14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Actis do drukarek Epson - Zamienniki tonerów Epson

W tym miejscu znajdziesz tonery Actis do drukarek marki Epson. Zamienniki do drukarek opatrzone marką Actis cechują się doskonałymi parametrami, są wydajne, dobre jakościowo oraz dostępne w bardzo konkurencyjnych cenach, co stawia je jako jedne z najlepszych zamienników do zastosowań biurowych. Liczne pozytywne opinie użytkowników również potwierdzają ich wysoką przydatność w biurze. Zamienniki Actis do drukarek Epson już na etapie produkcji są skrupulatnie sprawdzane, czy spełniają normy jakościowe i normy bezpieczeństwa określone w instrukcjach ISO 9001 oraz 14001. Badania prowadzone są w sprawdzonych certyfikowanych laboratoriach zewnętrznych, jak również w laboratoriach własnych producenta. Kontrola jakości zamienników Actis stoi na bardzo wysokim poziomie, dlatego też klienci mogą mieć pewność, że otrzymują zamienniki charakteryzujące się możliwie najlepszymi parametrami jakościowymi, a przy tym są bezpieczne dla środowiska naturalnego. Zamienniki tonerów od Actis to doskonały wybór!

Jak obniżyć koszty drukowania w małej firmie?

Może wydawać się, że koszty wydruku to zaledwie ułamek wydatków firmowych. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że w skali roku, koszt wynikający z eksploatacji urządzeń drukujących może znacząco uszczuplić przychód niewielkiego przedsiębiorstwa. Sprawnie działająca firma powinna optymalizować wydatki na każdej płaszczyźnie, a koszty wydruku nie stanowią tu wyjątku. Stosując kilka prostych trików, można je znacząco zmniejszyć. Jak to zrobić? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Dokumentacja wewnętrzna, faktury, rozliczenia, pisma urzędowe, oficjalna korespondencja - nawet w małej firmie drukarka rzadko ma okazję wystygnąć. Każda zadrukowana kartka to koszt, który niekoniecznie procentuje zyskiem, ale który trzeba ponieść. Na szczęście, istnieją skuteczne metody obniżenia kosztów wydruku w firmie.

Oszczędności zaczynają się już na etapie wyboru drukarki

Chcąc zaoszczędzić, najpierw trzeba ponieść pewne wydatki. Należy bowiem wyraźnie podkreślić, że cena, jaką firma zapłaci za urządzenie drukujące, nijak ma się do kosztów, które później wygeneruje każdy kolejny wydruk. Dlaczego zakup najtańszej drukarki, nawet do małego biura, nie jest najlepszym pomysłem? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Pierwsza kwestia, jaką należy poruszyć, to wydajność. Niedrogie urządzenie może nie poradzić sobie z trudami eksploatacji firmowej. Nieplanowany przestój sprzętu to koszt, podobnie jak naprawa czy wymiana urządzenia na nowe.

Kolejna rzecz to materiały eksploatacyjne. Może się okazać, że oryginalne wkłady ze środkiem drukującym, dedykowane niedrogiej drukarce, będą wyjątkowo kosztowne, a oferta zamienników może okazać się zerowa.

Określ dokładnie potrzeby swojej firmy i sprawdź, czy producenci alternatywnych wkładów oferują rozwiązania dla wybranego przez ciebie modelu. To absolutna podstawa.

Na materiałach eksploatacyjnych nie należy oszczędzać

Szukając oszczędności, wiele firm decyduje się na zakup najtańszych materiałów eksploatacyjnych - wkładów ze środkiem drukującym i papieru. Niestety, to spory błąd.

Najtańsze kasety z tonerem i kartridże z tuszem najczęściej nie są zbyt wydajne. Droższe zamienniki wypadają znacznie lepiej w tym temacie. Koszt ich zakupu będzie wyraźnie wyższy, ale nas bardziej interesuje koszt wydrukowania jednej strony.

A co z papierem? Przecież bez względu na jakość, "wydajność" ryzy będzie taka sama. Nie można przeczyć faktom, ale warto uświadomić sobie, że tani papier ma tendencję do pylenia. Więcej pyłu to więcej zabrudzeń w obszarze ruchomych elementów drukarki, a więcej zabrudzeń to większe ryzyko awarii.

Jak drukować taniej?

Na finalny koszt eksploatacji urządzenia drukującego wpływają także nawyki użytkowników. Chcesz drukować taniej? Zatem korzystaj z trybu oszczędnościowego zawsze, gdy jest to możliwe. Wewnętrzna dokumentacja nie musi być przecież drukowana w najwyższej jakości. Kolejna rzecz - stosuj druk dwustronny. To pozwoli zmniejszyć zużycie papieru aż o 50 procent. Możesz też drukować kilka stron dokumentu na jednej kartce, a jeżeli w biurze korzystasz z drukarki kolorowej, pamiętaj o drukowaniu w odcieniach szarości, gdy kolor akurat nie jest potrzebny.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl