14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Zamienniki Quantec Premium Plus do drukarek Ricoh - Zamienniki tonerów Ricoh

Niezależne testy specjalistów potwierdzają, że awaryjność współczesnych zamienników do drukarek Ricoh jest niemalże zerowa - oczywiście mowa o zamiennikach o odpowiedniej jakości, markowych, wytwarzanych przez znanych producentów na rynku. Wszystkie tonery, które były poddawane testowaniu nie powodowały żadnych problemów, zarówno podczas ich montażu, jak również podczas eksploatacji urządzenia drukującego. Zamienniki do drukarek Ricoh są szczególnie popularne wśród klientów biznesowych, drukarki Ricoh najczęściej są na wyposażeniu biur i wszędzie tam, gdzie jest potrzeba drukowania wielu dokumentów. Wiadomo, że tonery oryginalne są drogie i mało wydajne, można jednak zainwestować w dużo tańsze zamienniki tonerów Ricoh, które wygenerują oszczędności w firmie, czasem nawet ponad 1000 złotych w przeliczeniu na jednego pracownika. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze firma może przeznaczyć na inne cele. Quantec jest jednym z producentów zamienników do drukarek Ricoh. W segmencie Premium Plus oferuje produkty o najwyższym poziomie jakości, które zadowolą każdego użytkownika.

Co wybrać? Drukarkę czy urządzenie wielofunkcyjne

Każdy rodzaj urządzenia ma swoich fanów, jak również zalety i wady. Który z nich jest lepszym rozwiązaniem i w jakich sytuacjach lepiej się sprawdzi? Na rynku IT dostępnych jest wiele urządzeń drukujących i wielofunkcyjnych, to który z nich wybrać zależy przede wszystkim od zastosowania i potrzeb określonego użytkownika. Inaczej na urządzenia będziemy patrzyli z punktu widzenia użytkownika domowego, a inaczej z perspektywy komercyjnej, gdzie niezawodność i zagwarantowanie ciągłości pracy przez cały roboczy dzień jest bardzo istotne. Z drugiej strony, nie zawsze urządzenie wszechstronne będzie nam potrzebne. Średnio użytkownicy wykorzystują jedynie 30% możliwości urządzenia, w biurach ten odsetek będzie nieco wyższy, jednakże to i tak znacznie poniżej połowy możliwości urządzeń.

Z urządzeń wielofunkcyjnych najwięcej będą zadowoleni użytkownicy biurowi. Montaż takiego urządzenia będzie początkowo nieco bardziej kłopotliwy, z uwagi na gabaryty, ale do swojej dyspozycji mamy praktycznie wszystkie rzeczy, które mogą się przydać w pracy biurowej, drukowanie, skanowanie, ksero, fax i inne. Gdybyśmy chcieli zakupić kilka takich urządzeń, nie tylko zabrałyby one więcej przestrzeni biurowej, ale również osobno kosztowałyby znacznie więcej. Obsługa każdego urządzenia może byłaby prostsza, aczkolwiek w perspektywie długofalowej, lepszym rozwiązaniem wydaje się urządzenie „all in one”.

Czy warto postawić na tanie urządzenia wielofunkcyjne? Ceny kombajnów biurowych zaczynają się już od kilkuset złotych. Niestety za taką cenę nie należy spodziewać się wysokiej jakości i funkcjonalności. W nasze ręce oddawane są urządzenia o podstawowych parametrach, które mogą nie sprostać naszym oczekiwaniom. Dla przykładu proces przesyłania zadań do urządzenia i wydruk może zajmować znacznie więcej czasu, wolny druk to problem w większych firmach, gdzie obciążenie pracą urządzenia jest naturalnie większe. Na uwagę będzie zasługiwała również niska rozdzielczość skanera, co przełoży się na niższą jakość dokumentów wynikowych.

Aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto, należy dokładnie przemyśleć zakup, często lepiej dopłacić kilkaset złotych i kupić urządzenie spełniające wymagania pracowników. Urządzenia akceptowalnej jakości możemy kupić już od 600 złotych. Biorąc pod uwagę, że ilość dostępnych urządzeń na rynku rośnie z roku na rok, tym samym cena poszczególnych egzemplarzy będzie spadać. Nie należy się więc dziwić, że przyzwoite urządzenie wielofunkcyjne kupimy już za 400-500 złotych i to nie w promocji, a po regularnej cenie.

A co z drukarkami? Zakup samej drukarki dzisiaj nie wydaje się optymalnym rozwiązaniem, aczkolwiek trzeba zdawać sobie sprawę, że w cenie 600 złotych możemy kupić naprawdę dobrej jakości urządzenie, o dobrych parametrach druku, z którego z pewnością będziemy zadowoleni. W wielu firmach możemy spotkać kilka urządzeń, drukarki jak i urządzenia wielofunkcyjne. Drukarki przeważnie są oddelegowane do zadań specjalnych, gdy potrzeba wydrukować dokumenty w lepszej jakości, z kolei urządzenie wielofunkcyjne o podstawowych parametrach drukowania może służyć do wydruków roboczych. Takie rozwiązanie może zoptymalizować koszty eksploatacji, choć dopiero w perspektywie długofalowej.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl