały wpływ na jakość pracy, dlatego w biurach musimy uwzględnić także kwestie drugoplanowe - ile osób będzie korzystało każdego dnia z urządzenia, jaka będzie potrzebna dzienna wydajność. Musimy również uwzględnić to, w którym miejscu zostanie zainstalowane urządzenie, czy będzie to drukarka jedna na całą firmę, jak będą wyglądać kwestie komunikacji z urządzeniem, czy wszystko pójdzie po sieci lokalnej przez kabel, czy też wymagane jest, aby również laptopy mogły z takiej drukarki swobodnie korzystać. Jest to bardzo istotna kwestia, albowiem coraz więcej urządzeń mobilnych, laptopów potrzebuje dostępu do drukarki, ale nie posiada możliwości podłączenia kabla sieciowego. Oczywiście można zastosować przejściówki na USB, które pozwolą na podpięcie urządzenia, ale takie chodzenie z podpiętymi kablami nie jest ani dobre dla urządzenia, ani też dla użytkownika.

Kolejną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę jest czy potrzebujemy drukarki kolorowej, czy monochromatycznej. Jeżeli drukujemy pisma urzędowe, korespondencję firmową, czy inne mniej wymagające dokumenty, dobrze jest postawić na urządzenie monochromatyczne. W większych firmach można znaleźć rozwiązania optymalizujące koszty drukowania, jak również zabezpieczające ciągłość funkcjonowania firmy, poprzez instalację 2 lub więcej urządzeń wielofunkcyjnych. Kiedy jedno urządzenie ulegnie awarii, pracownicy mogą z łatwością przełączyć się na inne dostępne. Kolorowe drukarki są dużo droższe od monochromatycznych, również koszty ich eksploatacji mogą być wyższe, jak również koszty serwisowania. Decydując się na zakup kolorowego urządzenia należy dokładnie sprawdzić, czy faktycznie takiego urządzenia będziemy w firmie potrzebować. Jeżeli tylko sporadycznie będziemy drukować dokumenty w kolorze, warto przerzucić ten temat do firm zewnętrznych (outsourcing druku), które wykonają to zadanie za nas.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl