14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Jet World do drukarek Panasonic - Zamienniki tonerów Panasonic

Z każdym rokiem rosną koszty pracy, utrzymanie firmy i pracowników kosztuje dużo więcej, niż jeszcze 10 lat temu. Firmy szukają oszczędności i bardzo często pierwszym kierunkiem jest redukcja kosztów drukowania. Kupując alternatywne materiały eksploatacyjne do drukarek Panasonic, firmy mogą zaoszczędzić nawet 60% w skali roku, co stanowi spory zastrzyk pieniędzy. Zastosowanie zamienników Panasonic wcale nie oznacza spadku jakości wydruków, wręcz przeciwnie, decydując się na zamienniki marki JetWorld można mieć pewność, że jakość wydruków będzie na poziomie niemalże równym oryginalnym tonerom. Zamienniki tonerów do drukarek Panasonic oferowane przez JetWord spełniają wszelkie normy jakościowe określone w normach ISO 9001:2015 oraz 14001:2015, z kolei wydajność tonerów JetWord testowana jest według norm ISO/IEC 19798 i 19752. Wszystkie produkty marki JetWord objęte są gwarancją producenta. Tonery Jet World do drukarek Panasonic poddawane są skrupulatnej kontroli jakości na każdym etapie produkcji, dzięki temu producent, jak również klienci mają pewność, że otrzymują produkty najlepsze z najlepszych, które przeszły pomyślnie wszelkie testy.

Kilka sposobów na zmniejszenie kosztów drukowania

Wiele osób stara się już od samego początku minimalizować koszty drukowania, które jak wiadomo, przy oryginalnych materiałach eksploatacyjnych są ogromne. Najprostszym sposobem na wprowadzenie oszczędności w firmie lub w domu jest zainwestowanie w alternatywne tusze i tonery. Dzięki takiemu podejściu można błyskawicznie wygenerować duże oszczędności, sięgające nawet 70%, w stosunku do oryginalnych materiałów od producenta drukarki. Tak duża skala oszczędności możliwa jest na zamiennikach z segmentu ekonomicznego. Jest to grupa produktów, które cechują się dobrą jakością druku i bardzo dobrą wydajnością, na jednym wkładzie do drukarki można wydrukować nawet kilka tysięcy dokumentów więcej, co jest sztandarową cechą ekonomicznych zamienników. Wkłady alternatywne są na tyle dobrej jakości, że przy drukowaniu dokumentów tekstowych praktycznie nie odczujemy żadnej różnicy. Bardzo często biura korzystają z ekonomicznych zamienników, do tego można dokupić zamienniki z najwyższej półki, gdzie jakość jest porównywalna z oryginalnymi materiałami, w ten sposób praktycznie całkowicie można wyeliminować konieczność wykorzystywania w drukowaniu oryginałów. Warto też wiedzieć, że producenci zamienników, którzy liczą się na rynku, podchodzą do produkcji bardzo poważnie i nie ma tam miejsca na jakiekolwiek błędy i eksperymenty na żywym organizmie. Wszystkie zamienniki są zgodne z powszechnie obowiązującymi normami ISO, co więcej, aby podnieść jakość zamienników i zagwarantować klientom jak najwyższą bezawaryjność, zamienniki są skrupulatnie badane w laboratoriach własnych lub zewnętrznych, gdzie przechodzą złożone testy. Tego typu podejście sprawia, że użytkowanie zamienników w dzisiejszych czasach jest nie tylko bezpieczne dla urządzeń drukujących, ale również może być jakościowo mocno zbliżone lub nawet takie same, jak w przypadku oryginalnych tuszów czy tonerów.

Koszty drukowania możemy zmniejszyć również poprzez wdrożenie określonych procedur w biurze. Dla przykładu, możemy ustalić, że przygotowywane dokumenty nie będą zawierały określonych czcionek, które są uznawane za tuszożerne. Taką czcionką jest stary i wciąż bardzo popularny Arial. Według studentów jednego z amerykańskich uniwersytetów, na zmianie czcionki w dokumentach można by oszczędzić rocznie nawet 30%, co w połączeniu z oszczędnościami, które otrzymujemy z zastosowania zamienników, stanowić będzie ogromną kwotę, szczególnie jeżeli w firmie dużo drukujemy i standardowe koszty eksploatacyjne wynosiły kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie, wówczas wprowadzone zmiany odczujemy najbardziej.

Oprócz zmiany czcionki można zastosować określone procedury w przypadku niektórych typów wydruków. Przykładowo, chcąc wydrukować podgląd dokumentu, nie drukujemy go w normalnej lub średniej jakości, tylko do tego celu wykorzystujemy tryb roboczy, który wprawdzie zmniejszy jakość dokumentu, ale jednocześnie oszczędzi tusz i przyśpieszy wydruki.

Jeszcze innym sposobem na oszczędności jest wydruk dwustronny tzw. duplex. W tej formie oszczędzania zużyjemy mniej papieru, jak również mniej segregatorów będzie potrzebnych do upchania dokumentacji, więc zmniejszą się także koszty magazynowania dokumentacji. Wiele drukarek firmowych posiada w standardzie moduł dupleksu, co ułatwi drukowanie dwustronne. Nawet jeżeli drukarka nie pozwala na takie wydruki, zawsze można uzyskać podobny efekt stosując odpowiednie oprogramowanie.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl